Haluxy

panika

idem si to postupne vsetko precitat-ale mam taku otazocku:nosil niekto z vas abduktor na noc? ma to nejaky ucinok?

maria 235

aj ja sa chystam 3.januara na operaciu halux na lavej nohe budu to robit v epidurale mam to dost velke a asi 30 rokov nie je to bolestive,iba niekedy , a už mi to vadi kto ma skusenosti s nemocnicou v Pov.Bystrici

kupka

Ahoj Mysa reagujem na tvoj príspevok,ja som sa bola informovať u ortopeda a povedal že keď už pri prvej operácii haluxov nastanu komplikácie už nikdy to dobre nebude.Ak nájdeš niekoho kto by tento problém vyriešil daj vedieť.Sú to naozaj riadne a nepríjemne komplikácie.A pri znehybnení bude pohyb obmedzený.

mysa

Ahojte,mam podobny problem.Mam 22 rokov a haluxy mi operovali ako 14rocnej,tiez neviem dobre hybat s velkym palcom na lavej nohe.Operovali mi obe nohy naraz a mala som dve mesiace skrutky v nohach.Mavam strasne bolesti a teraz som v zahranici ale pred prichodom sem som bola na konzultacii u ortopeda a tiez mi navrhol znehybnit klb,neviem si predstavit ako by som mohla chodit a co vsetko by to prinieslo,mam obavy a preto uvazujem o dalsej operacii a preto hladam najvhodnejsiu nemocnicu,a typ operacie.Bola by som rada ak by mi niekto co topriblizil.

kupka

Ahojte mám 40rokov a 7rokov po operácii haluxov.Nemám dobre skúsenosti.Doteraz mám následky.palec som mala operovaný na 3x.operácia prebehla bez problémov až do rehabilitácie bolo všetko vporiadku kým som nezistila že mám len 50%ohybnosť v palci a ešte horšie že ho mám o číslo dlhší.O rok mi v lokálnej anestéze skúsili palec uvolniť čo znova nedopadlo dobre a o ďalší rok ma odznova operovali a palec skrátili.Moja ohybnosť ostala na 50% s bolesťami a ešte k tomu vznikla arthroza.V mojom prípade sa nedá vraj nič s tým robiť,pomohol by mi umelý klb ale také malé sa nevyrábajú.Chcela som si dať obe nohy operovať a tak mám jednu s velkým haluxom a druhú operovanú v horšom stave.A to mi chceli ten operovaný palec znehybniť.Som zdravot.sestra takže pohyb je u mňa potrebný neviem ako s takou nohou dlho vydržím.Keby som vedela ako dopadnem radšej by som si to nedala operov.Mám problém s obuvou.bolesti v palci mám ho viac do lava a urobil sa mi na palci od spodu otlak spôsobeny poškodenou klenbou a arthroza.Nechcem nikoho strašiť ale take mam ja skúsenosti

bajuska

Ahojte, ja mam 17rokov, a tiez mam haluxy na oboch nohach.. pred 2 mesiacmi sme boli s bratom na ortopedii v BA na kramaroch a primarovi DO som ukazala moje palce a zacal sa mi cudovat, preco to nemam davno prec... tak ak vam mozem dat radu, cim skorsie tym lepsie......operacia ma caka 3.oktobra, pretoze je to uz v takom stadiu, ze mi zacinaju vybocovat aj ostatne prsty a palec na pravej nohe ma po dlhej chodzi boli a pocitujem tam ostre pichanie...ak by ste chceli vediet nieco viac napiste mi po 7.oktobri kedy by som mala byt doma. v bajecnej zene je pisane o operaci halxov(rekonvalescencia) po 2 tyzdnoch od operacie vyberu lekari stehy, dostanete pooperacne sandale, v ktorych budete vediet urobit par nevyhnutnych krokov, po 6 tyzdnoch pridete na kontrolu, pozru si rontgenovu snimku aby zistili ci sa palce hoja a popripade vyberu drot. bez neho budete moc opatrne chodit, najskor po patach a neskor doslapovat na celu nohu.celkove zahojenie trva minimalne 2 mesiace a na haluxy budete mat len spomienky.. tak podla mna tato metoda odstranenia haluxov ja najlepsia a poistovna vam to preplati ak sa davate operovat v nemocnici. inak by vas to vyslo za obe nohy od 4000 a vyssie.... dufam,ze som vam aspon trosku pomohla

janka

Som po operacii haluxov na oboch nohach. Nemala som este prepletene prsty, takze mi to robili naraz a bez sadry. Bude tomu mesiac a chodim normalne, rany sa pekne hoja (repik a harmancek) skoro ani nevidno rez. Akurat mam opuchnute palce, co je po tak kratkej dobe po operacii asi normalne. Pouzivam aj heparoid a novovytvorenu kozu po odpadnuti malych chrasticiek si natieram olejcekom aviril baby. Pred operaciou som uzila 4 flase sirupu ALVEO co mi pomohlo haluxy trocha zmensit a myslim si, ze mi aj zmakli. Udajne keby som bola vypila viac flias mohli mi uplne zmiznut. Budem to preventivne pit aby mi nenarastli znova - Alveo sluzi na detoxikaciu organizmu.
Lutujem, ze som sa nerozhodla skor pre operaciu pretoze cely zivot som mala neprijemny pocit pri pohlade na moje nohy! Kazdy komu to vadi, by sa mal rozhodnut pre odstranenie! Prajem vela odvahy !

justin

Ahoj lucia,ta operacia stoji rozne podla toho kde si to das.V nemocnici Ti to uhradi poistovna,jeden den prides na druhy zoperuju,3.den ,ak nie su problemy ides domov.V sukromnych chirurg.ambunlanciach to moze byt rozne.V Blave na jednom mieste to bolo konzultacia 500.sk,operacia by bola stala 7600.sk.Ale ja som nebola v nemocnici ,nechcela som celkovu narkozu,ale mali s tym akysi problem podla mna ,ani pobyt tam ,tak som bola u nas ambulantne lokalna anestezia,trvalo to vsetko aj so sadrou tvrdnutim 1hod.15min.mozno.Oplati sa to ,ale treba to dat robit skor.Ja by som uz tak dlho nevyckavala ,treba nosit tu ortopedicku obuv,kupila som si na ten palec ide stale dolava, aj taky vyrovnavac mozno ta pomocka ,co tu odporuca niekto,zatial som to nehladala,su aj zo Scholl,ja mam nocnu bandaz Hallux valgus na vyrovnanie vyboceneho palca S+V.Ten moj palec stale nie je v poriadku,a nosim aj taky korektor skoro stale medzi prstami.Lencok to odporucujem aj mamine.Ako sa ma?Ja tiez nenosim zabky a podobne topanocky v lete a obuv starostlivo vyberam.A teraz po rozhovore s pedikerkou nemam problem ani z korektora medzi prstami v slapkach na dovolenke.Tak sa majte pekne.

luciaa

Ja mám 18 a trápi ma to teraz. Aj keď ma to nebolí iba občas,keď mám nové topánky musím si zvyknúť. Ale zle sa cítim vyzerá to hrozne ,nemôžem chodit ani na kúpalisko ,nosiť žabky a topánky s otvorenou špicou :(. KOľko stojí tá operácia? a pomáha to? Keď budem staršia tak by som si to aj dala.