Bossing alebo zamestnanec rebel?

Príspevok v téme: Bossing alebo zamestnanec rebel?
dia :)

4 roky pracujem pre obchodnu spolocnost ako obchodny predajca, v nasom okrese sme boli traja obchodaci, majitelia boli v ba,

cele roky bolo nase zastupenie nadstandartne produktivne, bez akychkolvek zvlastnych problemov,
v obchodnych vysledkoch som bola stale najlepsia v ramci celej firmy na sk, za co som bola aj patricne ohodnotena,

v tomto roku vytvorili u nas nove miesto - sefovske a dosadili ho svojim clovekom.

tu zacal problem, ktory neviem definovat, ci som problem ja, a neviem prijat autoritu, alebo je problem v dosadenom sefovi,

moje vysledky cele roky patrili k najlepsim, su jasne meratelne a nepopieratelne, povyhravala som vsetky motivacne sutaze,

novy sef ma zacal usmernovat, no ja nie som s jeho praktikami stotoznena, a neviem zhodnotit, ci je chyba vo mne, alebo v nom, co vlastne robi?

- vytyka mi moje odievanie, obuv, vraj su malo konzervativne, a na moju poziciu nevhodne
- zakazal mi vybavovat veci priamo s officom, teraz to mam robit uz iba cez neho
- zakazal mi komunikovat s majitelmi, aby som ich nazatazovala, lebo teraz je tu on od toho
- zakazal mi zatvarat sa v zasadacke pri obchodnych rokovaniach, pretoze aj on je sucastou obchodu a musi mat prehlad ako komunikujem, lebo je za mna zodpovedny
- odmietla som mu robit sekretarku
- vycita mi, ze zle komunikujem s klientom, udajne malo formalne
- odmietam ostavat v praci mimo pracovnych hodin bez naroku na nahradu
- odmietam mat vikendove sluzby bez naroku na nahradu
- odmietam umyvat dlazku, nie som upratovacka, ak by ju pretieral aj on, nemam s tym problem
- odmietam mu tlacit pre neho potrebne reporty a pod.
- odmietam ho zoznamovat s mojimi klientami, davam mu iba jasne obchodne vysledky
- odmietam mu volat pocas jeho nepritomnosti referovat mu priebeh dna, ak sa nic mimoriadne neudeje

u majitelov teraz vyzeram ako dement, ktory nechce a nevie prijat noveho sefa, a v praci som len vdaka mojim nadstandartnym vysedkom, inac by ma uz vyhodili,

cele roky doteraz so mnou nebol problem, obchody robim nonstop, aj mimo pracovnych hodin, ale nie som ochotna robit sekretarku novemu sefovi, nie som ochotna robit neefektivnu pracu mimo praovnych hodin novemu sefovi, moja pracovna napln je uzatvarat obchody a plnit obchodne plany za dodrzania standartov firmy, s dorazom na dosledne spracovanie celej administrativnej agendy, prace mam vyse hlavy, nestiham,

preto nie som ochotna prijat poziadavky noveho sefa, ktore ma brzdia v moje praci, toto sposobilo to, ze ja som neochotna, rebel, odmietam autoritu a pritom on chce iba dobre, chce vsetko v ramci kodexu firmy, a ja robim naprieky,

co mam robit? pred tym ma praca tesila, ale teraz uvazujem uz iba o vypovedi, citim sa frustrovana, menejcenna

nirvana

Ako som povedala, ty šéfa nepotrebujes. Su ľudia, ktorým vyhovuje mať nad sebou šéfa, a sú ľudia, ktorí potrebujú byť slobodní, aby mohli dýchať a pracovať. Tvojím kolegom nerobí problém sa podriadiť, ty máš na to byť samostatná. Nestratis sa, takí ľudia sú potrební . Oviec je dosť.

nirvana

Možno som naivný idealista, ale každý by mal byť. Nemáš klientov vďaka svojej srdecnej a bezprostrednej osobnosti? Nie je to, ako vyzeras a čo si obliekas prejavom tvojej osobnosti? A ľudia to vycitia. Nevedela by som konať tak, ako ti radi Magy. Na to treba inú povahu a silny žalúdok.

