Bojim sa osamostatnit od rodiny

Príspevok v téme: Bojim sa osamostatnit od rodiny
veronicka2

ahoj, za par mesiacov koncim vysku a hladam si zamestnanie. kedze je kriza tak v mojom okoli si pracu nenajdem na 100% zvlast s odborom ktory studujem. mam 6 rokov vztah na dialku- on je v cesku. celych 6 rokov som sa tesila ako skoncim skolu a pojdem za nim najdem si tam pracu a ze nam bude fajn. lenze to som bola maximalne zalubena a predstavovala som si cas kedy konecne vypadnem z domu. lenze situacia sa obratila. ako sa cas krati tak mam strasne zle myslienky ako odist od rodiny nechcem (nechcem nechat doma mamu samu, pretoze zije s ocom= komplikovany vztah) strasne mi je smutno ze mam odist. zvlast mi je najhorsie pri pomysleni ze budem v uplne cudzom state v cudzom meste kde nepoznam vobec nikoho len frajera.lenze ja neviem ani ci citim to iste k nemu co do teraz. z mojej strany je to stereotyp ako vysity a mam ho rada, no neviem ci je to este laska (neviem to identifikovat). bojim sa ze ak by sme sa rozisli tak ostanem v novom prostredi uplne sama a mam dost sklon k depresiam tak sa dost bojim. neviem co mam robit ci mam odist alebo co. mama hovori ze tu si pracu nenajdem a ostat na sr v mojich rokoch by bola chyba. neviem vobec co mam robit

pan d.

Ak ta bude viest laska, tak by si nemala dopadnut zle /hoci aj to sa stava/. Kto neriskuje, nevyhrava /ale vacsinou vyhrava hraci automat:)/

dedy

Podľa mňa choď, zatiaľ zostaň aj s frajerom, nájdeš si robotu, možno aj nejakých známych a priateľov, ak si bola na intráku, tak to v pohode zvládneš, a v prípade ak sa nevydarí vzťah, tak sa môžeš vrátiť buď domov alebo snáď už budeš poznať nejakých ľudí a nájdeš si ubytovanie a pod. Tým že už teraz tam niekoho máš, sa to pre teba zjednoduší. A to že budeš bývať v česku neznamená že neprídeš už nikdy domov. Česko je na skok, a ak si bývala na intráku, to si tiež nebola stále doma. Podľa mňa to isto zvládneš

veronicka2

dadula mas pravdu, ved ja ani inu sancu nemam len odist, pretoze na sr neexistuje si najst robotu s mojim zameranim. studovala som mimo rodneho mesta takze som 5 rokov prezila na intraku takze tam bola samostatnost a aj som chdievala na leto k frajerovi do cr tak bolo fajn, len je ine ist niekde na 3 mesiace s tym ze po lete idem zas domov a cokolvek sa stane je to ok lebo idem domov, a ine je ist niekde za pracou chapete

Dadula56

Veronicka, uskutocni povodny plan. Chod za priatelom do Ciech. Nic nie je iste, je to same mozno a mozno. Ty sa sustredis na to zle. Ale mozne je aj to, ze ten vztah, ktory bol na dialku uplne ozije, ked budete spolu, dostane novy rozmer. Je mozne, ze si najdes super pracu, kde budu kolegovia, sktorymi si budes rozumiet a hned mas novych kamaratov. Navyse samostatnost je nieco na co budes moct byt hrda. Zvysi sa ti sebavedomie.
Ano, je tu aj moznost, ze to zlyha. Ale ty si slobodna, bezdetna, nezadlzena. Mozes ist kam chces, kedy chces. Ak sa ti tam az tak nebude pacit, mozes sa vratit domov. Mozes sa s priatelom rozist a najst si vlastny podnajom. Jednoducho musis vytazit z toho, ze nemas zavazky maximum. Tvoja mama je dospela a vyzera, ze rozumna osoba. To, ze ju nechces nechat samu je skor taka barlicka pre teba, pretoze ona si uricte poradi aj ked budes odstahovana. To je jednoducho zivot. Mozes byt smutna, mat obavy, ale nesmies dovolit, aby ta tie obavy paralyzovali natolko, ze sa nedovazis konat.

beskyd

jasne, alebo tak ako pise ja40, spolubyvajuci sa daju aj zohnat hoci nie vzdy je to idylka, niektori ludia su prepnuti a to zistis az casom, uz mi viacero takychto spisov preslo rukami ked sa kvoli takymto bytovym nezhodam medzi najomcami musela volat policia pritom castokrat ti ludia medzi sebou riesili uplne debilny typu hadzanie vlasov do jedla, vypinanie spotrebicov ale aj nadavky, bitky..

veronicka2

tak mamu brzdia jedine peniaze lebo pri rozvode by musela vyplatit oca a na to nema a hypoteku si kvoli debilovi brat nebude...asi tolko :(

ja40

Ale ty mamu takto ak ju budes lutovat nespasis,ona si musi pomoct sama. Neboj sa,ona vie,ze ju lubis a mas vnutorny boj co sa vasich tyka,ale ona ma asi nejaky problem,ktory ju nuti,aby s otcom ostala. Inac neviem.

Ty by si nesla s nejakymi babami do prenajmu? Ved to je bezne,ze sa spolcia baby,ktore s anepoznaju a idu do tzv.sharing house,to teraz fici :-) Takto sa nadobudaju pekne kamaratstva,uvidis budes milo prekvapena. Len si najdi na nete napr.tu:
cz.easyroommate.com

beskyd

myslel som s kamoskami odtialto ktore si tiez budu dakde chciet hladat pracu a este stale mas ubytovne, sak to je v pohode, ked som pozeral tak napriklad v BB na jednej bola cena nieco malo nad 100 evri na mesiac, sak to je v pohode, ak su taketo ceny aj v cesku tak to das aj s nastupnym platom a nemusis sa o to ani starat.. no a na ubytovni mozes byt aj sama, ja som presne takto chces kedysi zacat ked som si este naivne myslel ze v tejto republike si ako absolvent prava mozes zohnat bez konexii pracu aj inde ako v blave..

veronicka2

ja40 pekne napisane, dakujem. ja viem s tou mamouje to tak ako hovoris len mne je luto ju tu nechat samu ked vidim ako kazdy den place koli ocovi...a on sa nezmeni vobec.
beskyd- pisala som ze v tom meste nemam vobec vobec vobec nikoho len frajera takze s kamoskami do bytu ist nemozem...