Zmenil sa

Príspevok v téme: Zmenil sa
polla

Moj priatel sa zrazu sprava inak. Uz mi nevravi tak casto ze ma ma rad neobjima ma tak casto ked mu ja poviem ze ho lubim tak len znudene hmkne, volakedy mi hovoril ze ma miluje potom ze ma lubi a teraz uz ani to. Vzdy musi byt vsetko po jeho aj kedy rano vstaneme aj co budeme jest aj kam pojdeme. Vobec v nicom sa mi nevie prisposobit stale sa musim prisposobovat len ja. A ked sa neprisposobim tak ma kazdy vlastny program. Ked mu napisem SMS alebo na nete tak velakrat ani neodpise alebo ma vzdy nieco dolezitejsie ako som ja. Mam pocit ze ma vobec nerespektuje neviem co s tym.

vinea

Ako dlho ste spolu?....vieš polla, niekedy je to tak, že keď človek po niečom veľmi túži, tak sa o to aj veľmi snaží usiluje sa o to. No keď to už má, po čase to berie ako istú samozrejmosť a už to berie ako niečo, čo automaticky má a patrí mu to..
Neviem, koľko máte rokov, aké predošlé vzťahy skúsenosti máš Ty a on, ale aj láska má veľa faktorov. Lebo láska aj keď ju máme, nie je niečo automatické, čo už proste budeš mať až kým "nezomrieš" atd....treba sa o ňu starať, rozvíjať ju, pestovať...láska prechádza rôznymi etapami
Možno niekedy nezaškodí sa ani pozrieť, ako to vyzerá v rodine Tvojej lásky...lebo aký model tam uvidíš, je dosť veľký predpoklad, že on si "odpozerané" z domu prenesie tiež do svojich vzťahov (čiže pri takej návšteve sleduj nenápadne, ako sa k sebe navzájom správajú jeho rodičia...ako sa správa otec k manželke, ako ju oslovuje, akú majú verbálnu a neverbálnu komunikáciu, či necítiť tam napätie, či je tam láska niečo automatické atd atd...lebo Tvoja láska žil v takomto prostredí väčšinu svojho života a nevedomky odpozoroval/prevzal uvedený model správania sa a možno ho sám uplatňuje vo svojich vlastných vzťahoch)....zas to môže byť aj v tom, že už si je Tebou akoby istý, berie Ťa ako už niečo, čo mu patrí a nemusí sa usilovať byť takým, ako na začiatku vzťahu, keď Ťa ešte len "balil" snažil sa ťa získať.."keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú" :)
Zas dosť zaváži aj komunikácia...povedala si mu v pokoji, v príhodnej chvíli keď je pohodička, že chceš to a to? Proste presne formuluj, čo Ti chýba, čo chceš a čo Ti trebárs aj prekáža (nevyčítaj neútoč, len vecne jasne formuluj svoje požiadavky, ktoré od neho očakávaš)....lebo ako sa hovorí, nemému dieťaťu ani vlastná matka nerozumie.
Vieš, tých možností je veľmi veľa, nevidím do Vášho vzťahu, veľa rozhoduje vek, životné skúsenosti, kto aké hodnoty priority vyznáva, dosť je o výchove atd atd X sociálnych atd faktorov....no niekedy, keď už akoby všetko zlyhalo, nezaškodí zájsť ani za nejakým tým psychológom. Viem, je to už otrepané, no zas niekedy nie je na škodu sa vyrozprávať, povedať, čo Ťa ťaží trápi a on/ona Ťa už vhodne nasmerujú, poradia, ukážu vhodné alternatívy či aspoň vypočujú...

polla

myslis ze stratil? ale ked sa ho spytam ci ma este lubi tak povie ze najviac na celom svete. Ja uz neviem ani cia som :(

nirv

Stratil o teba záujem. Dalsi blbec, čo sa nevie slušne rozísť. Porozprávaj sa s ním, a preboha ho nepros, aby s tebou ostal.