Cymbalta (Duloxetin) - skusenosti

janocka372

ja tiez beriem cymbaltu 3tyzden a este nepocitujem ulavu kolko zabera tento lieka beriem ju 2x denne 30mg a na vecer mam potom na spanie tritico a polku zolpidmu mate niekto taku kombinaciu

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

Dusann

Aby tieto fora neboli len o stazovani, tak musim povedat ze duloxetin je dobre antidepresivum,zapisalo mi po 2mesiacoch a to tak, ze som sa rano zobudil a povedal zene,ze ideme na dovolenku. Bol som v riadnych srackach a duloxetin to krasne uhral v moj prospech...len mi bol nakoniec vysadeny kvoli zapche,strasna smola,az na tu zapchu na neho nedam dopustit. Ludia,nezabudajte,ze na fora chodia ludia hlavne ked im je zle, hladaju odpovede a pomoc a tak vypisuju ako im je vsetko na svete,ale ked je dobre, tak to uz vacsinou nenapisu. Podla for by to vyzeralo ze depka a uzkosti sa nedaju liecit,ale daju a krasne. Takze vsetkym co hladaju pomoc na podobnych forach prajem hlavne trpezlivost,to ostatne pride,niekomu po 2tyzdnoch,inemu po 2-3mesiacoch,kazdy sme iny. A ked to nevide s prvym liekom,nic sa nedeje,hladajte dalej. A samozrejme terapia, nech sa v tom dokazete zorientovat a mate niekoho komu mozete povedat vsetko co Vas tazi na dusi,pomaha to.

Alibab

Na depresiu sa liečim 10 rokov , a posledných 5 rokov beriem cymbatu , predtým som 16 rokov trpel , bol som aj u odborníkov , ale ty mi povedali , že som zdraví.Keď už som bol v koncoch , znovu som zašiel k lekárovi a ten potvrdil , že som chorí a nerozumel tomu , že ostatný na to neprišli. Lenže 16 rokov neliečiť sa nie z vlastnej viny sa podpísalo na mojom zdravotnom stave. Liek hodnotím pozitívne. Mal som zlomené pri páde z rebríka 2 stavce a stále ma prenasledovali veľké bolesti , po užívaní cymbalty sa to zlepšilo. Choroba prišla nečakane z minúty na minútu a ja som si myslel , že to prejde , nevedel som jazdiť hromadnou dopravou , na vysokej som bol na hrane svojich možnosti a stále nutkanie na zvracanie a hnačky , bolesti žalúdka , závrate strieľanie do šije , úzkosť až panická , bolo to hrozné. Bál som sa výjsť na ulicu.Na začiatku liečby sa to vždy ešte zhorší , ale treba byť trpezlivý a všetko vzápätí sa zlepší , zo dňa na deň prišla zmena k lepšiemu.Ale cesto všetko niektoré veci ostávajú . Z ničoho nič nepochopiteľné nutkanie na plač a úzkosť , ktorá sa našťastie dá zvládnuť.Treba skúsiť a hlavne veľká dávka trpezlivosti.

Dusann

Prosim ta za aky cas ti zacal zaberat duloxetin?ja to berem 5tyzdnov, vymenil som to za Alventu postupne a tu neberem vobec uz tyzden-abstaky fajnove...Bral som toho za posledne 2roky dost, hlavne SSRI, ale tie ma viac rozbijali ako zliepali, tak som to vyhodil a neviem co mam cakat od duloxetinu...mam uzkosti, depku som spoznal az po nasadeni SSRIcok. Zatial som z duloxetinu len lenivy a podrazdeny a otupeny,takze pozitivny ucinok sa este nedostavil a asi to bude dalsi liek v poradi co skonci v kosi ...dakujem za odpoved

