Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Bojim sa osamostatnit od rodiny

Príspevok v téme: Bojim sa osamostatnit od rodiny
veronicka2

ahoj, za par mesiacov koncim vysku a hladam si zamestnanie. kedze je kriza tak v mojom okoli si pracu nenajdem na 100% zvlast s odborom ktory studujem. mam 6 rokov vztah na dialku- on je v cesku. celych 6 rokov som sa tesila ako skoncim skolu a pojdem za nim najdem si tam pracu a ze nam bude fajn. lenze to som bola maximalne zalubena a predstavovala som si cas kedy konecne vypadnem z domu. lenze situacia sa obratila. ako sa cas krati tak mam strasne zle myslienky ako odist od rodiny nechcem (nechcem nechat doma mamu samu, pretoze zije s ocom= komplikovany vztah) strasne mi je smutno ze mam odist. zvlast mi je najhorsie pri pomysleni ze budem v uplne cudzom state v cudzom meste kde nepoznam vobec nikoho len frajera.lenze ja neviem ani ci citim to iste k nemu co do teraz. z mojej strany je to stereotyp ako vysity a mam ho rada, no neviem ci je to este laska (neviem to identifikovat). bojim sa ze ak by sme sa rozisli tak ostanem v novom prostredi uplne sama a mam dost sklon k depresiam tak sa dost bojim. neviem co mam robit ci mam odist alebo co. mama hovori ze tu si pracu nenajdem a ostat na sr v mojich rokoch by bola chyba. neviem vobec co mam robit

Magy

marry* - na pracu do zahranicia VS nepotrebujes. iba dobre CVcko, rec a chut pracovat. na hotel do rakuskych alp ta vezmu aj s dokoncenou strednou, v anglicku alebo irsku robit takmer kdekolvek tiez.
jedine co je podmienka je ovladat aspon ako-tak rec, alebo mat niekoho, co ta pretlaci, pomoze. a potom sa rozbehnes aj sama a budes posielat domov mesacne tolko (aj po odratani svojich nakladov na zivot), co by si ani na slovensku za mesiac nezarobila celkovo.

Mimulus

Tak aj to je lepšie ako nič. Viem, že dobre platená práca sa dá zohnať v dnešnej dobe ťažko a ešte keď chodíš do školy ale skús. Nič zato nedáš a brigády sú všade. Ak by si skutočne potrebovala peniaze tak si nútená si tú prácu nájsť. Či mi veríš alebo nie. Ale školu by som dokončil za každú cenu. Ak je to to, čo Ťa baví a čo si študovať chcela.

marry*

tak v mojom meste ťažko..a dochádzam takže 3 hodiny denne precestujem..a ked mám nejakú brigátu tak si zarobím max do 100 eur

marry*

kebyže štúdium nieje tak drahé tak nad tym ani neuvažujem. Ale naša rodina ma príjem 350 eur z toho ťažko vyžiť. ked moje náklady su 200 eur na mesiac. nechcem aby to nakoniec skončilo tak, že predáme dom

Mimulus

marry* - ak už niekto začal študovať tak by bola veľká hlúposť to skončiť len pre to, že ho láka práca a peniaze. Viem môže to byť veľmi ťažké ale oplatí sa určite doštudovať za každú cenu. V dnešnej dobe sa VS považuje za nevyhnutnosť a ja osobne by som určite vydržal a radšej by som ani nejedol ale školu by som si dokončil.

marry*

ja riešim podobný problém. akurát ešte študujem ale otec aj mama prišli o prácu, takže nemáme peniaze. musím sa rozhodnut či žiť v biede a rok a pol nejako vydržať alebo nechať školu a ísť pracovať do zahraničia, kedže tu si prácu neviem nájsť. ale bez VS to bude ťažké :(..ako by ste riešili moju situácu?neviem si rady

Yong

Ja som ešte len na strednej a tiež mám obavy z osamostatnenia, ale prístup rodičov ku mne spôsobuje len väčšiu odhodlanosť zmiznúť z tohto štátu

0vecka

aky zmysel ma ist do ceska? akoze v cesku je to o nieco lepsie ... ked uz tak chod o par 100km dalej nech to ma zmysel...

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Bojim sa osamostatnit od rodiny - Fórum - ZDRAVIE.sk