Ako sa spamätať z rozchodu

Príspevok v téme: Ako sa spamätať z rozchodu
Evka111

Takže pred mesiacom som sa rozišla s priateľom po niekoľko ročnom vzťahu, dôvodov bolo viac ale najmä to, že medzi na viazla komunikácia, ale o to nejde proste neviem ako ďalej vkuse na neho myslím sem tam aj plačem ale snažim sa to nedavať najavo najmä pred rodinou, samozrejme po rozchode som sa mu ozvala ako prva lebo som to už nezvládla a napisala som mu, že mi strašne chýba on neodpísal a ozval sa až na vianoce, včera na silvestra mi volal samozrejme som sa mu rozplakala do telefónu, že chcem byť s nim atd..a on na to, že on vie a že ho to strašne mrzí ale, že teraz to nejde lebo si potrebuje ujasniť veci a chce byť nejaku dobu sám, viem ponižujem sa ale neviem si pomôcť mam aj dobre kamošky s ktorými sa sanžim chodiť von kedy sa da len aby som na neho nemyslela ale proste aj tak ja ho stale lúbim a ja už neviem ako ďalej proste ma niči predstava, že už nebudeme spolu

Marek_123

U mna funguje zarucene jeden sposob - zacni hladat to, co ti na nom vadi, dovody preco si sa rozisla, preco by si sa s nim nemala dat znova dokopy. Jednoducho si prepnes myslenie z "chcem byt s nim" na "dobre ze sme sa rozisli". Vysledok bude taky, ze ty budes spokojna s rozchodom, nebude ti chybat a nebudes ho mat rada. Kamaratstvo po tom uz nie je mozne, pretoze pritomnost toho cloveka ti bude neprijemna. Je to mozno trochu tvrde, ale ja to tak vyuzivam. Ale mozno ze u zien to takto fungovat nebude.

Evka111

Ja viem, že ho ľúbim no zároveň aj viem, ze keby sme sa zase dali do kopy tak by to bolo dobre možno mesiac a potom zase to iste. Neviem možno je to fakt iba zvyk, že proste každy deň som mala komu zavolať atd..ale bol to môj prvý vážny a dlhý vzťah takže je to strašne ťažké proste ja viem,že on sa nezmeni ale stale si hovorim a čo ak hej a zase to bude take pekne ako na začiatku vzťahu ale to je asi len v mojej fantázii

cherryberry

Rozchody sú hrozné. Musíš si stále pripomínať, prečo ste sa rozišli, spomeň si na to, ako si ku konci vzťahu bola nešťastná, vybavuj si jeho zlé vlastnosti, veci, čo ti liezli na nervy, skrátka si ho sprotiv. Bola by si ochotná sa k nemu vrátiť, myslíš, že by sa v niečom zmenil?(nezmenil) Alebo by sa vo vzťahu niečo zmenilo? (nezmenilo) Obdobie, ktorým prechádzaš je len prirodzenou reakciou, ktorú prežíva po rozchode snáď každá žena. Polož si otázku, či ten stav, ktorý prežívaš spôsobuje skutočný smútok za ním,alebo smútok za stereotypom, na ktorý ste si spolu navykli. A v neposlednom rade, musíš pochopiť, že na svete existuje MILIÓN iných, lepších chlapov, ktorí sú pre teba asi vhodnejší. A nechcem ti brať nádeje, ale väčšina chlapov, ak sa s nimi dievča rozíde, hrdosť im už nedovolí vrátiť sa späť...

belize

Možno ho ani tak nemiluješ ako si na neho naviazaná bola a aj si dalej, takže si polož otázku, čo ti chýba? Jeho spoločnosť, milovanie sa s ním ?V čom ti chýba? Chýba ti ako polovica z teba, nevieš bez neho dýchať, žiť? Pracuješ? Ak áno, tak sa naviaž na viac práce, alebo si nájdi kamarátky, ktoré nemajú vzťah a venuj sa im, alebo si začni hľadať nového priateľa, doma ho nenájdeš, takže začni myslieť na svoj život a svoju budúcnosť, minulosť je preč, on nemá záujem nič zachranovať, takže ti to dal najavo jasne, ty sa vzchop a začni riešiť svoj život, čím skôr začneš, tým lepšie..začni sa viac starať o seba, začni cvičiť, chodiť do spoločnosti, začni konečne žiť samostatne, bez neho a po čase zistíš, že ti možno chýbala sloboda, nebudeš na nikom citovo závislá a to je na tom to najkrajšie !

si1si

on ti tak skoro nezavola. A ak by ti po case zavolal, tak najskor preto, ze ho bude zozierat to, preco mu nevolas.
Uvedom si svoju hodnotu a daj si otazku, preco by si mu mala odpovedat. Co mu chces povedat, ze sa trapis alebo ako sa trapis? A co by si chcela vlastne dalsou komunikaciu dosiahnut? Neda sa vstupit do jednej rieky, obnoveny vztah nebude taky ako predtym. Ked budes silna, skor si uvedomi on stratu ale ty si zaroven skor najdes novy vztah, a o to tu najviac ide. Nikdy si nehovor negativne vety typu: ja to nezvladam, som nestastna, trapim sa a pod. Naopak vety: Vsetko zvladam perfektne, som silna, mam vela energie prekonat ..., som stastna.... apod.Vsetko co vyslovis, si tvoje JA zapamata a nastavi ta na lepsie prekonavanie prekazok. Negativne myslienky, slova ta get down a to vobec nepotrebujes.
Drzim palce

Vemeno

Pre neho bude urcite lepsie, ked s tebou nebude. Nie si zrela na vztah a nevies pouzivat vlastnu hlavu. V podstate robis len to, co ti povedia ini.

Evka111

Našťastie tie kamošky čo bývaju pri mne nie su naše spoločne takže sa mám komu vyžalovať len sa bojim, že keď napíše on ako prvy tak sa neudržím a aj tak mu odpíšem :(

si1si

gratulujem k 1. tyzdnu. ked si vydrzala tyzden, vydrzis dalsi. Ked ti bude tazko, vyzaluj sa kamaratkam (ale nie spolocnym s nim). Takto sa vyventilujes a zase vydrzis dalsi tyzden. Len si nedaj poradit od niekoho, ze mate spolu komunikovat a podobne blaboly.
Drz sa.

Evka111

Ano viem mate pravdu len je to strašne ťažké aj keď sa snažím tak stále mu nakoniec napíšem ja neviem asi som slaba povaha alebo čo ? ale už som sa mu neozvala týždeň aj to je dačo