Bulímia- dá sa ju poraziť?

Príspevok v téme: Bulímia- dá sa ju poraziť?
stella6666

Ako začať..bulímiu mám už 4 roky a stále sa jej neviem zbaviť. Milujem šport a s postavou som spokojná, napriek tomu sa niekedy prejem tak, že mám pocit že prasknem a náhle všetko vyvraciam von..Poradíte mi ako začať? Možno by mi pomohlo, keby som našla niekoho, kto chce bojovať s touto chorobou spolu s niekým.. som z Bratislavy, nájde sa niekto kto chce bojovať so mnou?

timka

ahoj haine. ja som si myslela, ze takúto formu zmutovane bulimie mam len ja. ja som bola od toho zavisla. uz som si tajne kupovala rohliky aby doma nebolo podozrivé, ze som zjedla 15 rohlikov na veceru. vypelala som si a potom to vsetko skoncilo po mojej uprave v kosi. prestala som s tym tento rok zhruba na 2-3 mesiace. mala som pocit, akoby som stratila zmysel zivota. potom sa to dalo do normy, ale zas sa objavilo záchvatovité prejedanie a teraz uz asi 2 tyzdne sa mi to zas zacina pomali vracat. a asi aj preto som pribrala od velkej noci 5 kg. aj od vcera som pribrala skoro kg. najhorsie je, ze ja jedlo aj vyplujem a potom este vecer ked je mama doma aj najem normalen. ale mozog si mysli, ze nic nejedol, je pomýlený a tak mam stale hlad. lekarka mi hovorila, ze aj od takehoto druhu jedenia! sa pribera, lebo cukri sa štiepia uz v ústach.

hanei

Caute baby,
ako tak citam vase clanky nabrala som trochu odvahy aby som prispela aj tym svojim problemom.Nemam anorexiu ani bulimiu,ale pred niekolkymi rokmi som prisla na to ze ked mam na nieco chut,proste si odhryznem,pozujem a vyplujem..bolo to dobre riesenie na neustalu chut do jedla.Viem,ze je to obrovske plytvanie,ale v tej chvili mi to nevadi. Problem prisiel az neskor ked som si na toto moje 'jedenie 'zvykla,stala som sa na tom zavisla a uz sa neviem najest normalne bez toho aby som to nevyplula.Viem ze je to chore,ale zo dna na den je to horsie.Ide o to ze si uvedomite ze si mozte kupit vsetko na co mate chut a nemusite preletiet cez regale so sladkostami.Mam vela priatelov,uzasnu rodinu,myslim tym nasich a segru,ale tato moja zabavka ma obera o vsetku radost zo zivota ktorou som predtym prekypovala.Ma to svoje vedlajsie ucinky,od tej doby mi vaha balancuje takze sa u mna striedaju obdobia stastia,to je vtedy ked sa mi podari schudnut a depresie..to je momentalne..cele telo mam obcas spuchnute,dost sportujem ale vobec mi to nepomaha..kupujem si kvanta jedla pretoze mam na vsetko chut ale dopadne to tak ako to dopadne..v hlave mam proste blok,kolko krat si poviem od rana zacnem zit normalny zivot mladej baby a uz sa nebude cely svet tocit okolo jedla..a znova padnem do stareho kolotoca..uz dalej nevladzem

stella6666

Nicolca..my sa z toho chceme dostat..prosim ta precitaj si niektore prispevky..hlavn esa nedostan do toho kolotoca, preboha.Nevidis aky je problem vyzdraviet????

Alternativa

Nicolca,
pytas sa, co mas robit...okamzite s tym prestat, kym mas vracanie ako-tak pod kontrolou. Vies, vracanim zbavujes telo zivotne dolezitej vody, to nie je sposob na chudnutie, ale k tazkej diagnoze.

