Čipovanie psov

IKA1

Nechápem ...
Na Slovensku je zviera - akékoľvek _
podľa platnej legislatívy je V E C !
Prečo treba veci čipovať ??
Potom aj skriňu, posteľ, stoličky ?

BOBOpes

s najväčšou pravdepodobnosťou nejdem robiť starčekovi môjmu psiemu 9r. šoky, a ešte aby mi zomrel po tom, aj po čipovaní, príp.po očkovaní... mám obavy-nech ma majú radi!!!

Deria

mareq,
to co tu pises od veci? zmylil si si nick? moj pes nema ani vred, ani otravu, ani parazity, moji obaja psi su zdravi!:D
k tym kostiam: jedna moja znama bola taka hrdinka ako ty. ked som ju vystrihala pred hydinovymi kostami, povedala, ze jej pes (ktory zil na dedine,vonku)je uz zvyknuty aj na hydinove kosti, vraj za 4 roky sa mu nic nestalo. netrvalo ani 2 roky a pisala mi, ze jej psovi sa skrizila v hrdle kuracia kost!! ze si chudak vystal a skoro uhynul. prisiel veterinar a tahali mu to z hrdla na mieste, krvi ako pri zabijacke, ze to bolo hrozne. to je tak, 99x sa nemusi stat nic a na 100.raz sa moze. kto ma svojho psa rad, tak to neriskuje a neda mu hydinove kosti.
okrem toho, KOSTI SA MAJU DAVAT V SUROVOM STAVE! tie sa nestiepu a nelamu.

Naja85

Mareq, uz dalsie info nazozaj nepotrebujem. Obraz o tebe som si urobila z tvojich prispevkov. A mas v niecom pravdu-mam fenu, ktora je zacipovana(aj kvoli zakonu, ale rozmyslala som uz o tom davno predtym-raz mi usla vdaka svetliciam, a to hodinove hladanie bolo hrozne), je zaockovana proti besnote(dalsie 3 roky vsak uz ockovat nebudem+dalsie vakciny su pre mojho psa bezpredmetne: s tulavymipsami sa dostava do kontaktu minimalne, pri lepstospiroze neviem, ci je to ten druh, co sa vyskytuje v mojej oblasti, takze mi je to na prd, uz to nie je stena-riziko nakazenia parvovirozy je minimalne), bola uz aj rezana veterinarom kvoli hrcke na bradavke(prirodni ludia si vsak nejaku hrcku ani nevsimnu a ak aj ano, nechaju ju tak-rakovina hore dole.).
Nic nevnucujem inym, ale kazdy majitel je povinny sa o svoje zvierata zodpovedne postarat a nenechat ich trpiet v bolestiach len preto, ze vyznava nejaky radikalizmus v zmysle: veterinari nic nevedia a ja naopak viem vsetko(niektori takyto ludia maju aj rengenove oci), lebo vzdy si to nakoniec odtrpia tie zvierata, ktore sa nedokazu branit.
Moja tetka nechala svojho kocura hnackovat vyse 2 tyzdnov-ten chudak uz sral len hnackovu vodu a samozrejme uz tam bola krv a bol len kost a koza. Najprv mi nepovedala, ako dlho uz hnacka trva a kocura som nevidela, tak som jej poslala smectu. Predtym ho "liecila" sama. Az ked sa mi preriekla, ze su to uz 2 tyzdne, tak som jej naznacila(pri takychto ludoch nepomaha kricat, len vdzy dookola vysvetlovat a vysvetlovat), ze chudak musi byt uz dehydrovany a zakratko mu mozu odist oblicky a potom uz je koniec. Konecne sa poriadne vystrasila a isla k veterinarovi na kliniku-samozrejme kocur musel dostat antibiotika(na internte ich len tak nezozeniete), lebo islo o zapal criev.

Sorry, za tento dlhy prispevok, ale takyto typ ludi ma hrozne irituje.