Život v zahraničí

Príspevok v téme: Život v zahraničí
Marecek25

Tí čo žijete v zahraničí, čo robíte, aby ste sa tam nezbláznili? Lebo ja mám pocit, že už mi hrabne alebo tu odkvecnem. V podstate tu nikoho nepoznám, okrem nejakých kolegov, ale tí majú svoj život. Ťažko si tu nájsť partnerku. Mám rád zimné športy, ale tu sú neni žiadne hory, nieto ešte sneh. Neviem čo tu vlastne robiť. Síce aj keby si tu nájdem koníček, tak by ma to vela stálo, zrejme. A ja sa snažím ušetriť peniaze. Takže nemám tu skoro žiadny život, len robím a mladosť mi uteká pomedzi prsty.

0vecka

Kýčera kazdy dusevne zdravy a relativne mlady (do 35) clovek sa vie naucit cudziu rec na taku uroven aby sa beproblemov dohovoril.... ostatne su len vyhovorky...ja takisto nemam absolutne ziaden talent na jazyky a hovorim plynule nemecky a anglicky...mozno obcas spravim chybu a trvalo mi to dlhsie ale da sa to...

inak ja som nikdy neokiadzal slovensko ibaze toto su take nazory az to boli. Nemm k SK absolutne ziaden vztah a je to hlupost vobec nejaky mat. Mam vtah k BA lebo som tam prezil cele detstvo ale napr nejake KE BB ma zaujma asi tak ako Budapest. Aj tak su tieto narodne citenia len zneuzivane politikmi aby si hrabali politicky capital ak im to ty hltas prosim ale ja teda urcite nie...

Kýčera

Nato, aby sa človek dokázal naučiť cudzí jazyk, musí mať NADANIE na jazyky. Sú ľudia, kt. neovládajú poriadne ani svoju materinskú reč. Tí majú v tomto smere cestu zarúbanú, vynikajú však v iných oblastiach. Ruky máme všetci, plátno, stojan, štetec a farby si dokážeme kúpiť. Aj niečo na to plátno preniesť, ale akademickí maliari sa z nás nikdy nestanú. Nedokážeme namaľovať to, čo dokážu iní UMELCI ústami, nohami. Ani tvoriť naivne umenie... Akýsi gýč to áno, tak ako nejakú hatlaninu v jazyku...Ako zvyknú naši bratia hovoriť : "Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí". My Slovania - Slováci sa ľahšie učíme slovanské jazyky - český, ruský, poľský, bulharský... Ak mám porovnať nemčinu s angličtinou, tak nemčina je jednoznačne ťažší jazyk. No a mne sa zasa NEPÁČI, ak ľudia "kydajú" na svoju rodnú hruď, to akoby "kydali" na vlastnú mať!!!

0vecka

Messje toto bol presne moj pripad...ucil som sa AJ 6 rokov a nevedel som vysolit ani jednu vetu... teraz mam C1. z nemciny nemam ziadny certifikat ale imho teraz hovorim nemecky o dost lepsie ako anglicky...jazyky su o tom ze si to clovek musi vydriet v zmysle ze to chce cas nejde to rychlo...

0vecka

Mesacny princ ono to vobec nieje tak ako to ty podavas... ano roznorodost je potrebna je treba aby ludi arobili kvalifikovanu robotu ale aj umyvali zadky. Akurat ze na to aby sa to pekne rozdelilo boli vymyslene peniaze. A prave respektovanie tychto financnych tlakov pomaha nam vsetkym.

Vysvetlim na priklade... akoze neviem o tom ze by sk vyvazalo muku do nemecka ale budis. Ak by sk neexistovalo nikto by tu muku nevyvazal tak by zakonite stupla jej cena. Ak by jej cena stupla menej by sa jej minalo hladali by sa alternativi a museli by aj dvihat platy v polnohospodarstve. Keby sa uz situacia stala neunosna tak by som si mozno aj ja vyhrnul rukavy a sadol do traktoru a isiel pomahat vo vyrobe muky. V pripade ze v nejakom odvetvi su nizke platy napr predavac v obchode. Tak je to tym ze to moze robit hocikto a teda tym ze by som robil predavaca tak nerobim pre tuto spolocnost taku sluzbu ako ked sa napr stamen manazerom ktory aj viac zarobi kedze spolocnost jeho pracu nevie spravit tak lahko ako dokladat regale. Preto kazdy kto robi nieco za vysoky plat sluzi nam vsetkym. Ano su vynimky ale tam sa jedna vecsinou o porusovanie zakona atd co ja osobne nerobim. Takze argumenty zarobim hovno ale robim to pre vsetkych lebo je to treba su hluposti.(s vynimkou pomoci socialne slabsim atd.)

