Zase raz štítna žľaza - hormóny si protirečia

Príspevok v téme: Zase raz štítna žľaza - hormóny si protirečia
olivienka

som rok a pol po totálnej tyreoidektómii (tj. štítnu žľazu komplet vyoperovali), predtým som sa takmer 2 roky (bezúspešne) liečila na autoimunitnú zvýšenú činnosť šž. od operácie som brala stále 100 - 125 euthyrox, v rôznych obmenách, aby mi to čo najlepšie sedelo - najprv stále 125, potom na striedačku 100 a 125, znova 125 a nakoniec 2x týždenne 100 a 5x týždenne 125 :) hodnoty ft4 aj TSH som mala vždy v norme, ale napr. ft4 na hornej hranici pri TSH v norme, alebo naopak TSH na dolnej hranici... preto doktorka tú dávku priebežne upravovala.
pred vianocami som bola na krvi a momentálne mám ft4 zasa na hornej hranici, ale zároveň mám zvýšené TSH a nejak si to neviem logicky vysvetliť. aj som na sebe už cítila mierne príznaky hypotyreózy, únavu a zimomravosť (aj keď to mohlo byť spôsobené aj tým, že som mala ľahkú anémiu). k endokrinologičke idem až vo februári, tak by ma zaujímalo, či niekto neviete, čím toto môže byť spôsobené? to moja hypofýza neregistruje, že beriem euthyrox, alebo čo, prečo plaší s tým TSH?