Načo škola bez známostí

Príspevok v téme: Načo škola bez známostí
leana

Bohužiaľ v tomto svete sa človek bez známostí nikam nepohne a už teraz sa mi tisnú slzy do očí, keď si uvedomujem, že nebudem môcť robiť, čo chcem, keďže nemáme nikoho na protekciu. Najhoršie na tom je, že už tri roky chodím na súkromnú vysokú školu a keď ju skončím nič prevratné ma nečaká. Nemôžem kvôli tomu spávať, trápim sa pre rodičov, ktorý tvrdo drú aby som robila, čo chcem a čo ma baví a pritom to nemôžem nikdy dosiahnúť :( Chcela by som to tretím ročníkom ukončiť, pretože rodičia sú už z financií psychicky na dne, ale nechcú o tom ani počuť vraj to nie je moja starosť. Im sa to povie, ale nechcem zažiť ďalšie roky ako tento. Plný kriku, vresku a plaču. Ach, čo mám robiť?

A.

Keď povedali, že to nie je tvoja starosť, tak ich zober za slovo a začni myslieť aspoň chvíľu už len na seba! Uvedom si, že Ty si v tom 'Tvojom príbehu' najdôležitejšia. Ak si ale myslíš, že "ďalšie roky budú plné kriku, vresku a plaču" a nevidíš nádej, žeby sa to mohlo zmeniť, tak v tom prípade to ukonči.
Niekde som čítala že: ať sníte, že budete čímkoli, jednoho dne tím budete.

Dadula56

Treba si hladat zamestnanie tam, kde sa protekcia neuplatnuje. Ver mi, ze ja tek firmy su a je ich dost. Pretoze si kopa podnikatelov uvedomuje, ze-ako pise winki-ak tam dosadia tupca, tak ich to moze stiahnut dolu. Protekcia mozno funguje u jozka mrkvicku s.r.o., ale u podnikov ako je napr. Dell, Eset, IBM, Deloitte na to mozes zabudnut. Takze zatlac slzy a makaj na sebe, nech sa dostanes k takejto firme.
Ak studujes pravo (co zrejme studujes, mam pocit), tak je to tazsie, kedze vas je na kazdom rohu dvadsat, ale da sa to aj tam.

TinaM

Neviem, o ktorej skole hovoris, ale na vacsine skol sa ti najsikovnejsi studenti dostavaju na rozne staze, zapajaju sa do chodu skoly, su aktivni a to castokrat zabezpeci, ze ked tu skolu skoncia, nemaju prazdne ruky. Skusala si nieco take?