Muz pedant, kritik a ziarlivec

Príspevok v téme: Muz pedant, kritik a ziarlivec
bzzzz

s muzom sme skoro 20 rokov,

mam ho rada, vie ma rozosmiat,je pracovity, schopny, citim sa s nim dobre (kym nevystraja), no jeden z problemov mame v tom, ze on je vacsi pedant ako ja, a ja popri nom vyzeram ako lajdak. (zacalo sa to prejavovat pomaly, postupne a posledne roky je to vyhrotene)

kazdy den odolavam jeho poznamkam, ako zle povysavam, ako dlho vysavam a aj tak zle, ako miesto umyvania len rozotieram, aky som velky bordelar, ako chodim po blate, miesto po suchom mieste, ako varim, ako nakupujem, ze ak je v zelovoci jeden zhnity pomaranc, urcite ho kupim ja, ako vyzera moje auto, a podobne, vacsinou vybuchnem a necham, nech porobi vsetko on, co aj spravi, doma zastane vsetko, ale lezie mi to na nervy, najlepsie sa mi robia domace prace vtedy, ak nie je doma,

je tam aj dalsi problem, ziarli na mna, pricom nema dovod, radsej nikam nechodim, okrem prace, aby som mu nedavala pricinu, no ak raz za cas idem, napriklad na stretavku zo skoly, uz je ohen na streche, takze radsej nepijem, aby nemal prilezitost odsudzovat, ake su zeny, ked su opite,

no a nasledok je taky, ze mu to vsetko podvedome vraciam, upla som sa na robotu, som v nej od rana do vecera, potom ma cakaju domace povinnosti, a potom odpadnem, nevladzem sa mu venovat kazdy den, iba raz za tyzden,
viem, ze jemu to nestaci, ale ja nechcem.

mnohokrat sme mali o tom debatu, vysvetlil mi, nech ho neberiem, vazne, ze on len tak vybuchuje, ale nemysli to tak, ale ja sa neviem cez to preniest, a trva to uz par rokov, bojim sa, ze sa odcudzime, a ze sa nas vztah uplne rozbije, milujem ho, no aj sa mu mstim, ak nahodou ide on von s kamaratmi na celu noc, ja mu potom tiez vytvorim hystericku scenu o tom, ako sa vie bavit, ale s uplne inymi zenami, vtedy su mu dobre aj opite, len to nesmiem byt ja, a mozno mi je aj neverny, zo mna chce svaticu, mna len kritizuje, ale v krcme sa zabavi aj s babami, ktore tam su, len nech ja nie som v takom nedostojnom prostredi a potom sa nebavime, a vsetko smeruje k rozchodu

neviem, ako mozem zmenit tento stav, ale som zufala, citim, ze to neskonci dobre

odpovedam

Prehnana kritika a perfekcionizmus (unho to nie je zial iba pedantnost) znamenaju, ze clovek prehnane kontroluje veci a druhych ludi, lebo si nie je isty sam sebou a preto potrebuje kontrolovat druhych.

Tym ze ma nad tebou moc, kontroluje ta a ty robis vsetko, aby si mu vyhovela, sa jeho sebavedomie dviha. Lenze pozor! Kedze mu to dovolujes, on ta bude kontrolovat coraz viac, lebo sa mu to vyplaca a cit sa sebaistejsie.

Nerob to. Ten clovek prekrocil hranice tvojej slobody. Ty mas pravo robit veci podla seba, mas pravo mat konicky, kamaratky a chodit s nimi von. Neustupuj mu len preto, aby nebol ohne na streche. To nie je stastie, ak on ta obmedzuje v tvojich zakladnych potrebach. Jednoznacne potrebuje psychologa. Pripadne sa zacni spravat inak a neustupuj mu. uvidis, ako zareaguje. Ked bude namietat, jednoducho mu vysvetli, ze si chcela trebars byt s kamoskami a preto si sla.

ALe nerozvijaj to dalej a neobhajuj svoje konanie. To je takmer to iste, akoby si sa za to ospravedlnovala. Proste si dupni a zi po svojom. Partner nie je cely tvoj zivot. Drzim palce :-).

ebi77

Možno má nejakú psychickú chorobu, nejakú fóbiu, ale to tak nemusí byť, ja len tak píšem čo ma napadlo, alebo to má v povahe, a vekom sa všetky povahové vlastnosti prehlbujú a stupňujú, môže to byť aj týmto. Už len vymyslieť ako to zvládať, možno vyhľadať nejakú odbornú pomoc, psychológa.

nirvana

Prestaň brať vážne jeho kritiku, ak má námietky, pusti vysávač a vyloz si nohy. Deti nespominas, nemáte ich? Ďalej, chod von s kamoskami a kľudne si vypi. Naozaj, a rob to dovtedy, kým neprestane mať blbe reči. Plus, začni žiť aj ty normálny vlastný život so záujmami, nie len práca, domácnosť a muž, nauc sa vypnúť a relaxovať. Toto všetko si pekne niekam napis.