Čipovanie psov

Mareq

Nemusí nás to čakať. Jediní kto s tým môžu niečo urobiť sú samotní ľudia. Treba protestovať a nečipovať. Inak budú stále zhoršovať zákony a dodrbú nás ako siroty. V jednote je sila. Musia sa nás báť. Preto nemám rád ľudí, ktorí sa pasívne podvolia a povedia "ved je to v zákone, tak musíme". Ked bude v zákone ze musia skocit z mosta, zrejme poslusne spachaju sebevrazdu.

Deria

to je teda dobra kravina s tym cipovanim! chudaci hlavne malicki psikovia, ci fretky alebo starucke zvieratka. je to vsetko len o peniazoch a kontrole! caka nas to tiez!:(
v DE su tie zakony na cipovanie rozne, podla bundesstatov. ale takmer vsade je povinne cipovanie iba tzv. bojovych plemien alebo psov od 20kg. ale ze musi byt vsetko bezhlavo zacipovane, este aj taka mala civava, to je vrchol!!

evkaaa

ale ja sa pýtam, malá 1,5 kg čivava, 1O ročná, zmestí sa do dlane...viete si predstaviť dať jej čip ? vraj je to ako zrno ryže, ale ved to je pre ňu veľké !!!!!!!!!

majka232

Podľa zákona sa na psa hľadí ako na majetok, prečo by mi niekto mal prikazovať ako mám nakladať so svojim \"majetkom\"???? Svojho psa mám riadne prihláseného, platím za neho nemalé dane, ktoré ani neviem načo platím, keďže konkrétne v našom meste pre psíčkarov nevytvorili absolútne nič...ale budiš....a na druhej strane takáto buzerácia??? alebo skôr zámer??? Čipovanie je proti mojim morálnym zásadám, na ktoré ešte má azda každý človek právo....Keď niekomu nerobí problém pchať si do tela implatáty a čo ja viem čo všetko, nech si pre mňa za mňa nasáčkuje silikón aj do zadku a skáče meter päťdesiat od radosti, keď raz, skôr či neskôr, budú čipy strkať aj ľudom..... Ak si niekto chce dať psa začipovať jeho rozhodnutie, nech sa páči...ak pes nebude začipovaný pokuta??? nonsens, ale ok, to ešte prekusnem...ale vyhrážať sa neposkytnutím zdravotnej starostlivosti, ktorú si mimochodom riadne platíme ??? hmm, tak to už je silné kafé...to už nech mi nikto nehovorí, že nejde o tlak na ľudí aby si psíkov začipovať proste museli dať ... ale jasné žime si aj ďalej v tejto falošnej predstave akú náramnú slobodu máme....

BOBOpes

vet.ku kt.som brala šteňa na čipovanie, na otázku, či mi ošetrí psa po 9.mes., tak povedal, že zatiaľ áno, ale ak mu budú za to hroziť sankcie, tak nie- pekne... takže vlastne ak sa chceme postarať o psov, tak sme donútení ich dať čipovať, alebo ich potom liečiť sami...:-(

Iba Katka

Aj mňa vytáča to, že od 30.9. pokiaľ pes nie je začipovaný, tak môžete na veta zabudnúť. Či už potrebujete čosi urgentné ako ošetrenie keď sa stane nejaká nehoda (či už auto alebo napadnutie od cudzieho psa na ulici), na očkovanie či uspatie v prípade, že by bol už na tom starý psík veľmi zle a len sa trápil.

Mareq

Hafan nepotrebuje na staré kolená zdravotnú starostlivosť, ale dobrú stravu. Mám 15 ročného hafana a veterinára neuvidí.

Mareq

Vraj to nie je v zákone, ale iba vyhláška ministerstva. Povinnosti možno ukladať iba na základe zákona, takže čipovať nemusíte. Aj aj keby bola, je to proti ústave a zdravému rozumu.

BOBOpes

Aj to ma štve, že sa vyhrážajú, že vet.zviera neošetria ba dokonca majú neočíp.zviera nahlásiť št.pot.a vet.správe? toto je vydieranie, už len kvôli tomu, že čo ak bude potrebovať hafan na staré kolená vet.starostlivosť, ho asi začipovať dám nakoniec... mohli to usmerniť nejako, akože čo sa týka šteniat, tak je to ok, ale takíto starčekovia...

zewa

Mám doma 13 rocneho starčeka a tiež sa mi moc nepáči, že má byť čipovaný. Inak hľadala som to v tom zákone a zatiaľ neviem, či nenachádzam aktuálnu verziu, ale nenašla som, že je to povinné. Máte niekto aktualizáciu?