Čipovanie psov

Mareq

Deria: Krvavý vred nie je nákazlivý, tvoj pes má otravu.

Môj pes zerie kuracie kosti skoro denne, dobre ich rozhryzie a nič mu nie je. Má dosť jedla, ak by ich nechcel tak by ich nejedol.

Mareq

Naja85: Stále zo mňa ťaháš informácie a píšeš čo sa všetko nedá. Čipuj, očkuj a rež si svojho psa ale nevhnucuj to iným.

Deria

keby si povedala, ze si nasla psika a potrebuje pomoc, vet ho musi osetrit a....mozno je to prave ta situacia, ktoru si on uz vie zodpovedat a kedy nemusi nalezca, ani vet platit pokutu.
neviem, ci sa moze slovensko z pravidiel a predpisov EU vymykat, co sa tyka aj cipovania, asi tazko ale aspon urcita uprava sa da iste realizovat.
mareq, mas pravdu. zaklad zdravia ako u cloveka, tak aj u psa je strava. granule, ci konzervy su nezdrave. pozor vsak na sol a korenene jedla a hlavne na hydinove kosti! to uz stalo neraz zivot psa a veru aj takych, ako je vlciak!
ockovanie? moju fenku som poslednych cca.8 rokov neockovala, pretoze som ani nesmela. pre nu by to bol byval koniec. doniesla si totiz zo spanielska leishmaniosu, (neliecena je smrtelna)ktoru sme pomocou liekov celkom fajn zvladali. bola tiez chora na stitnu zlazu a amala zväcsene srdiecko. ockovanie by jej imunitny system bolo totalne oslabilo a tym padom by bola aj leishmaniosa znova prepukla. preto sa chori, slabi a stari psi nemaju ockovat! moja fenka sa tak aj napriek tazkej chorobe dozila peknych 15-tich rokov.

Naja85

evka, ak najdes psa, tak bud ho das do utulku alebo sama zrejme zamieris k vetovi, aby psa prezrel, ci uz nema cip alebo tetovanie-asi tazko ta niekto uda, ak pojde o tulaka, ale povinnost zacipovat sa potom aj tak prenesie na teba ako noveho majitela. Ak nic take nebude a napriek hladanie majitela sa rozhodnes si ho ponechat, tak 30eur(to cipovanie je uz vacsinou s pet pasom za taku sumu) ako nejaka zaciatocna investicia nie je vela a trochu nechapem to rozculovanie. Vsak v priebehu zivota psa zaplatis v konecnom vysledku ovela ovela viac.

Ludia z utulkov alebo len ich neoficialni spolupracovnici budu chodit s tulakmi aj po 30.09.2013 k veterinarom a urcite nebudu platit pokuty len preto, ze prinesu nezacipovane zviera, ktoreho nie su majitelmi. Vsak sa da zacipovat aj neskor-ak vsak niekto odmietne, tak potom nech si uz znasa pokutu, zial.

PS: Nerobte zbytocnu paniku.

Naja85

Mareq, dam ti konkretnejsi pripad: pes si zlomi nohu/schyta kliesta, ochorie na babeziozu atd. Co urobis, budes ho liecit nejakymi dristami z internetu a cajickami a nechas to na prirodu? Alebo pojdes k veterinarovi ako normalny zodpovedny clovek, ktory vnima psa ako citiacu bytost?

Ano, hovorim o hudbe buducnosti, lebo myslenie vacsiny Slovakov je zaostale. Je bezne, ze pes je stale na retazi(aj ked je to povolene zakonom), v koterci, a to myslim 24 hodin denne. Ked takych ludi oznamite na RVPS, veti-uradnici mozu vstupit na pozemok az so suhlasom majitela(ked je pes/ine zviera vazne tyrany alebo uz doslova skapina, tak je to na h....), a aj tak sa z toho vacsinou vyvlecu-vsak oni ho pustaju(len skoda, ze to nikto este nevidel a pes si ine ako retaz/koterec ani nepamata). Dokym sa RVPS-kam neda viac pravomci a inak nenastavia urcite zakony, bude to stale o tom istom. Ale najprv tu musi byt vola nieco zmenit.

Ja poznam tiez 15-rocneho psa z mojej rodiny-cely zivot na zvyskoch zo stola(polievky, do toho sa mu prida maso, knedle s omackami tiez s masom, zemiakove halusky, rozne bagety, buchty, rozok s maslom, kosti rozneho druhu atd.). Ale o toho psa aj tak nikto nezaujima-to, ze dost casto hnackuje z takeho zradla, nikto nevidi alebo si to neuvedomuju a beru za normalne. Minule len stekal inym hlasom a az ja som si to vsimla, ze je prechladeny(je permanentne na dvore). To, ze mu asocialny ponik stupi niekolko krat do mesiaca na nohu(nejakym zazrakom, este ani raz to nemal zlomene-len chudk vzdy kriva od bolesti) a ho par krat do dna odhodi o nejaky meter dalej, beru ako normalnu vec. Vsak sa spolu hraju.

Sorry, ale ja som uz alergicka na takychto "prirodnych ludi", ktori si liecia svoje zvery sami, lebo v 99% tie zvierata potom trpia. Mam to v rodine a je mi z toho zakazdym na grc. Nehovorim, ak sa podavaju nejake doplnky sucasne s veterinarnom liecbou, to je ok, ale ked si clovek nieco zavazne lieci sam, tak to je riadne na hlavu a na odobratie zvierata.

evkaaa

to som ja čo som písala o malinkej starej čivave..a teraz rozmýšľam, že BOBO má fakt pravdu, že ak nájdem na ulici psíka a budem sa ho chcieť ujať a dať mu teplo domova, pojdem k veter. na vyšetrenie a on povie, že nemá čip, musíme začipovať a prosím si 30 eur..Prečo by ma mal trestať štát za to, že z dobrej vôle poskytnem domov hafanovi ??? na hlavu toto celé !!!! SOM PROTI !!!!!

Mareq

BOBOpes: Hehe, čiže treba tvrdiť že pes nie je tvoj a je u teba iba na návšteve? A ako napísal Naja85, tak nemusíš do dvora/bytu pustiť žiadneho cudzieho človeka bez súdneho povolenia. Vdaka Naja85.

BOBOpes

čiste teoreticky a keď sa mi dostane do rúk napr.5 (to je jedno koľko)ročný pes, ktorý má byť podľa zákona začipovaný a nie je, ujmem sa ho, pôjdem ho dať začipovať, tak ma vet.udá? veď to je v psovom záujme, že sa ho ujmem, nie aby som ešte znášala nezmyselné pokuty? zdá sa mi, že to nie je doriešené, je to začiatočný boom...to prejde.

Mareq

Naja85: Z coho by mal vážne ochorieť a prečo by som mal chodiť k veterinárovi? K liečeniu som sa už vyjadril.