Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nosny sprej

Príspevok v téme: Nosny sprej
mirka169

Približne pred dvoma mesiacmi som začala byť chora. T.j. teplota, bolesti v krku, smrkanie, kašľanie...
Počas choroby som si striekala sprej do nosa. Choroba ma celkovo prešla až po mesiaci no stale mi zalieha v nose a bez spreja nemožem dychať..

Je to priznak toho že som už na kvapkach zavisla?
Striedala som Muconasal plus a Sanorin 1%. Teraz použivam Nasivin..

Mimochodom oco si už krapka Sanorin 1% vyše 2 rokov pravidelne.. Takže ten už asi je..

mirka169

Ano, ano :) Sem tam si strieknem morsku vodu, keďže som si to už kupila. Aby mi to len prečistilo nos. Myslim si že mi to kusok nos prečistil keďže sa mi potom padarilo vysmrkať zvyšky hlienov, čo sa mi pred tym nedarilo.

Agnes999

Ano i zavisla. Proste to vysad a den-dva nebudes moct vobec dychat nosom ale potom to zas prejde. Mam s tym skusenosti, ked som zila v Anglicku, bola som vkuse chora, prechladnuta, tiez som sa stala zavislou od kvapiek do nosa. Vysad to, ked nebudes musiet nikam ist, napr. od piatka vecera to nepouzivaj, zostan doma a do pondelka si v pohode. Mala by si s tym co najskor seknut, lebo cim dlhsie to budes pouzivat, tym dlhsie bude trvat ked to nakoniec vysadis kym sa ti znormalizuje nosova sliznica. Po dvoch rokoch to uz moze trvat aj 2 tyzdne.

mirka169

Už 11. deň vôbec nepouživam nosny sprej. Je to super pocit keď niekde idem a nemusím sa strachovať či som si sprej nezabudla doma :)

mirka169

Začala som sa pokušať prestať brať kvapky. Vlastne prestať ich brať vobec. Včera rano som si dala kvapky naposledy.

Cez deň som veľmi dychať nemohla. Trochu mi z nosa odliahlo ale naspäť sa mi nos zapchal. Počas dňa som si vstrekovala tu morsku vodu. Veď keď som si to už kupila tak nech to aspoň využijem.

Večer mi pomaly z noha začalo odliehať znovu. Spať som šla bez toho aby som si sprej dala. Rano keď som sa zobudila tak som nevedela dychať len na jednu dierku.

Teraz opeť môžem znova dychať a rano som si dala iba tu morsku vodu.

honey987

Ahoj. Presne viem o čom píšeš, mala som ten istý problém. Môj nos si navykol na Muconasal plus a nevedela som bez neho dýchať. Preskúšala som rôzne iné spreje, ale nič nepomohlo. Už ako zúfalá som vyskúšala konvičku na výplach nosu. Zo začatku to veľmi nepomáhalo, ale už sa mi nos zapchával menej, nakoniec vôbec. Kým som si úplne odvykla, trvalo to asi dva mesiace, ale treba vydržať. Od vtedy sa snažím aj cez chorobu spreje do nosa obmedzovať, a ked je nevyhnutné tak v minimálnom množstve a len Olynth :)

RNG

Nakazy v nosoch treba znicit, nie len sa pokusat vyplachnut slanou vodu(morska, physiomer)
Niektore sa sice daju doslova vyplachnut, ale na to potrebujes roztok napr xylitolu, ktory niektore nakazy odhakne zo sliznic a vyplachne. Ale to neplati zialbohu na vsetky. Prito odporucam antimikrobialne kvapky, ako napr koloidnu striebornu vodu alebo roztok GSE, max 10 kvapiek GSE do deci vody, kvapkat v leze s hlavou zaklonenou co naviac dozadu, aby sa tp dostalo aj do celnych dutin, co poznas pri bolesti, ktora trva par minut a neskor tok hlienu, co moze trvat az hodinu. Tak sa zaroven tieto dutiny cistia, prirodzene.
Inac sa tam nakazy mozu zdrzovat mesiace, a odtial s hlienami znovu a znovu nakazovat hrslo, mandle priedusky pluca a dokonca cez Eustachovu trubicu aj vnutorne/stredne ucho.
Ustne brane prostriedky su na cistenie tychto duti minimalne ucinne, skoro nic.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nosny sprej - Fórum - ZDRAVIE.sk