Onkomarker ca 125

Príspevok v téme: Onkomarker ca 125
bulinka

Ahojte, neviete mi náhodou niekto poradiť alebo ukľudniť? Včera mi lekár opakovane potvrdil vysoký onkomarker ca 125 z výsledkov krvi. Cytológia aj ultrazvuk.vyšetrenie neukazujú nič. Odporučil ma najprv za obvodnym lekárom a potom za gastroenterologom. Neviete, čo by to mohlo byť,a k to nie je rakovina? K lekárke sa dostanem len v pondelok a ako prežijem tieto dni, to neviem....

miriam786

dobry, vcera mi gyn. urobila odber na onkomarker ca125, zajtra mam byt vysledok.
v marci mi nasli malinku cystu na vajecniku, mala 2 cm, no nic nerobi, povodne som mala ist na kontrolu az o 3 mesiace. no kedze som medzitym mala zapal vaecnikov tak som bola na sono sledovana skoro kazdy tyzden. no ta cysta nic, dokonca pred 2 tyzdnami mala uz iba asi 1x0,8cm. zapal sa preliecil, no zase som mala pocit nafuknutosti v podbrusku tak som sla zas k DR. vraj to na nejaky vazny zapal uz nevyzera, no mne sa zda ze kedze nevie co so mnou tak mi dala urobit tento test . no ja som citala ze onkomarker moze byt zvyseny aj pri zapale, a mam pocit ze naozaj sa mi len ten zapal trochu vracia, tak naco ma strasi takymto testom, ked je vlastne pravdepodobne ze to bude zas len zapal ako aj sama povedala. nad tou cystou sa doteraz vobec nepozastavovala, a ked sa dokonca zmensila tak potom ma ide posielat na taketo nieco?? co na zaklade zvysenych hodnot moze akoze stanovit? mam 25 rokov a ziadne ine tazkosti nemam.

maruš

dobry den, mam 52rokov a som po operacii prsnika v roku2009 v januari ma operovali .chodim pravidelne na kontrolu tumor bol zhubny ale uzliny boli v poriadku ale aj tak mi ich vybrali ateraz po dva razy som mala onkomarkery 110 ,a 145 prosila by som vas oradu kolko je hranica,kedže mam zvysene.dakujem .maria

llek

Odpoved lek pre kontralek - ja pracujem v onkologii a to uz dost dlho, takze nieco o tych onkomarkeroch viem a poznam medzinarodne odporucania na ich pouzivanie. Keby som tuto problematiku neovladala nezapojila by som sa do diskusie. My sa stretavame stale castejsie s pripadmi, ked nam z preventivych vysetreni odoslu vystrasenych inak zdravych ludi, lebo mali niektory z onkomarkerov zvyseny a extenzivne sa patra po pricine. Nechcem zahlcovat toto forum podrobnostami o onkomarkeroch, bohuzial sa im vo vacsine pripadov pripisuje vacsi vyznam a velmi casto na pouzivaju neopodstatnene. A este jedna vec - v mnohych pripadoch pacienti s vcasnym stadiom nadoroveho ochorenia maju hodnoty OM v norme, ich hodnoty narastu az vo faze vzniku metastatickej choroby. Ale to by sme uz zachadzali do velkych podrobnosti.Ca 125 sa pouziva aj pri sledovani pacientiek s endometriozou, to je pravda. Ak chcem ale vylucit, ci pac nema ovarialny karcinom - ultrazvuk a gyn vysetrenie su klucove.

TAAANA

uz rok mi stupa hodnota onkomarkerov v krvi bola som na ginde a odtial ma poslali na laparoskopiu ktoru som prezila vysledky su ok.teraz ma caka gastro ambulancia.

kontralek

to:
lek,
ak nahodou nevies, co by si mala, onkomarkery sa na gynde vysetruju preventivne a tiez v lepsich centrach u obvodakov su tiez zahrnute v preventivke vsetky brusne minimalne.co je dobre. zvlast CA 125 na gynde. co ale neznamena a to dufam vies, ze CA 125 sa netyka len gynekologickych problemov! ale ako to tu mnohi nelekari spomenuli tak napr. i problemov v dut. brusnej-hrube crevo najpravdepodobnejsie. a podla mojho nazoru, dobre sluzia v prevencii mozu odhalit chorobu skor nez sa prejavi-preco by mali byt zvysene a stupat len tak? nemusi to nic vazne znamenat ale nieco urcite-pokial stupaju. dolezita je i hodnota , teda ak je zvysena do 100 moze ist o endometriozu. urcite treba ist aj na gastrovysetrenie ked sa gynekolog.pricina vylucila.
to moj nazor
a ak niekto podstupi gynekologicke vysetrenie, urcite to neznamena ze vsetko je vporiadku. mozno po gynekologickej stranke(a to este nevylucili endometriozu laparoskopiou), ale clovej je celistva bytost a navyse, nieje lekar ako lekar
myslim ze by si inak reagovala, keby sa ta to tykalo

25

Dobrý deň, oja gynekologička mi pomocou sono vyšetrenia našla niečo ako cystu na vaječníku, nasledne mi spravila krvne vysetrenia na onkomarkery ktoré sú zvysene. Mam prist o pol roka na kontrolny odber, da sa z toho vydedukovat ze moj stav nie je vazny alebo ide o standartny postup?dakujem

napeti

mám několikanásobně vyšší onkomarkery c 19-9 a c 12-5 ale žádné příznaky, zjištěno náhodně. onkoložka řekla, že to určitě souvisí s ovarii. bojím se smrti

lek

Otazka je, preco vam onkomarkery vobec stanovovali.ked ma pacient uz dokazane urcite konkretne nadorove ochorenie, mozem dat stanovit hladinu tomu zodpovedajucich onkomarkerov (ak pri danom ochoreni vobec nejake su) a mozem ich pouzivat pri sledovani pacienta ci sledovani efektu liecby. Preco da niekto urobit zdravemu cloveku onkomarkery len tak, to naozaj neviem. Nie su na to ziadne odporucania. Ak patram po nadorovom ochoreni, tak onkomarkery je to posledne co by som pouzila. Ak ste podstupila gynekologicke vysetrenie a vsetko je v poriadku, tak ste momentalne v poriadku.