Anxiolytika - obvodna lekarka

zbyndo

Ahojte,najme "orchidejka",ktora sa tejto teme dosť venovala,ale vraciam sa koli "Larite",už som nestačil odpovedať,aj teraz mam len chvilu,idem do nočnčj zmeny,takže,Larita,u mňa to je uplne podobne.Niekedy som spotreboval dvojmesačnu davku za 2 týždne,a potom som musel čakať,nemal som nič,ale nič take sa nedialo,ne to napetie som si nejak zvykol.Myslim,že Rivotril nie je zďaleka tak navykovy,ako neurol,či lexaurin,bohužial,pohol som si aj tym,keďže moje stavy uzkosti,strachu,napetia boli neznesitelne.Veď preto som zareagoval na tuto temu,chcel by som sa zbaviť zaviloslosti na benzodiazepinov,čim skor,tym lepšie,myslim,že ešte nie je taka silná.Takže,kto ma podobne problemy,nech najde silu,a dostane sa do pohody aj bez tej chemie.Ale ako?Je to ťažke,ako každa cesta k uspechu.O to viac sa da vychutnať viťazstvo sam nad sebou.Majte sa pekne,veľa síl,a podeľte sa s radosťou,ak ste pokročili.

orchidejka

bruno :D :D :D :D :D sto bodov :D
no antikonvulzivny znamena ze ma protikrcovy ucinok, t.z ze sa vyuziva na prevenciu a liecbu epileptickych zachvatov, krcov a parenteralna aplikacia je aplikacia mimo traviaci trakt, teda ti dane liecivo neprechadza traviacim traktom, vacsinou ide o injekcie, infuzie..zvykne sa vyuzivat hlavne pri bezvedomi, u dusevne chorych, dojciat, tiez ako vyziva alebo ked dane liecivo ucinkuje len po podani touto cestou, napr. ockovacie latky

Bruno333

Orchidejka a ake su to antikonvulzivne ucinky??? Co je to parenteralna aplikacia ???
Alebo to je jedno,,,hlavne ze mi to dobre robi...

pan d.

Ja tri mesiace neberiem ziadne lieky, su to len chemikalie a neviem, preco musia doktori na to tolko studovat. Podla mna by im stacil aj rok dva:)

orchidejka

prave mam knihu pred sebou a z knihy vam to odpisem:
klonazepam (cize rivotril) ma vyrazne antikonvulzivne ucinky uz v davkach, ktore neposobia anxiolyticky alebo sedativne, v parenteralnej aplikacii je pouzivany v terapii status epilepticus. je vhodny tiez ako anxiolytikum a profylaktikum periodickych afektivych psychoz. tak isto patri do kategorie s najdlhsou dobou posobenia (v porovnani s ostatnymi). napr. v lekarnach mame vsetky tie ostatne BZD spolu pri sebe a tento rivotril normalne zaradeny medzi liekami podla abecedy. tak je neviem potom...
co sa tyka NU BZD, tak isto odpisujem z knihy: pri predavkovani dochadza k predlzeniu a prehlbeniu spanku ale bez zavaznych respiracnych a KVS funkcii, riziko tychto funkcii vzrasta pri kombinacii s alkoholom. Najcastejsie NU: ospalost, zmatenost, amnezia, poruchy koordinacie. Tolerania na ne (charakterizovana postupnym slabnutim pozadovaneho ucinku) je spolocna vlastnost vsetkych BZD. pRoblemom dlhodobeho uzivania je urcite riziko vzniku zavislosti, ktore rastie s dlzkou terapiu. prerusenie niekolkotyzdnovej liecby moze byt prejavené nielen vzostupom hladiny uzkosti a nespavosti ale tiez telesnymi prejavmi (triaska, zavrate, tachykardia, psychomotoricky nepokoj, bolesti hlavy, krce). predovsetkym u deti a starsich moze dojst pri liecbe paradoxne k excitacii, stavom zmatenosti a agresivnemu chovaniu. v pripade predavkovania je k dispozicii kompetitivny antagonista BZD receptorov flumazenil, kde pri parenteralnej apl nastupuje ucinok do niekolkych minut a pretrvava len po dobu dvoch hodin.

cry k tomu poskodeniu pamati, no nieco pravdy na tom moze byt ale to fakt musi byt dlhodlhodlhoooooodobe uzivanie

Larita

Zbyndo, a ako na Teba posobi ten Rivotril???
Mna to dost ukludnilo, aj mi bolo vsetko jedno, len som potom uz nemala mieru...

zbyndo

ďakujem orchidejka za kompliment,nikdy som nevedel pisať,len sa snažim vyjadriť,čo citi.A Ďakujem za prispevky aj ostatnym,spolu sa to tiahne lepšie.Vieš,mal som aj ten neurol,nakoniec som s takej intuicie navrhol lekarke,ze rivotril budem použivať ako univerzal,teda že si ho dam podľa potreby,či je rano,alebo večer,a nemala namietky,lebo niekedy ho neužijem aj mesiac,ale som dost citlivý na stresove situacie,vtedy ho použijem,alebo keď som už totálne nevyspatý.No,a kde je problem?Už sa mi stalo,že som dennu davku prehnal,a potom to bolo peklo.Zvladol som to,aledo do buducna to už nechcem zažiť.Ty vieš,/zavidim,ale aj obdivujem,že nie z vlastnej skusenosti/,že každá závislosť oslabuje.No,sme od prírody zraniteľní,aj nie vždy silní.Tak sa zatial majte priatelia,rano vstavam do prace,šnaď zaspim,a ďakujem,hlavne orchidejke,za obširnejšie priblíženie tejto problematiky,pokojnú noc,krasne sny

[zruseny22]

tragedia, užívam ho asi rok.. chcem sa ho snažiť "vyhodiť", len stále mám pocit, že mi pomáha lepšie aj s tabletkou na spanie na spánok... ale možno som si to len vsugerovala...