Duševné choroby 2

nirvana

Ok, teraz sa vrat do temy bipolarnych a opýtaj sa ich, ako ich manicke stavy negatívne ovplyvňovali ich okolie a čo sa zmenilo ked lieky začali brať. A, nemáš ešte stale diagnozu, nevieš čo ti je, chapes? Prečo berú bipolarni lieky, lebo im to škodí? Nechceš brať ohľad na ľudí okolo seba? Pozri sa, možno máš len nejakú menšiu poruchu osobnosti a nepotrebujes lieky, len usmernenie a terapiu. Proste prečo nechceš svoj život zlepšiť? Alebo choďte do manželskej poradne. Chces predsa zachrániť manželstvo ?

Mimulus

A čo sa týka tých liekov tak by som veľmi nerád prišiel o manickú fázu, teda presnejšie o jej intenzitu. Manželstvo mi to nezachráni, rodinu tiež nie a lieky mi nevrátia a ani nepridajú priateľov. Vďaka liekom nezískam novú prácu, nenájdem zmysel života tak o čom to je?

Mimulus

Taká otázočka? A prečo by som si nemohol v depresívnej fáze odventilovať svoj stav na fóre? Veď nepíšem neustále o tom ako mi je zle a že ľutujte ma ľudia, pretože ja som ten jediný čo tu potrebuje pomoc alebo?

nirvana

Áno, únik od reality, každý to vidí a preto ti píšu čo ti píšu . Problém nevyriešis tým že o nom dokola rozpravas. Každý sa ti snaží pomôcť nájsť riesenie. Ak ti nejde o riešenie, zbytočne pises o probléme, potom je to len stazovanie sa a to každého po čase otravi. Ako aj tvojich kamarátov.

Mimulus

A lekár ma vylieči? Myslíš si, že mi to môže nejak zničiť život? Už tak ho mám zničený a ak by sa potvrdilo, že mám BAP alebo inú chorobu tak čo myslíš, že sa stane? Opustí ma manželka, rodina ma okamžite vylúči zo spoločnosti a budem ešte brať oblbováky. Myslíš, že toto chcem? Možno sa mi svet prepadáva pod nohami ale vždy je ešte lepší aký som v minulosti zažil.

nirvana

Vieš ty sem uz dlho pises a trapis sa čo ti je, ale to sa len tocis v kruhu. Prečo nejdes za odborníkom ? Toto zas neber ako útok, to je logicky postup. Máš problém, ideš za lekarom, kým ti to úplne neznici život.

Mimulus

Písal som niekde, že ,,poprosím si diagnózu?,, Som tu len preto, lebo je to únik od reality, od problémov ktoré okrem choroby mám. Nikde som nenapísal, že chcem aby ste mi určili diagnózu a ani som nikoho neprosil o pomoc, pretože viem, že si musím pomôcť sám. 15 rokov som to zvládal tak prečo by som nemal teraz?

nirvana

Počúvaj ma dobre Mimulus. Jedno sedenie u psychológa, a tvojím dohadom o tvojom stave bude koniec. Budeš vedieť, čo ti je, a môžeš sa podľa toho zariadiť. Tu ti nikto diagnózu na stopercent nedá, len dohady.