Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nekonečný boj s AKNE!

Príspevok v téme: Nekonečný boj s AKNE!
Liiz

Ahojte. Pisem lebo som zufala. Mam 15 rokov a uz asi 3 roky ma trapia vyrazky. To nie je tak, ze som v puberte a sem tam sa mi vyhodi vyrazka na cele, brade, nose... To by bolo celkom pochopitelne. Ale ja mam komplet problematicku plet. Najprv sa to zacalo vyrazkami na cele, postupne sa to vsak prenieslo aj na lica a bradu. A teraz? Po tych rokoch bojovania s tym, mozem povedat, ze uz ani jedno miesto na tvari nemam uplne ciste a bezproblemove. Pouzila som uz 132435 vseliakych kozmetickych pripravkov, domacich receptov, naparovanie, vitaminy, tabletky, infracervene svetlo, obmedzit nezdravu stravu, pit dostatok vody. Mala som obdobie, ked som si povedala ze nebudem robit nic, nebudem si zbytocne zasahovat do tvare roznymi mastickami, vodickami atd. tak som si len tvar rano vecer umyla a koniec. A nic. Nic nic nic. Velmi mi to zasiahlo moje sebavedomie. Mama mi stale hovori ze to prejde. Pretoze aj ona, aj sestra mali v puberte vyrazky a teraz maju uz plet cistu. Lenze ja sa pytam, kedy to prejde? Ked vidim kamaratky, ktore maju peknu cistu plet tak mi je do placu. Je to tak nespravodlive, ze niekto nema ani jednu jedinu vyrazku a niekto ma tych vyrazok 100. A keby som aspon vedela, ze nieco naozaj zaucinkuje a pomoze. A verte mi, nepouzivam lacnu nekvalitnu kozmetiku. Da sa povedat, ze teraz mam plet mozno o malinko lepsiu, na cele uz vela vyrazok nemam, ale na licach je ich pozehnane! A ani by to tak hrozne nevyzeralo, keby mi tam nepoostavali fliaciky, ktore nejdu tak lahko prekryt. Pouzivam acnecolor. No ked sa pozriem na dennom svetle na svoju tvar, vyzera to otrasne. Nedavam si to na celu tvar, lebo na to acnecolor nie je. Snazim sa ho pouzivat co najmenej, aby som zbytocne nezatazovala ako tak nepostihnute miesta. Ale aj tak, aj s makeupom mam tvar nerovnomernu, vyrazky to uplne neprekryje. Teraz som mala take obdobie, co sa mi zdalo ze sa mi to uz aj zlepsuje a nevyzera to tak hrozne. Ale teraz mam dostat menstruaciu a znova som sa cely vyhadzala! Fakt som zufala :( Help me.

Livia2996

Roaccutane(aknenormin) vôbec nieje strašný prâve doberam posledne lieky mala som akne,nie velmi strašne,akurat ze mi naň nic nezaberalo..aj v takychto pripadoch sa predpisuje...samozrejme ze som vyskusala aj vsetko od zineritu az po istotrexin a nič ...az teraz v 17 rokoch konecne zazrak menom aknenormino

jumuj

Ja som mala do 18 rokov čistučkú bezchybnú pleť. Po 18 to všetko začalo. A to nie obyčajné vyrážky, ale veľké hnisavé vredy, po celej tvári. Kožná mi predpísala antibiotiká Doxibene (tabletky), ktoré mi pomohli, ale keď som ich už prestala užívať, znova sa to vrátilo. Tak mi zase predpísala Zinerit. Zlepšilo sa mi to, ale keď sa mi minul, znova to isté. Mastičky ako napríklad Belakné a Bactroban mi taktiež nepomohli. Momentálne (pretože stále ma trápi akné) mi predpísala vodičku Eryfluid. Veľmi mi to pomáha, ale bojím sa reakcie, keď ju prestanem užívať, alebo keď už pleť nebude z nej čerpať potrebné látky. .... inak baby, nepoužívajte peeling a nenaparujte sa. Lebo sa vám to ešte zhorší. Jednej kamarátke pomáha, keď si umyje tvár a dá si na ňu sódu bicarbónu a pol minútky si tvár masíruje. Určite to nepoužívajte často a nie dlhšie ako tú pol minútku. Mne to ale napríklad nepomáha. Zelené čajovníkové mydlo z Oriflame a čistiaci gél Eucerin mi tiež neurobili zázraky. Skúšala som už veľa blbostí :D . Ale v každom prípade choďte ku KOŽNEJ. Ja som mala ku nej ísť dávno, keď mi to začínalo a nie vtedy, keď som už mala celú tvár nakazenú. .... Držím palce!!! :) :) :)