Loriel

Ahojte, ja beriem cymbaltu 120 mg denne už tretí rok a je mi dobre. Nasadzovala som ju pod mirzatenom čo je podľa mňa silné antidepresivum na spanie Pár mesiacov dozadu som ho vysadila a schudla som 10 kg ktoré sa na mňa nalepili a som na pôvodnej váhe. Cymbaltu stále beriem, takže ňou to nebolo :) cymbalta je naozaj výborný liek, nielen psychiatrický ale aj neurologicky, berie sa pri cukrovke napríklad.. Jediný problém je, že by sa nemala uzivat počas posledných mesiacov tehotenstva a ja bez liekov nemôžem byt...a tiez že keď si ju zabudnem večer dať, do rána mám silné abstinenčné príznaky..silné potenie, zimnica, strnulosť, bolesť hlavy. A navyše stojí teraz 16 eur, lebo ju poisťovňa prestala preplácať (dobre na tom zarábajú, berie ju veľa ľudí) ale stále sa to mení, predtým stala 10 eur, potom bola zadarmo...len teraz som na mesiac zaplatila 32 eur...

Poky

Prve dni pouzivania cloveka totalne zmeni na zombie. Po par dnoch moze nastat zlepsenie,no nemusi. U mna to nastalo po tyzdni a pol. Bral som ho 5 rokov. Rano 2ks. Aeste knemu kopec iných tabletiek. Teraz som prestal s cymbaltou a mam nahradu s menom lieku Duloxetin. Beriem ho len dva dni,cize este neviem posudit,ktory z dvoch je lepsi!

elena T

pozrela som si to video . ,neviem comu mam verit , je vela ludi ,ktorym AD velmi pomohlo ......., aj ja som v stave ,ze potrebujem pomoc psych. ale stale odolavam koli tomu ,ze sa bojim liekov .. zatial svoj stav uzkosti a paniky liecim ladovym pivom . a to mi naozaj pomaha . som zena mam 47 kg tak jedno mi staci ..a naozaj sa velmi po nom uvolnim . .. len ma zaujima , ze ako sa ma teda clovek liecit ,ked nie AD ? co mu ma pomoct ,? ja som si svoju diagnozu nevymyslela ,ani mi ju ziadny DR nenahovoril ,stalo sa mi to skoro zo dna na den a nechapala som to . sama stym, bojujem uz cca rok .. a nechcem ist k psych.. tak co mam teda robit ??? viem ,ze som psych labilny clovek , lebo to mam v sebe . myslite ,ze nejaka joga a taketo veci cloveku pomozu ? ja som zacala behavat ,ale mne to nepomaha . ja v tom nevidim pozitok .

Outdrugs

Prosím vás, pokial môžete vyhnite sa braniu antidepresivnych liekov. Je to len obrovské svinstvo, ide čisto len o marketing. Kde pred 30 a viac rokmi mal niekto takéto depresie, ako majú dnes ľudia? Dobre, iná doba a bla bla. Pozrite si dokument Balík za smrť, aj v cz na YT.
Veľmi dobre poznám cimbaltu. Kamoš ju berie ale chce prestať... Šiel preč z domu na 5 dni a zabudol si pribaliť lieky. Štyri dni mal blbe pocity, akoby mu mozog elektrizoval, tzv. Brain zaps.
Lieky vam ničia pečeň, mozog a iné vnútorne orgány a to už nehovoriac o zničený psychického stavu človeka.
Psychoska predpísala kamosovi cimbaltu po 15 minútovom rozhovore!!! Akože toto je diagnostika? Trepala poučky z knihy a zaradila ho do tabuľky...ako môže človeka za 15 minút vyšetriť cvokarka? Toto je choré...Minule šiel na kontrolu a povedala mu, že na jeho chôdzi vidno, že sa ma oveľa psychicky lepšie. ďalšia konina, videla ho prejsť od dvere k stoličke, čo je 3 metre!!! Bol som tam, tak viem. Cvokarka predpisuje lieky jedna radosť, akokeby boli ti úbohi ľudia pokusne králiky...veď treba od dílera zinkasuje fájne peniaze..
Psychosky, terapeutky spolupracujú spolu, posielajú si pacientov na výmenu, všetko je len o tom, ako čo najviac vyžmýkať z pacienta. Prvá vec - získať dôveru a potom vás už ma namotanych....nepísal by som to, keby som nepôsobil v takomto prostredí...

snehuska

ja beriem cymbaltu uz 2 roky a velmi mi pomohla...ale ked som ju nasadila otocila mi stav na este horsi ale po tyzdni cca sa mi to upravilo a citim sa ponej velmi dobre