Amnestia

outu

rollins ma hold stastie, ma amnestiu od klausa. ale mne sa zda ta jeho amnestia trosku ucelova. ved par dní a česi si volia nového prezidenta, takže mu je to jedno a pomoze aj svojim asi. myslim, ze alkoholu sa ta naša amnestia netyka. takze pocitam, ze ani mojseja.

outu

ano, pokial by bol za alkohol amnestovany, tak by bol sudeny len za vytrznictvo. ak nebude amnestovany za ten alkohol, tak mu realne hrozi, že bohuzial sa mu ta podmienka premení a trest, tú podmienku, bude musiet vykonat nepodmienečne.

otazka3

Ano, vlastne to nebolo ublizenie na zdravi, teraz som zistila, len je vo vysetrovacke za vytrznictvo a vyhrazanie, zatial mu nic dokazane nebolo.Ale predtym mal podmienku za alkohol, cize teraz spachal cin v podmienke.Ale keby sa ta amnestia na tu jeho podmienku vztahovala, tak akoze by bol za vytrznictvo uz sudeny, akoby ani nic pred tym nespachal?

outu

dnes sa prepustali iba tí čo sú vo výkone trestov a museli byt v minimalnom stupni strazenia atd. kedze prezident udelil amnestiu aj tým, ktorým boli uložené podmienenčné odklady alebo nenastúpili tresty, tak sa budu ešte prezerat spisy a sudcovia budu posudzovat, ci odsúdení splnajú podmienky amnestie.

Larita

Aha...pardon az teraz som si to pozrela normalne, dolezite je ako dopadne vysetrovanie, pripadne sud...ak je len vo vazbe, vlastne to nic neznamena...neviem veru, ved ale ak by sa ho to tykalo, tak sa to dozvie...

Larita

Amnestia sa vztahuje len na trestne ciny mimo ublizenia na zdravi, alebo usmrtenia a len do 18 mesiacov...takze Ta sklamem...
A na ako dlho je odsudeny???