Je dobre byt uprimny ?

nirvana

Mattiass, záleží aj to, ako tu svoju pravdu povieš, ako to tu Katty uz spomenula. Ak chces niekomu pomôcť v tom aby sa zlepšil poukázaním na jeho chyby, musíš to spraviť taktne, konštruktívne a iba v prípade, ak to ma zmysel. Inak je tvoja takzvaná úprimnosť len urazanim ľudí. Tebe by sa tiež nepáčilo, keby sa k tebe tak chovali...alebo áno? Tak daj ľuďom najavo, že chces od nich počuť, čo si o tebe naozaj myslia. Možno budeš veľmi prekvapeny. A nie len príjemne.

katty192

Mimulus, upokoj sa. na čo si sa pýtal ? chcel si vedieť, či človek chce počuť pravdu o sebe. a hovorím ti, že chce ju počuť. nemôžeš mi to tu komoliť drahý ;)

Mimulus

Lenže čo ak Ťa neskôr sklamú, podrazia a ublížia Ti?

Mne sa to stalo nespočetne veľa krát a už nikdy nikomu nedokážem tak dôverovať ako som dôveroval predtým...
Áno tí ľudia si to zaslúžia ale ak nechce človek padnúť na kolená tak...

nirvana

Úprimnosť je luxus, ktorý si nemôžeš dovoliť. Skús povedať mame, že obed je presoleny :D každý je na určite veci citlivý a chce byť klamany. Ked sa ťa žena opýta, ci je tucna, nechce počuť, že je, aj ked to vie. Chce počuť že je krasna. Niečo úplne iné je ked človek cielene klame. Toto sú veci, ktoré sa musia naučiť uz malé deti.

katty192

Mimulus, možno neuveríš, ale ja tú pravdu naozaj poviem, naozaj, keď mi ten človek za to stojí. a čo je ešte lepšie, tí ľudia si po tú pravdu sami prídu, lebo ju chcú počuť, aby sa konečne zobudili, lebo im ju viem podať ako sa patrí

Mimulus

katty192 - teraz zavádzaš nie? :D
Nikdy by si Svojej najlepšej priateľke napríklad narovinu do očí nepovedala, že je ,,tlstá,, ale že je pri sebe a mala by zhodiť. Alebo sa mýlim? Milosrdná lož je milosrdná lož. Ja som v podstate patologický klamár ale túto používam skoro stále.

,,Pri ľuďoch ktorí si to zaslúžia,,? :D

Teraz neviem ako je to myslené ale ak povieš pravdu niekomu koho máš má úprimne rád tak je to nebezpečné už len z toho pohľadu, že čo ak Ťa zradí a ublíži Ti? ( vlastná skúsenosť)

A druhá možnosť je ak povieš pravdu niekomu kto Ti neželá nič dobré :D
To je už potom iná sranda :D :D :D

tbl555

nirvana,veď hej,pravda neexistuje. tu je ale otázka o úprimnosti-či povedať vlastný názor priamo alebo zaklamať..úprimnosť je oslobodzujúca pre obe strany. avšak často je ťažké nazbierať odvahu, pretože je to zraňujúce tiež pre obe strany..
úprimnosť si zaslúži každý, pretože neskôr môže úprimnosť spôsobiť oveľa horšie veci,než ak by ľudia spolu jednali čisto už od začiatku