Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Xls Medical

Magy

samozrejme ze ked do zivota vstupi nevyvazenost, stres, problemy, strach, ze clovek bud vyrazne chudne, alebo pribera (v zavislosti od metabolickej predispozicie a situacie).
vykyv vahy +/- par kil je v takych situaciach pomerne bezny a normalny.
ale tento vykyv sa zmensuje s tym, ako dobre mas nastaveny rezim ostatnych veci, ako je pohyb, spanok, zivotosprava atd. a tieto veci nemenit.
v krizovych obdobiach je velmi dolezite si dat pozor, aby si nemenila nic, co sa daneho problemu netyka.

Priklady ako sa daju veci riesit:

zle (a najbeznejsie): ak pride jeden problem, druhy tretia tebe sa vsetko pred ocami sype ako domcek z karat, psychicky sa opustis a kasles uz na vsetko. a potom, ked za par mesiacov kriza prejde, "zrazu" zistujes, ze mas o 15kg viac a rozhodeny rezim dna, spanku atd.
a ides vsetko napravat. a ked sa to ako-tak podari, pride ina kriza a hojdacka zacina nanovo.

dobre: rovnaka situacia, veci idu od 10tich k 5tim, ako sa hovori, ze ked sa "dari", tak uz riadne.
lenze to co sa nedari, NESMIE mat vplyv na to, ze spis (alebo sa aspon snazis) kolko mas, stale chodis do posilky, na plavaren, na aerobik alebo zumbu (podla toho akuu telesnu aktivitu si si zvolila), mas minimalne jedno teple jedlo, dostatok tekutin atd. tieto cinnosti a zasady si prave v takom zlom obdobi musis o to viac uchranit a nadalej ich dodrziavat, pretoze sluzia na kompenzaciu toho negativneho, ako tzv. naraznikova zona.

lu

magy....mala som problemi s priatelom a pracou, racu zatial nemam, ale s priatelom je ok...pisem to preto, ci som nemohla pribrat od stresu, trapenia atd....velmo mi pomahas a dakujem...

Magy

pravidelny pohyb je dolezity aj kvoli peristaltike criev.
pytas sa, ze co sa teraz so mnou stalo, ci to je dolsedok priberania a stresu atd.
netusim co mas na mysli, nepises o sebe vobec nic, takze ti na take otazky odpovedat vobec neviem.

nie vsetky "zdrave" jedla su naozaj zdrave.
typicky priklad su tzv. diet alebo light napoje, kde namiesto cukru davaju ten humus aspartam ci ine umele sladidla.
o aspartame ti doporucujem si fakt nieco precitat a pripadne si aj pozriet: www.stream.cz
dalsim typickym prikladom je maslo, kupujeme hydrogenovane tuky namiesto bezneho kravskeho. a co su hydrogenovane tuky, resp. margariny, je skoda popisovat, to je na samostatnu kapitolu.

lu

magy....totalne ti dakujem..idem pozret ten glykemicky index...a co sa tyka metabolizmu, mam ho podla mna v pohode, na velku potrebu chodim kazdy den a niekedy aj dva krat..v minulosti som cvicila a aj behavala a schudla som uplne v pohode, nechapem, co sa teraz somnou stalo? moze byt dosledok priberania aj stres? nejem vela a ani kaloricke jedla..? a este raz dakujem ti velmo pekne...povzbudila si ma strasne velmo...

Magy

odkaz odstranilo, tak to sem napisem inak: daj si google a vyhladaj "glykemicky index" a jedna zo zobrazenych stranok bude chudnutie pomlcka ako bodka sk. tam je kompletny rozbor, co glykemicky index znamena a aky ma dopad na vstrebavanie kalorii a chudnutie ci zivotospravu celkovo.

