Silvester a zvierence

MultiLevel

Nikdy sme neboli fanusikovia ohnostroja a uz vobec nie odkedy mame dvoch psikov a macku. Aj ked su psiky vonku, vezmeme ich dnu este pred polnocou a sme s nimi az kym ludia neprestanu strielat. Niekedy ich vypustime na dvor az rano. Toto sa nam osvedcilo a aj ked pocuju strielanie, neboja sa, neskucia, spravaju sa ako bezne

Deria

Ten sedalin a podobne svinstva by som nikdy mojmu psovi nedala, na tie veci uz zomrelo vela psov. Vraj ked ma pes obrovsky strach a dostane take nieco na skludnenie, zostava ako paralyzovany a nemoze sa hybat. V takom stave ho chyti este väcsia panika, lebo si uvedomuje, ze sa nemoze branit, ani utiect, co moze privodit zlyhanie srdca. Ja mam 2 fenky, jedna sa zacala priserne bat od urciteho casu, ked sa velmi zlakla a druha sa zacala bat tiez. Vyskusala som uz druhy rok homeopatiu a som spokojna. Trosku sa boja ale je to vyrazne lepsie. Ziadna panika viac, ziadna triaska a lapanie po vzduchu ako predtym.
Silvus, to, co ty davas nepoznam, co to je, co to vlastne obsahuje?

Silvus559

Používali sme sedalin, lebo nám ho veterinár dával, myslela som, že je to ok... potom známej po ňom umrel pes, tak som sa začala viac zaujímať a moj pes tu hnusárnu už nedostane! Skúšali sme prírodné skludňovadlá, teraz máme foromonový difuzér adaptil a minulý rok bol s ním celkom pohode. Nie že by to psa uspalo, alebo nepočul, že to von tireska, ale nejak to nerieši... Akurát ho treba zapnúť aspoň tri týždne pre silvestrom, trvá než zabere...

jedulka

učím psi od malička nejen výchově,ale i za nimi stát,když se bojí.Nehladím nikdy psa po hlavě ale tlapkám mu po pleciach.Abych mu dodala dostatek sebevědomí a přímé rovině s vychováváním.Jako první proti strachu používám vysavač,někdo z rodiny vysává a já mám psíka pěkně vedle sebe a nebo kam zrovna vleze a dávám mu plně najevo,když jsi se mnou nic se ti nestane..Je to prplačka ale stojí za to.včera u nás zase někdo slavil, petardy vždycky lítají víc než na silvestra.Moje labradorka,plna sebevědomí ještě vyletěla na zahradu a štěkala na ten rachot.Měla jsem z ní radost.A že to byl rachot.

JessicaI

Nasa fenka sa velmi boji strielania. Silvester mame kazdy rok pri nej v kupelni. Takze 7 rokov sme sa na silvestra nezabavali. Najhorsie je, ze niektory strielaju a pustaju ohnostroje aj pocas roka a na to sme neni pripraveny. Uz nam par krat rozbila dvere co sa chcela dostat do domu alebo strcila hlavu do maleho priestoru a nemohli sme ju vytiahnut. Mali by to zakazat a mozno povolit len vo vacsich mestach aby sa dalo niekam so zvieratom ist kde by bol klud.

MILEY

Nasa fenka prezije kazdy silvester v klude a prespi v kupelni a pustenom radiu a ani nevie ze je silvester horsie je to vonku ked buchaju cely den musime to vydrzat este podavam fenke bachove kvapky :-)

Deria

ja si tiez kladiem otazku, ktory blazon vymyslel takto oslavovat novy rok. je to vylozene egoisticky sposob zabavy. chapem, ze n.r. treba oslavit. ale o co krajsie by bol len ohnostroj a vobec vsetko, co neposobi ako vojna alebo koniec sveta ale radost a krasu! tie petardy by bolo fakt na case zakazat! k comu to je, ked sa clovek zlakne a tisice zvierat zaziva traumu, ved je to chore,ked sa clovek nad tym zamysli. ale tazko sa to zakaze, zase len peniaze, to su predsa zisky! sprosti kupuju a blazni sa raduju.:D

Naja85

A inak si nechcem predstavit, ze niekto hodi petardu poblizku vodiaceho psa. Kto potom preplati vycvik dalsieho vodiaceho psa, ked sa ten predchadzajuci kvoli strachovej reakcii stane nepouzitelnym? Nikto. Myslim, ze uz by bolo nacase zakonom upravit pouzivanie delobuchov+pokuty za ich pouzivanie mimo povoleneho ramca. Ked vedia policajti buzerovat psickarov za hovna, voditka a sacky, tak nech buzeruju aj tych, co tie petardy pustaju.
PS: Minule mi pes sedel na travniku a hned jeden vzorny obcan z balkona na mna reval, nech s tou mrcinou vypadnem, lebo sa tam hraju deticky(ihrisko to nebolo, len obycajna luka). Ale ked tu niekomu hadzu petardy pod okna, nikto ani len nevylezie a vsetci cusia, lebo je to asi v poriadku. Zvlastne no.

Naja85

Prezyvka, bud rad, ze sa tvoj pes neboji.
Moja fena sa zacala bat pred par rokmi, ked mohla mat nieco vyse 2 rokov, dovtedy bola celkom v pohode(aj ked iste naznaky tam boli aj predtym-uz ako stena sa prejavovala bojazlivo, na nove miesta nerada chodila, drzala sa len pri svojich bezpecnych miestach, ale postupne sme sa dopracovali k tomu, ze zacala chodit hocikde)-no ale jeden debil si raz v oktobri/novembri vecer spravil predcasneho Silvestra prave, ked som s nou bola na prechadzke a mala som ju pustenu z voditka, lebo sme stretli jej psieho kamosa-bolo ticho, tma a zrazu celu oblohu osvietili na bielo-zlto svetlice, tak mi zdrhla a hodinu sme ju potom hladali(take myslienky som mala, ze ju zrazilo niekde auto atd.). A odvtedy je to v prdeli pri vacsom hluku. Petardy a ine blbosti , keby som mohla, tak zakazem-oslavovat sa da aj inak. A su to doslava peniaze vyhodene do vzduch a nevidim v tom ziadny zmysel(s vynimkou plasenia zveri).

lost

Prezývka
V prvom rade a predovsetkym si dostuduj nieco o psoch :P :D
Lebo trepes dve na tri, to je ako keby som ta teraz postavil do ringu s aktualnym drzitelom titulu Boxera sveta a smial sa ti, ze si gaucovy metrosexual, lebo by si do jede na pol sekundy lezal v bezvedomi..
inac si myslim, ze si skor troll ako realny clovek :D