Aky vitamin mi moze chybat? (nechty)

Príspevok v téme: Aky vitamin mi moze chybat? (nechty)
nechticka

na pravej ruke na stvrtom prste mam divny nechet, ako keby mi polka zliezala, a pod nim rastol, druhy, nechetalebo co..je to trosku dohneda (neviem to ani poriadne opisat) - bolesti ziadne, na vsetkych nechtoch mam biele flaky (ale to uz dlho), nehty na nohach sa mi daju "rozdvojit, rozstiepit" (ale iba tam hore to biele co sa da aj odstirhnut) a na lavej ruke na palci sa mi ta kozka nejak zacina oddelovat od nehta...lekarka ma dovolenku (ako inak) ... aky vitamin mi podla vas chyba? alebo..co s tym? neboli to len sestra mi vravi ze jej kamoskeuz museli raz stahovat nehet tak sa trosku obavam aby to aj mne nerobili

RNG

Flaky na nechtoch a ryhy su dosledok nedostatku vapniku, zinku a vitaminu B-5.
Zafarbene nechty su dosledok plesni/onychomykozy.Z beznych protiplesnovuych spomeniem 2 az 5% roztok citricidalu, 2-5% roztok oreganoveho oleja.
Aplikovat nielen na nechet a pod neho, ale aj na okolitu kozu

orchidejka

ja som niekde citala ze tie biele fliaciky co su po nechtoch nenaznacuju nedostatok vapnika ako sa to dlho traduje ale proste ked si ohryzas nechty alebo ich nejako na povrchu poskodis a akoby trosicku z toho nechtu stiahnes, tak presne v tom mieste sa ti urobi ten biely flak, postupne to vsak vyrastie..
co sa tyka vitaminov, zinok je fajn, tak isto vapnik, kys.pantotHenova (vit.B5) ale najlepsie by bolo si doplnat komplex vitaminov lebo ty nikdy presne nevies a nemas to ani odkial vediet, ktory vitamin ti chyba, preto by som ti ja odporucila napr. tablety biosil
viem ze som sa moc k problematike nevyjadrila ale netusim o co by mohlo ist. dobre by to bolo vidiet...tak snad mozno niekto iny sa chyti