Cysta - co by pomohlo ju zmensit

Príspevok v téme: Cysta - co by pomohlo ju zmensit
Nikaa

Zdravim, cize nedavno mi zistili, uplnou nahodou, cystu rozmerov priblizne 7x4 cm... mam ist na operaciu ak sa mi nejakych zazrakom nepodari sa jej zbavit... co sice moc nepredpokladam, ale ak by mal niekto nejake skusenosti tak mi to prosim vas napiste
cysta ma takmer vobec neboli, citim ju akurat trochu ked mam menstruaciu...
nejake jedlo, kupele, caje alebo hocico co by mohlo pomoct aby sa zacala zmensovat...
a ak by tu nahodou bol niekto, zabudla som sa spytat doktora, mozno je to hlupa otazka, ale zaujma ma to , dlhodobo uzivam lieky na alergiu, nemoze to mat s tym nic docinenia?
Vdaka

betonarka

neviem akeho charekteru je ta cysta? je vodova, funkcná, alebo krvava, endometricka? ak je vodova, skusila by som sa dohodnut len na punkcii, je to mensi zakrok, ako sa dat rezat. Planujes tehotenstvo alebo nie? podla toho by zavisel dalsi postup

Nikaa

RNG cystu mam na vajecniku dakujem za radu skusim sa po tom pozriet,, a ano kortikosteroidy som brala ale pred pol rokom cca a potom som ich dalej odmietla a vymenila za vincentku ostali mi len klasicke lieky , antihistaminika? nechem napisat somarinu

RNG

Na cysty je jod a najma silne enzymy
Ak je v prsiach alebo na pohlavnych organoch odporucam brat aj yam na upravu hormonov.

ebi7777777

pokiaľ tie lieky čo berieš na alergiu patria medzi kortikosteroidy, tak áno môžeš mať tú cystu z tých liekov