Nestastna, priatel pije

Príspevok v téme: Nestastna, priatel pije
victoria32

Priateľ pije /skoro/ každý deň. Niekedy nepije napr. 5 dní nič,áno stane sa, ale teraz už týždeň vkuse mal každý deň niečo, či to boli len dve pivá, pol flase vína, dnes pol flase konaku.. Často sa stáva, že keď pije slúbi mi že je to posledný pohárik (ako aj dnes) a pije bez výčitiek ďalej, potom mám pocit že je pre neho alkohol dôležitejší ako ja.. Tiež napr. sľúbi že týždeň nebude piť niekto príde, ponúkne mu a pije s ním a na sľub sa okamžite zabúda. Trápim sa tým, neviem čo mám robiť, nechcem takto fungovať. Sľuby nedodržuje. Od januára nemal piť. Mne nevadí pivo, 3 dl vína ale toto sa mi zdá moc. Poraďte čo s tým :(. Inak je všetko v poriadku.

eliiii

ukonci to kym nie je neskoro.Bude to horsie a horsie,ty budes chudera a tvoje deti tiez.Pretoze on prepije vsetko.A momentalne je pit alkohol prepychom.

koniec sveta

ta posledna veta ma rozosmiala-"inak je vsetko v poriadku".
NIE JE :-D
tvoj frajer je pijan, ktory sa pomaly prepracuje tymto stylom na alkoholika a to este len zazijes pekne chvilky. Vela zdaru a stastia, budes ho potrebovat...

zbyndo

Ahoj victoria 32,prečital som všetky príspevky,večšina je za ukončenie vzťahu,jednoznačne suhlasím.Nejdem sa rozpisovať,snaď inokedy,ale naber silu,a ukonči to.Bude to len horšie,a keď Ťa to aj bude bolieť,vratiť sa z kradšej cesty je najrozumnejšie.Nevahaj,priatelia,ktorí tu pisali,maju skusenosť,zakonite si zničiš život,a keď nedaš na ich rady,prideš na to,ale škoda stratených rokov.A ešte,keď ho ľubiš,skus mu dať šancu,ale jednu,poslednu,ak Ťa ľubi,zatne sa,lebo mu za to stojiš.Ak to poruší,rozhodol sa sam,a nezasluži si Ťa.Veľa šťastia,

Iba Katka

Ver mi, že nie je nič horšie, ako život s alkoholikom. Mám ich v rodine dosť. A o 10 rokov, keď budete mať deti, bude každý deň v krčme a bude piť ozaj každý deň. Lebo medzi staršími ľuďmi, kde už sa nechodí piť do mesta ako za mlada, sa delia ľudia medzi tých čo si vypijú sem tam - prípitok, oslava, a tých, čo sú každý deň v krčme

winki

Victoria, ale toto je to najhoršie. Tá príčina prečo pije?, aj keď ešte neni alkoholik musí byť. Teda ak mu chceš pomocť treba hladať príčinu. Lebo piť s partiou pri oslave je jedna vec, ale piť len sem tam a keď pije aj sám tak tam už začína problém a pritom môže byť kľudne uplne v pohode. Poznám ženy, čo sú vynikajúce manažérky a odborníčky v svojich odboroch, ale po večeroch popíjajú samé, alebo cez víkend a dovody? dnes som mala ťažký deň doprajem si pár skleniek vína, ale nevedia to stopnúť. Našťastia tam je ešte tá sebareflexia, že idem do práce, ale bacha na to tá hranica od alkoholizmu je tenká.

Dadula56

Victoria, zle robis, ze si to ospravedlnujes, ani pit 3 deci vina nie je normalne, ak sa to robi pomaly na dennej baze. Co z toho, ze ma pracu, ked po prichode z nej je zrejme pripity stale, prip. casto?Tolerujes alkohol, zle robis a mala by si sa vo vlastnom zaujme nad tym zamysliet aj z ineho pohladu ako zastreteho tym, ze "ja ho lubim".Lebo lubit budes aj svoje deti s tymto notorikom a aky je to podla teba vplyv na deti, ked je niekto tak casto napity?Vobec nerozumiem ako sa ti to moze zdat skoro v poriadku. Alkoholizmus nepride naraz, pride postupne. On tam smeruje. Co uz bolo zien, co sa vydali za chlapa, co "si rad vypil, chutilo mu" a teraz ho postateho zbieraju z gauca za pomoci deti. Dalsie veci zo zivota s alkoholikom ti pisat nebudem, je to nechutne, smutne, najdi si sama, ak mas zaujem. Ale zivot je to tvoj. Len je asi cas zlozit si ruzove okuliare.

victoria32

dakujem za reakcie. Nie je to take vazne ako to tu niektorí posudzuju. Ked nechce nemusí piť. Vo vsetkom ostatnom je uzasni. V praci je uspesny, vzdelava sa, netyra ma :D ani nemam zniceny zivot, inak s nim nemam problem. Len mi proste vadí ten alkohol. Problem je ze na nom je to aj hned vidiet, niekto pije a je dlhy čas v pohode. Nema ziadny problem pre ktory by pil. Asi mu to chutí. Ja od neho nechcem aby bol abstinent, len aby to obmedzil. A ked si da napr. 3 pohariky nech si povie dosť, ale to on nevie v danej chvili a da si dalsie.