Maladaptive daydreaming

Príspevok v téme: Maladaptive daydreaming
hulenica1

Dobry den, rada by som poznala nazor nejakych odbronych psychologov alebo psychiatrov na tuto zatial nie velmi psychicku poruchu alebo chorobu o ktorej som si vela nacitala iba v anglickom jazyku a som si ista ze nou trpim uz od mala a v realnom zivote mi neskutocne prekaza, rada by som vedela ci o nej niekto pocul a ma s nou nejake skusenosti a ci ju dokazu nejak liecit aj psychiatri na SLovensku kedze je pomerne znama a len nedvano preskumana choroba aj vo svete. Ide vlastne o neustale snivanie, ktore nedokazem zastavit, vytvaranie pribehov s realnymi ludmi alebo ktorych len tak stretnem na ulici, slavnymi ludmi, jednoducho v tomto snivani a predtsvach som clovekom akym by som chcela byt, je to tazke takto pisomne opisat ale nedokazem to kontrolovat a bez toho aby som den nepresnivala tak by som asi neprezila, prosim o nejaku pomoc alebo blizsie spoznanie s toutou poruchou, dakujem

hulenica1

je to taktiez aj neskutocne vycerpavajuce, vyrabat ten film v hlave a dokonale sledovat ludi v mojej fantazii, dokonale dbam na ich mimiku, na co robia, ako rozpravaju aj ked som ich videla mozno raz v zivote, su to dokonale osoby, kazdu z nich mam rada a dokazem sa s nimi rozpravat, zabavat, trpiet v mojich predstavach

hulenica1

Lucia11: dokonale si to vystihla, presne tak, nechcem o to prist pretoze sa bojim, ze moj zivot bude uplne na nic a ostane len realita ale na druhej strane je to velmi tazke s tym zit ak sa potrebujes na nieco sustredit alebo ak ide o tvoju buducnost a ked ti to uz do nej zasahuje tak je to zle, ale aj napriek tomu ze sa mam zle stale dokazem snivat

Zlatovlaskaa: myslim ze len ak raz za cas tak to je v pohode, vsetci obcas snivame pocas dna, ide len o to ake je to silne a ake divne veci pri tom robis, ci si uz uvedomujes ze robis divne veci a nemavas to kazdy den, dokazem presnivat aj 5 hodin v pohode kazdy den, nemusim vyjst ani z postele a budem len snivat o tom co budem robit cely den a budem v posteli a stihnem vsetky veci ktore by som mala spravit len dokonalejsie, krajsie, s ludmi ktorych mam rada, pacia sa mi a pod., je to chore dakedy

Lucia11

ahoj, na zaciatok neviem preco je tu moj prvy prispevok 3x to je nejaka chyba, pardon.

ja neviem kde zacat ale v podstate to co pises je akoby si pisala zaroven o mne. tiez nepamatam kedy presne to zacalo mozno tak ked som mala 10 priblizne mozno aj skor. tiez o tom s nikym nehovorim, nikdy som nehovorila,myslela som ze by to aj tak nikto nepochopil len by sa na mna divali ako na blazna a pritom viem ze som normalna viem fungovat ako normalny clovek nie som nejaky neviem ako to vyjadrit cvok. nechapem co to spusta, to fantazirovanie ale tiez ma to chyta prakticky neustale. tiez pri tom casto pocuvam hudbu a stava sa to hocikde kdekolvek som, doma, vonku kdekolvek. mam z toho problemy pretoze ako to uprednostnujem nemam cas na normalny zivot, nestretavam sa z nikym, stale som sama, mam kvoli tomu problemy v skole lebo sa nedokazem prinutit sustredit na ucenie. zaroven mam pocit ze je to proste prijemnejsie ako realny zivot a svojim sposobom o to nechcem prist, mam depresie lebo realitu porovnavam s tym snivanim.tiez by som vedela pisat donekonecna...

Zlatovlaskaa

a aké sú symptony?? Ja tiež veľmi často snívam, každý deň vkuse... Tiež rozmýšľam nad určitými osobami a spájam si s nimi rôzne príbehy a potom ked je niečo fakt reálne s ním, tak nwm, či to čo o ňom viem je realita, alebo len výplod mojej fantázie :D ale to sa len raz za čas takto silno stáva....myslíš že som na to až tak zle ??

Lucia11

ahoj,som si ista ze mam rovnaky problem ako ty, v tom co si popisala som sa presne nasla a tiez mi to poriadne strpcuje zivot.ak by si chcela napis na seba nejaky kontakt, napisem ti tam.

hulenica1

Lucia11: skus napisat tiez nejake skusenosti ake mas ty, lebo ja by som o tom dokazla hovorit hodiny co robim, o com snivam ale ani nevladzem tolko pisat

hulenica1

ja som o tom v zivote nikomu nepovedala, ani rodicom ani najblizsim znamim, je to nieco ako moje tajomstvo a prvykrat o tom pisem vlastne tu na fore, najhorsie na tom je ze sa toho chcem zbavit ale na jednej strane je to nieco ako moj unik od reality, krasny unik ale su chvile kedy by som to nechcela. mam pocit ze mam tak jasnu fantaziu ale keby som to chcela niekde napisat tak len cumim na papier a mam uplne prazdnu hlavu a myslienky. ani neviem kedy sa to u mna objavilo, viem len ze som bola mala, mozno tak 6,7 rokov ked som pocuvala kazety a zvykla som si stale o niekom snivat kto som a vytvarat si pribeh v ktorom mam uplne iny zivot, taky aky chcem a odstrasuje ma to ze to robim doteraz, ked mam 19! citala som pribehy ludi ktori to robia aj v dospelosti a neviem si to predstavit. hanbim sa s tym ist za psychologom lebo mi to pride trapne miestami a ludia by to uz asi vobec nepochopili. su dni ked sa vyhybam nejakym spustacom, najma hudbe, televizii, kniham, ludom ktori sa mi na ulici zapacia ale nejde to, castokrat mam pocit ze kradnem ludom identitu, uplne neznamym alebo slavnym, ludom ktori ma zaujmu a zasadim ich do svojho pribehu, je to hrozne mam cudzich ludi v hlave a este ich riadit

Larita

Praveze piste sem ! Mna to zaujima a urcite aj vela inych ludi co sa o tom mozu dozvediet a zaroven im to moze pomoct...
Urcite je treba ale vyhladat odbornu pomoc, ved dnes sa da liecit uz vsetko...

Lucia11

ahoj,som si ista ze mam rovnaky problem ako ty, v tom co si popisala som sa presne nasla a tiez mi to poriadne strpcuje zivot.ak by si chcela napis na seba nejaky kontakt, napisem ti tam.

Lucia11

ahoj,som si ista ze mam rovnaky problem ako ty, v tom co si popisala som sa presne nasla a tiez mi to poriadne strpcuje zivot.ak by si chcela napis na seba nejaky kontakt, napisem ti tam.