Život v zahraničí

Príspevok v téme: Život v zahraničí
Marecek25

Tí čo žijete v zahraničí, čo robíte, aby ste sa tam nezbláznili? Lebo ja mám pocit, že už mi hrabne alebo tu odkvecnem. V podstate tu nikoho nepoznám, okrem nejakých kolegov, ale tí majú svoj život. Ťažko si tu nájsť partnerku. Mám rád zimné športy, ale tu sú neni žiadne hory, nieto ešte sneh. Neviem čo tu vlastne robiť. Síce aj keby si tu nájdem koníček, tak by ma to vela stálo, zrejme. A ja sa snažím ušetriť peniaze. Takže nemám tu skoro žiadny život, len robím a mladosť mi uteká pomedzi prsty.

Agnes999

Nestretavas sa s ludmi z komunity? Ja ked som bola v Manchestri, stretavala som sa s ludmi z nasej cesko-slovenskej komunity, bol tam aj cesky bar ktory mi ukazali. Ale ak sa s nikym takym nestretavas, zase si aspon precvicis lepsie jazyk. Urcite si tam najdi kamaratov a kamaratky, ci uz slovensky alebo inak hovoriacich

xxy

asi na teba vplyva to tmave dazdive pocasie. co poradit? nebat sa nadvazovat vztahy a prijat fakt, ze si tam, kde si a naucit sa zzit s kulturou, ktorou si obklopeny.

Kvety zla

tiez byvam vo velkej britanii a zboznujem to tu, bavi ma to tu, takmer vsetci moji kamarati a znami su briti. dolezite je nebat sa otvorit usta a zoznamit sa s novymi ludmi. mas problem s jazykom? pretoze odstranit ho mozes jedine komunikaciou. a aj priatelstva nadviazes len tak ze budes kecat. a nesmies len robit ale aj oddychovat. all work and no play makes jack a dull boy :)

sejla - to sme na tom podobne. :) cely zivot som snivala o tom ze sa raz prestahujem do britanie, a na vsetko som sa tesila. doteraz ked sa prechadzam mestom to na mna obcas tak dolahne ze "wow, ja som skutocne tu!"

ale skor ma irituju ludia co sa silou mocou drzia len tej svojej skupiny od nich z domu, hovoria svojim jazykom a s nikym inym sa ani nebavia... tomu nerozumiem. mohli ist studovat kdekolvek na svete, ale oni sa rozhodli pre britaniu no nerobia nic pre to aby to malo pre nich aj nejaky uzitok a zmysel. vyhodene peniaze.

Sejla

Mareček no ok, vyzerá to tak, že si v anglicku. Budem sa snažiť povzniesť nad môj hnev voči ľuďom, ktorí sem prišli kvôli prachom, pozerajú sa na túto kultúru a ľudí plytko a cez prsty, kupujú si chleba a pivo v poľskom obchode a sťažujú sa na všetko.
Neviem, aké to je. Ja som prišla za lepším vzdelaním, učiť sa reč, spznať kultúru o ktorej som čítala od 14tich rokov, chodiť na koncerty, spoznávať nových ľudí, obdivovať architektúru, ale hlavne nie nudiť sa. Ak niekto nemá túlavé topánky a vášeň pre iné, nové veci, musí to tu mať blbé. Fakt neviem, čo ťa baví, ale možností máš viac, než si vieš predstaviť a ak nevieš, tak improvizuj. V tom je krása života

Marecek25

Išiel som sem preto, lebo na Slovensku máme "istoty" nezamestnanosti pre mladých.

Kvety zla, ďakujem, s tým "vreckovým" to nie je zlý nápad.

RNG takto fungujem už niekoľko mesiacov, že len robím a snažím sa ušetriť čo najviac. Ale takto sa nedá žiť stále, nie som stroj. Nechcem tu žiť, teda najradšej by som bol, keby si doma niečo nájdem. Toto beriem ako takú prestupnú stanicu.
Čo sa týka tých zábav. Tu chodia len slopať pivo, alebo do nákupných centier. Istá "menšina" tu chodí do tých svojich mešít. Šport - stupídne ragby a kriket. Samozrejme ešte futbal, len ten nie je s kým hrať.

RNG

Nemyslim ze sa ludia v inych krajinach nudia, len maju ine zabavy, ine zaujmy a zrejme do nich marecek este nezapadol.

pritt

presne ako pise RNG.je to tazke novi ludia,kultura atd.ak tam chces ostat ci uz pracovat alebo natrvalo,neostava ti nic ine len sa prisposobit!a aj na nudu a pocasie...poznam z vlastnej skusenosti.som rada ze som sa z toho nezblaznila.bud ostat a prisposobit sa,alebo ist domov.drzim palce

Lulita

aspon zarobis, tu su sice hory, ale hrablo by ti z toho, ze nemas za co na nich ist, takze vydrz a nieco si zarob :))

RNG

Isiel si tam zarabat, tak venuj vsetok svoj cas na to, aby si zarobil a usetril co najviac.
Ak si tam isiel zostat a zit, tak sa musis zacat prisposobovat tamojsiemu zivotu.
Nuz a to trva povedzme 10 rokov, z mojich vlastnych skusenosti.