dia :)

napisala som tu preto, lebo som chcela pocut nazor inych,

moji kolegovia mi doporucuju poddat sa, ved inde to nebude ine, a ved nic take strasne sa nedeje, len mam ukazat pokoru novemu sefovi, a ze aj obliekanie mozem zmenit, ked mu len o to ide, nech mu dam najavo, ze si ho vazim a respektujem, a mozno vtedy mi da pokoj,

ale ja to neviem prijat,

som rozhodnuta pre vypoved, nechcem sa uspokojit s tym, ze zle nie je az take zle, a ze nepoznane dobro je horsie ako poznane zlo

nirvana

Ale áno, mozu byť aj trvalé, ak si zvykne na bezhlave posluchanie, neslobodu, na to že existujú nejaké neviditeľné hranice za ktore nesmie ísť, stratí nápady, proste stane sa priemernou. Čo by bola škoda. Farba vlasov, preboha, to uz čo riešia a co riešit ešte budú?

Magy

nirvana nerob z komara somara. trvale nasledky...
ano, vyjadril som sa trochu nepresne, nemusis umyvat dlazku ani robit odnevidim donevidim bez naroku na odmenu, ale v ramci pracovnej doby a pravidiel spolocnosti sa snaz maximalne vyhoviet tomu, co prikazuje. pokial to nebude priamo ponizujuce, samozrejme.
tych par mesiacov to vydrzis, ale ide o to, ze iba takto 100percentne dokazes, ze tieto zmeny s nastupom noveho sefa su kontraproduktivne a odrazaju SA V CISLACH!
a najvyssich sefov, ktori nie su s tebou kazdy den, ale sedia bohvie kde, zaujimaju LEN DVE VECI.
ekonomicke ukazatele chodu firmy a meno spolocnosti, ak vyzera firma zvonka pre zakaznikov. pozitivne, alebo negativne.
doveryhodne, pokrokovo, solidne, moderne, priatelsky...
alebo stroho, chladne, odmerane.
kazdy rozumny sef ti povoli nejake drobne osobne vystrednosti alebo slobodu, ak mu (aj vdaka tomu) prinesies do firmy viac penazi. potom mu bude fuk farba tvojich vlasov, pocet naramkov alebo ine detaily.
spomeniem ale jednu vec. ak sa firma vybrala odlisnym smerom co sa tyka kodexu odievania a vizaze, mam dojem ze s tym vela nenarobis. potom je naozaj nacase hladat flek, kde ta ocenia taku, aka si. verim, ze s tym problem mat vobec nebudes.

nirvana

Nuž, tvoji kolegovia nie sú takí šikovní ako ty. Su na nizsom leveli, aj čo sa týka vnútornej slobody. Radšej príjmu to, co majú, lebo inú možnosť nevidia.

dia :)

magy, viem, ze to myslis dobre, ale nemozem si to dovolit z jednoducheho dovodu, ja som platena provizne, mam minimalnu mzdu, a variabilna mzda je odvijana od vysledkov, obchod-splneny plan, provizia,
moja variabilka je odvodena od obchodov a je viacnasobkom mzdy, ak nebudem mat obchody, alebo nesplnene plany, budem mat iba minimalnu mzdu, co si nemozem dovoili, splacam hypoteku

dia :)

moji kolegovia citia to iste, ale boja sa to vyslovit nahlas, radsej umyvaju dlazku, chodia sefovi pre obed do mesta, prichadzaju kazdy den o hod skor do prace a odchadzaju neskor, kopiruju sefovi kadejake reporty, ktore si moze sef vytlacit aj sam, vyrabaju mu kadejake tabulky, telefonuju mu o kazdom pohybe v kancli, este aj ked pride postar,

a ja sa burim, odmietam robit to, co nie je mojou naplnou,

a pilim si konar, pretoze majizelia to vnimaju ako velku sefovu lojalitu voci firme, vsetko v zaujme vyssich firemnych cielov, metodik, zodpovednosti,

nirvana

To, čo ti radi Magy, ma jednu chybu, a to že neberie di úvahy tvoj psychicky stav. Mala by si z takého stavu nervy a depresie, čo by malo dlhodobo, ak nie trvalo negatívny vplyv na tvoju výkonnosť a život všeobecne.