Magy

lu - nepotrebujes konkretny jedalnicek. take nieco ani nie je realne mozne alebo fungujuce.
pretoze jedalnicek sa zostavuje pre KONKRETNU osobu na zaklade velkeho mnozstva informacii a faktov, z ktorych si tu uviedla len zlomok.
kazdy mame iny metabolizmus, mikrofloru, rozne zdravotne ci biochemicke anomalie, krvnu skupinu, zdedene specifika (tzv. predispozicie).
to vsetko hraje dolezitu ulohu pri spravnom zostaveni jedalnicka, resp. v tom, co jest mas a co nie.
existuju vsak urcite vseobecne rady, ktore s vacsimi ci mensimi odchylkami u niektorych jednotlivcov funguju pomerne spolahlivo u drvivej vacsiny.
- vela pohybu. naozaj vela. anaerobneho, teda na spalovanie tuku a nie vytvaranie svalovej hmoty. vyber si pohyb, ktory ta tesi. a je fuk, ci to je korculovanie, plavanie, tanec alebo sex. dolezite je, aby ta naozaj bavil a robila ho rada, casto (takmer kazdy den) a najme sama od seba, nie so zatatymi zubami "och, uz zase musim". s takymto pristupom by si velmi rychlo skoncila a bola tam, kde si, pripadne horsie. a cim budes mat viac pohybu, tym viac mozes zjest a bude ti chutit, lebo metabolizmus budes mat vdaka tomu rychly, zhltnut plny tanier halusiek bez toho, aby si mala vycitky ze priberies, nebude ziaden problem.
- na vecer obmedzovat prijem kalorii, skor proteinove veci nez sacharidove a tukove.
- precitaj si tiez dolezite veci o hladom glykemickeho indexu potravin, to je tiez dost dolezita vec >>> -odkaz odstránený-
- no a napokon, NESNAZ sa schudnut rychlo. nechaj telo a metabolizmus pozvolna prisposobit sa novemu rytmu, cim rychlejsi vykyv, tym horsie nasledky. preto je lepsie chudnut tempom "kilo za mesiac", ale osvojit si pravidelny rezim spanku, pohybu, zivotospravy...
nez dosahovat nejake rekordy v zhodenych kilach za tyzden. tie cisla sice zo zaciatku vyzeraju fakt uzasne, ale co sa deje potom, je o to vacsia hroza.
prakticky to poviem tak, ze musis zmenit pristup k zivotosprave a pohybu po zvysok svojho zivota, navzdy. aj preto je dolezite, aby si si nasla aktivity, ktore budes robit s chutou.
drzim palce.

lu

dakujem magy...no jasne, ze to nechcem uzivat dozivotne, len sa dacim rozbehnut...kupila som si fit loptu, chcem popri tom aj cvicit samozrejme...dnes som dala prve dve tablety, ale beriem este aj antibiotika, lebo som mala chripku, bojim sa, ze to dokopy nebude dobre...no a chcem sa este opytat, mam 166cm, 85 kg, kde by mi vedeli zostavit primerany jedalnicek....prosim ta magy, skus mi este poradit, vidim, ze sa do toho rozumies...dakuje

Magy

to, co v popise tej metody nepisu, je niekolko dost dolezitych faktov. tym, ze ta vlaknina na seba naviaze tuky, tak dochadza k vyraznemu kalorickemu deficitu a nerovnovahe v zlozeni stravy. co je to posledne, co potrebujes - nevyvazenu stravu.
bez vyraznej pohybovej aktivity sa telo pri nedostatku kalorii snazi o dve hlavne veci. spotrebu zasob - teda chudnutie.
vytvaranie novych zasob, akonahle je to len trochu mozne. nedostatok prijimanej energie na chvilu spali zasoby, ale zaroven sa metabolizmus prisposobuje a spomaluje, snazi sa branit tomuto nedostatku - a o to horlivejsie tie zasoby (tukove) vytvara.
a pochybujem, ze budes brat tento pripravok az do smrti ;)
dalsou dolezitou vecou pri casti "Blokovanie kalórií zo sacharidov" je to, ze sa viaze na alpha-amylazu, ktoru spotrebuvava. lenze tento enzym telo nevytvara v rovnakom mnozstve, ako sacharidy, ktore stiepi. enzym je takpovediac znovupouzitelny, ale viazanim sa na tu zlozku PhaseLite vlastne z tela odchadza nevyuzity, mrhas nim.
vysledok? telo nedostava dostatok spravne nastiepenych sacharidov aj ked telo vylucuje dostatok alfa-amylazy, preto navysi jej produkciu. a si tam, kde si bola.
telo jednoducho natrvalo takymito "zazrakmi" neoblbnes, pretoze maju len docasny ucinok.
a s tym sa ti uz ziaden vyrobca uz nepochvali.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Xls Medical - Fórum - ZDRAVIE.sk