Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Choroba?

Príspevok v téme: Choroba?
zdravotník

Poprosil by som vás o radu... za normálnych okolností by som išiel k doktorovi hneď, ale mám o ničom obvodného... v posledných dňoch ma pomerne častejšie pobolieva žalúdok... čo sa týka stolice, tak tá je nepravidelná a ako kameň... výnimočne objavím aj také malé škvrnky krvi... ale to ma trápi už dosť dlho... ale najviac ma trápi slabosť a pomerne často mi býva zle a nevoľno... ani spánok neni niekedy bohviečo... sledujem to takto asi zo mesiac... a k tomu ešte bolesti zubov... asi tých problémov bude pravdepodobne viac... ale ako mám presvedčiť obvodného lekára aby mi spravil odber krvi aspoň na krvný obraz?? sestrička z doktorom sú úplne hrozný a ten odber je u nich ťažké realizovať aj za poplatok... rozmýšľam o nejakom súkromnom laboratóriu kde by mi ten odber spravili za poplatok... lebo fakt sa necítim práve najlepšie... nejaké riešenie??

Ellaa

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať či náhodou niekto vie čo môže znamenať, keď sa mi na ľavom oku pri dúhovke vytvorila červena škvrna a mám pocit, že mi na oko zo zozadu niečo tlačí.

Ďakujem

orchidejka

normalne mu povedz ze mas urcite problemy a chcel by si si dat urobit krvne testy. a kedze on ti ich nevie zabezpecit tak si prosis kartu a dovidenia. vsak je to tvoja slobodna vola - mas pravo si vybrat doktora. a co ty vies, mozno ked mu toto povies tak hned bude, ze podte dnu, ja vam tie testy urobim len aby neprisiel o pacienta :D

zdravotník

Len čo si mám vymyslieť, že prečo chcem ísť preč k inému? Nejako nemôžem nabrať odvahu, ale toho obvodného treba určite zmeniť, lebo takto sa normálnej prehliadky nedočkám u nich.

orchidejka

bolest zubov - tam musis navstivit zubara, samozrejme ak chces tak lieky proti bolesti ale to neriesi pricinu bolesti len dosledok.
dalej obcasna bolest brucha, nepravidelna tvrda stolica s pritomnostou krvi - to su priznaky zapchy. mal by si jest viac laxativnych potravin a dobry je aj cas sennae folium (dostat v lekarni).
to ze ti je zle a nevolno a ak sam nevies pricinu (stres alebo nejake ine), tam treba urobit testy - mozno na helicobactera a dostat ich v lekarni, ked ti ich nechcu urobit, ale tusim to dost stoji - neviem presne. v tvojom pripade je najlepsie zajtra ist k lekarovi, zobrat si kartu, zistit meno nejakeho normalneho lekara vo vasom meste a prist k nemu. na zaciatku by ti mal urobit vstupnu prehliadku a ak nebude zahrnat krvne testy, tak o ne sam poziadaj. ocividne ti nieco je, lebo organizmus je slaby a vysiela rozne signaly

Martinez

V prvom rade, ak ti lekar nevyhovuje, zmen ho co najskor. Fakt, to skus, nie je to zlozite, len sa musis odhodlat.

Ddana

Čo sa týka vyžiadania krvného obrazu, pýtaj si preventívnu prehliadku - v základných odberoch je krvný obraz, sedimentácia, pečeňové testy, vyšetrenie moču. Pokiaľ je stolica tvrdá - jedná sa o zápchu a vtedy sa môžu objaviť aj stopy krvi - pretože pri tlačení cez konečník dochádza k jeho povrchovému poškodeniu. Na žalúdok by bolo dobré urobiť testy na helicobactera - vyšetrenie nepatrí k preventíve. Dá sa zistiť z krvi, stolice a dychu. Test sa dá zakúpiť aj v lekárni.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Choroba? - Fórum - ZDRAVIE.sk