z_u_z

ahoj liiz,asi hlavne trpezlivosť treba.ja viem,vraví sa to ľahko,ale viem,čo hovorím.:)mám 21 a s akné som bojovala od 13tich. Teraz už je to výrazne lepšie,aj keď sa sem-tam vyhádžem,hlavne po konzumácií čokolády.:D
určite kožná je rada číslo 1.problém však je,že tá ti môže pomôcť aj nie,lebo nie je kožná ako kožná.:) mnohým kamarátkam kožné predpisovali lieky ktoré im nezaberali,mne to takisto nejako extra nepomohlo. zlepšenie nastalo vekom-upravilo sa to okolo 19-tky a zrejme zmenou kozmetiky-od "drogeristického" tovaru typu Nivea som prešla k lekárskemu tovaru. Najskôr Bioderma,teraz Eucerin,ktorý si veľmi pochvaľujem. Takisto skús zistiť,či to nie je aj z niektorých potravín-problematické sú korenisté veci,čokoláda,horčica. ALE!!! vyskúšaj si to na sebe a nedávaj na "zaručené" internetové články a fóra,pretože každý organizmus je iný. Ja som napríklad alergická na čokoláadu,a to všade píšu,že čokoláda URČITE akné nespôsobuje a že je to "iba" mýtus. ha-ha-ha!!!
takže naozaj si to vyskúšaj na sebe,vylúč danú potravinu na pár dní a potom ju skús a uvidíš výsledok.
A netráp sa tým toľko!!!!:) ja viem,že boj s akné je náročný na psychiku a popri tých rovesníčkach,ktorým príroda nadelila krásnu pleť(tiež som mala okolo seba také baby) človeku môže byť ľúto a je to zaberák na sebavedomie. Ale si to TY a si presne taká aká máš byť,so svojimi vlastnosťami a charakterom(aj s akné:)). Musíš byť "nad tým", od nejakého akné predsa nemôže záležať to,či si šťastná alebo nie! Si to ty,kto riadi svoje šťastie,nie ostatné baby a ich dokonalá pleť! Drž sa!!!:)

sivulienka

ja len tolko ze som mala rovanky problem ako ty zacalo sa to T-zonou cize celo nos brada...potom som uzivala zynerit velmi dlho asi rok a az potom zabral(necakajte zazraky za par tyzdnov je to dlhodoba liecba) ale zabral len trosku a okolo toho som vyskusala milion veci z drogerie z lekarne vitaminy a ine masticky od doktorky ale vsetko to len tak potlacalo nikdy to nebolo 100percent...potom po rokoch mi zrazu zmizli vyrazky z cela z brady a nosa nemam tam skoro ani jednu ale zazrakom mi to preslo na lica a to je najhorsie take vreidky na licach ked sa spravia...prekliate...na tie mi celkom zaberal duac gel ale najnovsie mam belakne a musim povedat ze ked amm vyrazky potriem si to vecer a do rana vidim zlepsenie ze su mensie a rychlejsie sa sztracaju a ked ho pravidelne uzivam tak vidim celkom pekne zlepsenie...ale mozno to je uz aj tym ze mam pomaly 19 tak ta puberta by mohla uz aj prejst ci nie ?... pouzivam neemove mydlo od Hymalaia a je celkom dobre len dost vysusuje ale kremujem tak to nejak vyrovnavam... sucitim s tebou akné je svina ale ja som si zacala vsimat mnoho peknych dievcat oblecenych namalovanych ucesanych chlapi sa okolo nich krutia a na licach mali akne trosku zamaskovane no viditelne a to je to ze tu ide o sebavedomie a nie podcenovat sa koli tomu...ja viem ako sa citis presne to iste som prezivala ale cim dalej tym menej si to zacinam vsimat tym menej sa s tym babrem a cim menej nad tym rozmyslam tak tym menej vyrazok mam :D sila mysle ale :DDDDDD stale si hovorim ze to neije take hrozne :D videla som divca ktore malo na tvari kratery az niekolko milimetrov jazvy brutalne po akne...fakt hrozne...to uz si nenahovoris ze si krasna ale atkto este nadej mas :) :P

ScorpioStar

La roche-posady - effaclar duo krem, z tej iste rady pletova voda, cistiaci gelik ci pena. kazdy den pravidelne pouzivanie celeho radu a uvidis rozdiely. moja spolubyvajuca este minuly rok hrozne problematicku plet a v septembri sa mi nechcelo verit aku ju ma krasnu. pouzivam to aj ja. teraz cez prazdniny som si to zabudla na intraku, doma mam len krem a ti poviem, ze vidim rozdiel. som daka posypana vyrazkami. takze skus vyskusat :)

nikinika1

Mám 14 rokov a akné ma trápi odkedy som dostala menštruáciu teda 2,5 roka. Mne veľmi pomohol rad Pure skin od Nivei, ktoré mám od Vianoc. Odvtedy sa stav zlepšil o 80% ale ostali jazvy. Mám čistiaci gél ALL in 1 a pleťovú vodu.

Hlavným dôvodom akné je aj zlá životospráva, čoho som živým dôkazom. Čokolády, koláče, cukríky atď. spôsobujú akné.
Ale keď to máš v stave, akom hovoríš, tak bež za kozmetičkou a kožnou .

Chlo_e

ja som použivala duac gel ,to mi predpisala kožiarka a celkom sa mi to upravilo ,trocha sa to tým zmiernilo,teda mne to zabralo a mala som toho dosť

panika

ist s acne ku koznej neznamena, ze vam zacne liecbu s tym njsilnejsim preparatom..na roacutane ani nemyslite (alebo si tu nalistujte temu o nom..pred par rokmu tu taka bola). Su ovela jemnejie pripravky a tiez zaberaju (zineryt, eryfluid)

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.