Messje

Mesacny princ
Z casti s tebou suhlasim.Poznam cloveka,ktory chodi do skoly na anglicky jazyk uz druhy rok a ...nic.Nejde jej to do hlavy nasadit.nevie.Ona este za hranicami v zivote nebola.Su typy ludi,ale...
Mne sa nepaci,uz ked som von,prisposobim sa,pracujem,hladam si ludi pre seba ale nebudem kydat na krajinu,ktora ma zivi a dava mi plat,ktory by som doma nedostala.Nech sa potom vratia domov.Ale to su ludia,ktorym asi nic nie je dobré.

Mesačný princ

0vecka - mám jednu otázku - raňajkuješ nejaký výrobok z múky? Ak áno, tak si zisti, či si náhodou nejedol niečo z dovezenej múky zo Slovenska, ktorá bola vypestovaná na poliach, ktoré niekto pohnojil za tých 200 - 300 eur a neskôr to fyzicky tí ľudia upiekli. Ale možno keby táto práca nebola, tak by si bol v tomto momente hladný.
Všetky povolania sú dôležité a je mi veľmi ľúto, že sú podceňovené práve tie, bez ktorých by človek ako taký neprežil. Aj tebe raz bude musieť niekto ten zadok utierať a som veľmi zvedavý čo budeš písať potom :)

Mesačný princ

0vecka - máš veľkú pravdu, no je skupina ľudí, ktorá nemá jednoducho ,,možnosti,, ako iná skupina ľudí.

Vieš, nie každý človek má bunky naučiť sa jazyky, nie každý človek je technický typ alebo typ kravaťáka.
Viem, že všetko sa dá ale robia ľudia všetko tak, aby to bolo prospešné pre iných?
Neviem či sleduješ trošku situáciu na Slovensku, ale ak áno, tak mi prezraď...Čo si myslíš, že vláda chce zrušiť ,,neperspektívne,, odbory školstva a nahradiť ich tými, ktoré posilnia rast ekonomiky? Nedopadneme o pár rokov takto?

www.freespace.sk

Život v zahraničí je fajn ale ľudia sú odlišní a pre niekoho je povolanie doslova poslaním a ak by mal robiť niečo iné, tak by psychicky vyhorel. Nemôže každý človek nájsť to, čo píšeš a nie je to otázka lenivosti, chcenia alebo predpokladov. Ani možnosti samotné či peniaze niekedy neovplyvnia to, akou cestou sa človek vyberie a ako bude jeho život pokračovať.

Nie všade sa dá zarobiť a nie každý má rovnakú povahu či štartovaciu čiaru. Tak isto nie každý človek môže dosiahnuť to, čo iný človek napriek tomu, že má rovnaké možnosti.

Podľa mňa to nie je o chcení, či nechcení. je to celé o návodoch, ktoré človek má a o tom, čo si vyberie. Možno tu bude o pár rokov ,,Detroit,, a my budeme v obchodoch namiesto rohlíkov kupovať staré ložiská ale kto vie?

Viem, že som odbočil ale veľmi mi to s tým súvisí. Podľa mňa by mala existovať rôznorodosť a aj taká sociálna práca, ktorou každý opovrhuje je pre niekoho alfou - omegou.

Aj ja mám povolanie, ktoré je podceňované a presadia sa v ňom len tí, ktorí majú dobrú štartovaciu čiaru, či peniaze. A nepresvečíš ma, že je to o chcení či nechcení. Na všetko tie peniažky potrebuješ. Či už na vycestovanie do zahraničia, na doplnenie vzdelania, štúdium, či na jazykové kurzy...at´d. Pokiaľ ich nemáš, tak...

ale to by bolo nadlho.
Ale máš pravdu, sú ľudia a ľudia. Niektorí sú taký, ako ty a tí ,,druhí,, sú, ako ,,ja,,. Ale nesťažujem sa :) Len som ti chcel priniesť príklad z druhej strany.

0vecka

Doktorfazula nie kazdy slovak v zahranici robi v McDonalde alebo umyva zadky... dost vela ich ma aj nadpriemerny plat vlastnia nehnutelnost a su uplne integrovany...

inak toto sa mi tiez stalo ze mi niekto hovoril ze sa mi to vobec neoplati ze tolko isto by som mal na sk a take podobne reci ale ked ma clovek kvalifikovanu pracu tak fakt nema problem