Angličtina

lost

ale coby sa nedohovoril, zase taketo orthodoxne nazory neuznavam.
jasne ze ma vyhodu, ale ako sa potom dohovori cerstvy student co si odskocil do anglicky hovoriacej krajiny ???
to nema absolutne ziadny logicky zaklad.
tak sa nauci, ako sa po anglicky hovori, ON THE FLY... a ?

(nebol som v takej krajine, ale dam krk na to, ze to problem nebude, kedze nie je problem robit telefonicke objednavky, spelovat (ci ked uz nie to tak aspon phonetic alphabet pouzivat), like, my name ist lima, oscar, sierra, tango.. takto sa dorozumie fakt ktokolvek a je to lepsie ako ruky-nohy :D

daleko horsie je, ist napr do neanglicky hovoriacej krajiny, a tam sa dorozumievat anglicky, to je challenge..

anglican pochopi aj keby nechcel..

lost

0vecka

no to som dohanal s filmom :)

anglictia je super v tom, ze nemusis rozumiet 100% slov z vety, ale aj tak pochopis o co sa jedna.. teda moze ti vypadnut sloveso a neni problem podla mna..

sice to asi aj v inych jazykoch.. :D

a pocuvanie je podla mna to najlahsie (i ked asi az druhe najlahsie, v anglictine ja najlahsie citanie, teda ak nepocitam lenivost a vyslovnost - tj citanie sam pre seba..)

gshhhk

je rozdiel sa naucit anglictinu pisanim, pocuvanim citanim.. tak mozno budes ovladat gramatiku a pisanie atd.
ale naucit sa komunikovat v cudzom jazyku je uplne nieco ine a neda sa to nijako inac naucit iba konverzaciou a neustalym rozpravanim, rozmyslanim v tom cudzom jazyku
samozrejme, rozpravat sa a ucit sa od slovaka cudzi jazyk napr. anglictinu je strata casu. po takejto vyucbe clovek cudzincovi - anglicanovi nebude ani prd rozumiet a nebude sa vediet dohovorit

lost

no ja som sa naucil anglictinu prevazne citanim :)
a potom pisanim s ludmi, ale je to skor veeelmi pomala metoda ako sa ucit (mozno 2 roky), pocuvanim a zitim ako pise magy, je to 2-4x rychlejsie by som odhadol...

Magy

na anglinu potrebujes len dve veci.

pocuvat (anglicky hovoriace filmy bez dabingu a s titulkami)
a hovorit (byt v anglicky hovoriacej krajine).

citat je malo.