Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Robím vo Švajčiarsku, chcem počuť váš názor

Príspevok v téme: Robím vo Švajčiarsku, chcem počuť váš názor
zuzikkkk

ahojte, rada by som počula váš názor na túto vec. Robím vo švajčiarsku au-pair, starám sa o dve malé deti, 2,5 roka a 9 mesačné a zarobím 140 frankov na týžden, s tým, že ubytovanie a strava je zadarmo a platia mi tiež zdravotnú poistku a školu. Robím však 12 hodín denne, 5 dní v týždni, veľakrát aj cez voľno pár hodín. Okrem toho upratujem, varím, nakupujem... pri tých malých detoch si vôbec neoddýchnem ani na 5 minút končím o 9 večer a je to veľká zodpovednost. Ceny sú tu nenormálne, za 50 km zaplatím 25 frankov, to už mám zlavu, u nás asi 2 eura, topánky tu stoja 200 frankov, kaderník 120, takže nie na tento plat. V maili mi písali, že budem robit 35 hodín týždenne, ja však robím 60, že škola bude 2x týždenne, zatiaľ mám 2x mesačne, vybavuje sa nová. Trošku som sklamaná z toho platu, lebo naozaj nie je to veľa si myslím na tú zodpovednost aj na tie hodiny čo mám odrobené.... ale zas na druhej strane, to je už v čistom čo zarobím. Nechcem tu ostat dlho, len na rok, aby som si zlepšila nemčinu a potom našla nejakú perspektívnu robotu, nakoľko som ukončila výšku. Chcem počut aký máte vy názor na tento plat a na to čo robím. Oni sú somnou spokojní...

zuzikkk

začnem chodit do jazykovky, kde chcem postupne študovat obchodnú nemčinu, majú mi aj to platit, tak to ma ako tak drží

Maoam

ja som robila au-pair polroka, bolo to podobne, cim skor si najdi nejaku inu pracu, ale rataj s tym, ze si budes platit ubytko, stravu a komplet sa o seba starat, co su v zahranici velmi vysoke polozky...takisto poistne, zdravotne najmä, socialne celkovo...je to vysoka ciastka, odvody, podla prijmu dane

takto mas vyhodu v tom, ze strava, ubytko je u nich, inak by si sa v Swiss nedoplatila

skus gastronomiu, vela hotelov, penzionov ponuka izbu + stravu za symbolicky poplatok strhavany z platu, ale jasne, ze sa nadries, v gastronomii rataj s 6 dnami/tyzden, bezne ked su navaly hosti 60h / tyzden normalka

sviatky, vikendy, prazdniny - vtedy sa nadries najviac

zuzikkk

poistné za mna platia, som tu normálne prihlásená na úrade, aj došli papiere z poistovne, správajú sa v norme, aj ked ženská by mohla byt milšia

lost

Cize ti davaju za tyzden varovania deti tolko, kolko davaju za hodinu kadernikovi ? Chapem to spravne ?

Si si ista, ze za teba platia poistne a ine veci ?

Ale dolezite je, ako sa spravaju ti rodicia k tebe ?

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Robím vo Švajčiarsku, chcem počuť váš názor - Fórum - ZDRAVIE.sk