Ako najrýchlejšie schudnúť ?

linda1111

dobrý deň,poradíte niekto prosím?chystám sa zmeniť svoj životný štýl na zdravší a niečo zhodiť.viem si predstaviť ako by mal vyzerať každý môj deň,čo jesť a že hlavne cvičiť,veľa som toho prečítala,napočúvala sa,kamarátku mám osobnú trénerku v jednom fitku,takže rád kopec,no aj tak mám pár otázok,problémy s ktorými by som potrebovala poradiť a keďže trénerka odišla do zahraničia,poradím sa s vami.ráno vstávam o 5.00 .vstanem a hneď základ-pohár čistej vody ,chcela by som každé ráno na taku polhodinu si zacvičiť na orbitreku/rotopede a potom asi 15 min zacvicit na trampoline.potom raňajky-najhlavnejšie jedlo dňa-a to je prvá z otázok,mám jesť raňajky pred cvičením alebo po ňom?je problém,takto ráno cvičiť?chcem schudnúť a udržať si nejakú kondíciu.toto cvicenie chcem len na rozbeh dňa,uvoľnenie a na nejaké to odbúranie stresu na začiatok. ďalej v škole trávim minimálne osem hodín,keď teda nepočítam hodinu cesty do školy,a hodinu zo školy .ak by som chcela dodržiavať ,že by som pravidelne jedla-samozrejeme malé porcie,to nevadí že budem mať po raňajkách asi ďalšie dve ,tri,možno štyri jedlá podobné desiatej? yogurt ,ovocie a v podstate iné, si neviem ani na desiatu predstaviť.. keďže desiate typu:chleba/rožok s niečím-nezjem...na raňajky by som volila asi activiu,alebo alebo dietnejšiu formu ovsenej kaše(teda nejakú vlákninu)ďalej, príchádzam každý deň domov zo školy v inom čase.. ako to vyriešiť? keď každý deň budem mať teplé jedlo,o inom čase?chcela by som aj niekedy chodit zo skoly pesi..no to sa mi zase posunie rezim jedal.a je stale cvicenie skodlive? kazdy dden polhodina rano orbitrek/rotoped,minimalne 15min trampolina,potom v nejaky den plavanie,posilka,vibr. plošinaa veď aj doma sa dá cvicit,a vo volnom case ked budem cvcit nebude to privela?a to mám takyto rezim dodrziavta ja cez vikend?dakujem velmi pekne, mala som viacej otazok ale kedze som to prepisovala milionkrat tak som polovicu uz zabudla,dakujem za vsetky odpovede

Opica

20kg nadváhy si tiež nenadobudla za deň, tak nemôžeš chcieť a očakávať, že to zhodíš lusknutím prsta.

Jesť pravidelne menšie porcie viackrát denne, sacharidy skôr doobeda, poobede viac bielkoviny, veľa ovocia, zeleniny a pohyb..

Ak sa cítiš byť veľká a nemotorná, tak s pohybom začni postupne napr tak, že vynecháš výťah a budeš chodiť pešo, chodiť najviac ako sa dá aj pešo po meste, prípadne ak chodíš MHD, tak vystúp o jednu zastávku skôr, než potrebuješ a zvyšok choď pešo..

A taktiež dôležité je pozitívne myslenie, veľa smiechu, oddychu a spánku a menej stresu ;) Peace ;)

Magy

dalsia co nepochopila prirodne zakony metabolizmu a este sa vyhovara na genetiku. keby si mala aspon tolko hrdosti a priznat, ze si leniva jak vos! ludia mozu mat v genoch rozny typ postavy, kosti, vysku, farbu a kvalitu vlasov... ale nie 20kg obeznost!!! zacni od toho, ze sa pozries pravde do oci a prestanes sa vyhovarat. to bude dobry zaklad.
potom si uvedom, ze cim skor schudnes, tym skor to naberies zase nazad. to je pravidlo, ktore neobabres. prudke vykyvy su pre telo ako neprijemny sok. ako ked ty spadnes znenazdajky do studenej vody. no co spravis ako prve? budes sa z nej snazit dostat cim skor, nie?
ani hladovka problem nevyriesi.
bez vyraznej pohybovej aktivity sa telo pri nedostatku kalorii snazi o dve hlavne veci.
spotrebu zasob - teda chudnutie. lenze okamzite spomaluje metabolizmus a snazi sa o vytvaranie novych zasob, akonahle je to len trochu mozne. nedostatok prijimanej energie na chvilu spali zasoby, ale zaroven sa snazi branit tomuto nedostatku - a o to horlivejsie tie zasoby (tukove) vytvara.
a co sa tyka pohybovej aktivity...
najdi si taku, co ta bude tesit CELY ZIVOT!!
a t ohovorim o pohybe az do smrti. vela pohybu. naozaj vela. anaerobneho, teda na spalovanie tuku a nie vytvaranie svalovej hmoty. vyber si pohyb, ktory ta tesi. a je fuk, ci to je korculovanie, plavanie, tanec alebo sex. dolezite je, aby ta naozaj bavil a robila ho rada, casto (takmer kazdy den) a najme sama od seba, nie so zatatymi zubami "och, uz zase musim". s takymto pristupom by si velmi rychlo skoncila a bola tam, kde si dnes, pripadne horsie. a cim budes mat viac pohybu, tym viac mozes zjest a bude ti chutit, lebo metabolizmus budes mat vdaka tomu rychly, budes moct zhltnut plny tanier halusiek bez vycitiek, ze priberies.
nesnaz sa dosahovat nejake rekordy v zhodenych kilach za tyzden. tie cisla sice zo zaciatku vyzeraju fakt uzasne, ale co sa deje potom, je o to vacsia hroza.
prakticky to poviem tak, ze musis zmenit pristup k zivotosprave a pohybu po zvysok svojho zivota, navzdy. aj preto je dolezite, aby si si nasla aktivity, ktore budes robit s chutou.

Mata_Metal

ked to uz raz mas v genoch,najchdusia nebudes a bude to tazsie.jest ranajky,obed a veceru len nejake ovocie.samozrejme cvicit

Meretseger

Týždeň žiť len na banánoch a nemusíš sa ani pohnúť z domu, prvých 5 kg máš dole. Tým si však zarobíš na taký krásny jojo efekt, že ťa to možno vystrelí až do vesmíru :D