nicolca

Vraciam len asi mesiac a schudla som 1,5 kila ale VOBEC TO NA MNE NIE JE VIDIET!Som uuuplne v koncoch!Co mam robit?Ako dlho este musim cakat aby bolo na mne vidiet,ze som schudla???:(

stella6666

Ach jo:(
A dnes som si povedala ze skoncujem..a zas som podlahla:(
Rano som bola na hradzi na korculiach, potom som sa sla opalovat, jedla som normalne, dobre ranajky a dobry obed. Oba zdrave.A vecer? Proste automatika, dam si vsetko co najdem a ..
Ja som bola uz prakticky zdrava, 2 mesiace som sa drzala..a potom sa so mnou moj priatel rozisiel..ziaden vazny dovod nebol..chce ma pre zivot, ale este sme moc mladi, tak sme sa rozisli..ze vraj ked sa teraz rozideme na nejaky cas, bude to lepsie ako keby sme sa mali o tri roky rozist navzdy..uz su to 4 mesiace a ja tym stale trpim..a vtedy som aj zas zacala byt bulimickou..(ked sme spolu chodili, povedala som mu o bulimii a strasne mi pomohol prekonat to) nepovedala som mu co ten rozchod so mnou spravilo,ale bola som fakt na dne..a v tom hroznom kolotoci som opat:(
Som strasne psychicky labilna, neviem preco ma to tak berie.kamarati nevedia ze mam nejaky problem, som proste vesela baba, podla nich bezproblemova..
Keby vedeli ze mavam pocit osamelosti cely zivot a ze mavam chvile, kedy by som najradsej nezila..neverili by mi..
Xenja, Timka, my to ale zvladneme..od zajtra si pisem dennik do ktoreho si budem zapisovat vsetko co zjem..sna to pomoze, uz mi to taz pomohlo, uvidim ako to bude teraz

lucka

Och ked to citam je mi tak smutno.Take je to tazke prestat,boze,kazdy den si poviem ze prestanem ale potom sa prezerem a odznova.Ja mam bulimiu rok a zda sa mi akoby patrila k mojmu zivotu.Jednoducho sa jej neviem zbavit.Neviem preco to robim.Asi som posadnuta tym ze chcem byt chuda a ked sa trossku najem potom sa na to vrhnem a poviem si a co dam si este a pojdem to uz vyvraciat.Je to taka blbost co robim.Neviem sa ani zdravo stravovat.Najdlhsiu prestavku medzi vracanim som mala asi tak 5 dni a to len preto lebo som skoro nic nejedla.CHcem s tzm prestat ale viem ze nie to vobec nebude lahke...

xenja

Timka vdaka, budem ti drzat palce, nech sa oslobodis a konecne si zivot vychutnas naplno. Ja mam taku teoriu, ze je asi lahsie prestat uplne fajcit, pit, drogovat... ako prestat s anorexiou alebo bulimiou, ci inymi poruchami prijmu potravy a to preto, lebo drogu ako alkohol, ci cigu si dat nemusis uz nikdy, vobec, ale jedlo jest musis. A treba sa naucit jest (ako ked sme boli deti:) vsetko od zaciatku), treba vediet, kedy mam dost (snazim sa jest do polosyta, cize do stavu, ze este by som nieco zjedla, lebo ked sa najem akurat, za 15 min. je mi zle). Ale proste jedlo nemozeme s nasho zivota vylucit, musime sa ho naucit \"milovat\" a vazit si ho, lebo nam dodava potrebnu energiu a vitaminy (to spravne jedlo), vychutnat. A nebrat ho iba ako nutne zlo.

xenja

Timka vdaka, budem ti drzat palce, nech sa oslobodis a konecne si zivot vychutnas naplno. Ja mam taku teoriu, ze je asi lahsie prestat uplne fajcit, pit, drogovat... ako prestat s anorexiou alebo bulimiou, ci inymi poruchami prijmu potravy a to preto, lebo drogu ako alkohol, ci cigu si dat nemusis uz nikdy, vobec, ale jedlo jest musis. A treba sa naucit jest (ako ked sme boli deti:) vsetko od zaciatku), treba vediet, kedy mam dost (snazim sa jest do polosyta, cize do stavu, ze este by som nieco zjedla, lebo ked sa najem akurat, za 15 min. je mi zle). Ale proste jedlo nemozeme s nasho zivota vylucit, musime sa ho naucit \"milovat\" a vazit si ho, lebo nam dodava potrebnu energiu a vitaminy (to spravne jedlo), vychutnat. A nebrat ho iba ako nutne zlo.