Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Moje deti chápu iných a nechápu mňa - vlastnú matku

vebe

Citala som len tak zbezne co sa tu pise. Mam uz odrastene deti, tak viem o com to je. Ono problem nie je v tvojich detoch Nestastna, ale v tebe. Su to dospeli ludia, vyrastali uplne v inej dobe, samozrejme, ze vidia veci inak. Vzdy je otazka, ze kto vidi veci spravne? co je ten spravny a najlepsi nazor? co je normalne spravanie? Neexistuje jeden spravny nazor, zalezi na tom,ze kde, kedy a ako clovek vyrastal, co robi,aku ma povahu atd..... Ty musis uverit tomu ze su dospeli. Budu sa ucit na svojich chybach tak ako sme sa uclili vsetci. Pomoz im ked si pytaju radu, ale nesnaz sa im nasilu radit, neprijmu to. Okrem toho nie je nic horsie, ako ked si poslusny povedzme 30rocny syn mysli to iste a ma tie iste nazory ako jeho mama, ved to je des. Taky sa len tazko osamostatni. Isty stupen averzie deti voci rodicom v istom veku je asi prirodzeny, to im umozni sa od nas odputat a zit svoj vlastny zivot. Ty musis zmenit postoj voci svojim synom a uvidis, ze vase vztahy sa zlepsia. Okrem toho kazdy kto ma dorastajuce deti zaziva ich kritiku. Moje deti ked sa vyjadria voci mne kriticky (ci uz je to moje oblecenie, vlasy, ci spravanie) naucila som sa neurazit, rozmyslam, ci nahodou nemaju pravdu a ci nie su jedini co to aj uprimne povedia. Co ci treba naucit je to, aby svoju kritiku vedeli povedat slusne.

ika211

Ak niekoho nedokazes pochopit to predsa neznamena, ze sa musis urazit, alebo sa preto citit nestastna. Jednoducho tvoje nazory nie su totozne s nazormi inych, co neznamena, ze su zle, len to znamena, ze ini ludia maju iny nazor. Nechajte si teda kazdy svoj, zijte podla svojho presvedcenia a akceptujte sa.Ak tvoj syn napriklad ma pocit, ze peniaze netreba odkladat, ale treba minut celu vyplatu a nepozerat na zadne vratka a ty si nazoru, ze nieco si treba predsa len odlozit a syn to nechce proste prijat, tak ho nechaj.Raz necakane pride o pracu, nebude mat rezervu a ty mu nic nedas s tym, ze vidis, ja som ti hovorila...a on sam na sebe zisti, ze jeho nazor bol blby.Inac mu to zbytocne budes inteligentne, pokojne vysvetlovat a on to nebude chapat a ty sa budes citit zle. To bol priklad akoze...

Nešťastná

veď práve: \"pochopenie je respektovanie nazoru toho druheho\" a nemá sa teda za to ten prvý urážať a ani tomu druhému nadávať... (o. i.: v jednej reakcii som si prečítala, že \"pochopenie je rešpektovanie názoru toho druhého\", hneď v ďalšej, že \"je taky obrovsky nezmysel snazit sa pochopit druheho cloveka\" - ?)

Dadula56

To nie ludia nechcu a nevedia pochopit, ze mas vlastny nazor, ale ty sama. Potrebujes mat jednoducho nazor tych ostatnych, aby ta v tom utvrdili, inak sa citis "zla". Chyba ti asertivita, kusok sebeckosti, sebavedomie. Neda sa mat dobre vztahy so vsetkymi. Snaz sa o dobry vztah sama so sebou. Je normalne a vzdy to tak bude, ze budu mat ludia rozlicne nazory, za ktore budu bojovat. Ty si mozes vyjadrit svoj, ale necakaj, ze kvoli tebe ho budu menit. To nie je pochopenie-zmenit svoj nazor kvoli niekomu. Pochopenie je respektovanie nazoru toho druheho.

sweater*

vzdy mi je smutno ked pocuvam taketo nazory ako tvoj, zato ze niekto vidi veci inak nez ty beries to ako zradu a si z toho zufala. zatial som nedospel k zaveru ci sa to da ludom podobnym tebe co to takto vidia nejako vysvetlit aby zmenili svoj pohlad na veci. svet je proste tak rozmanity, rozny ze je posatile mysliet si ze sa da jednu vec ci problem nahliadat len z jednej/spravnej stranky, ono neexistuje ziadny "spravny" pohlad, je len tvoj, tvojcih deti, odbornika... svet zdaleka nieje ciernobiely, nase nazory sa nam menia a formuju vela krat pocas zivota, zavisia od situacii ktore zazijeme a od ludi ktori nas ovplivnia... keby bolo vsetko take jednotvarne ako by si ty chcela bol by svet hrozny, predvidatelny a nudny. prave toto je jedna z veci kvoli comu je taky vynimocny. je taky obrovsky nezmysel snazit sa pochopit druheho cloveka, proste treba ho brat taky aky je a naucit sa s tym pracovat

Nešťastná

kkaffik: nie si ty psychológ? Tvoje "sfúknutia" majú účinok povzbudenia - ďakujem zaň. A čo s ľuďmi, ktorým, keď sa im konečne odhodláš povedať svoj názor, sa namiesto zamyslenia sa, ešte aj urazia a vynadajú ti zaň?

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Moje deti chápu iných a nechápu mňa - vlastnú matku - Fórum - ZDRAVIE.sk