Candida albicans pľuvací test

marry*

ak dodržím dietu a budem uzivať gse+ večer probiotika, tak to postačí? a z tých kvapiek mi stačí 60 denne?

marry*

ja to mám doma už viac ako pol roka a nedokážem to vypiť s čistou vodou. jedine ak so sirupom, ale to teraz nemôžem. budem sa musieť nejako prinútiť, na mna je to príliš horké

Dadula56

marry, nie len tak to neuzivaj, je to prilis silne. Nakvapkaj si to do vody, pokojne aj do litra a pi to. Mne to az tak hnusne neprislo...ak mas viac vody, tak ta horkost sa tam dost straca uz.

marry*

tie gse kvapky sa nedajú užiť aj nejak inač ako zriedené s vodou? napríklad ak si ich nakvapkám na lyžičku a tak vypiť s vodou?

marry*

RNG ja mám biely povlak len na zadnej časti jazyka a nieje až tak hruby. akurát ho vôbec neviem odstraniť. ani kefkou, lyžičkou. čo myslíš dá sa tomuto domácemu testu veriť?

dadula dik za tip na knižku :)

RNG

Candidy su bezne mikroby a ma ich v tele kazdy. Problemy su len s niektorymi, ako napr candida albicans, a aj to len vtedy, ked sa premnozia v tele. Za normalnych okolnosti, ked ich prilis nepodporujes cukrami, skrobami a jemnymi mukami a zanedbas vyzivu probiotik mikrovlakninami, tak sa nemozu premnozit, lebo im to probiotika nedovolia.
Ale v dnesnej strave je primalo mikrovlaknin a privela cukrov, skrobov, jemnych bielych muk a vyrobkov s nimi. Tak sa nedivte, ze je take mnozstvo ludi s problemami s candidou a plesnami.
Hrube biele a sede vrstvy na jazyku a vytoky su jasny dokaz zamorenia tela tymito skodlivymi mikrobami a ked to clovek nenapravi, nesie to dosledky na zdravi.

Dadula56

marry, kup si tuto knizku, nie je ani draha, mas tam aj kopu receptov.
www.martinus.sk
A potom rady od RNG ohladom prirodnych doplnkov. Nacas je potrebne vyhodit vsetko pecivo (lebo vsade je cukor a kvasnice). Jednoducho vyhodit vsetko s cukrom, bielou mukou a kvasnicami. Co je, bohuzial, komplet nasa strava. Takze sa priprav, ze to bude tazke.

ebi77

celozrnné áno, ale treba vedieť si aj to vybrať, lebo také celozrnné pečivo, čo je prifarbené, aby vyzeralo tmavo zdravé vôbec nie je :)
tak skús popozerať veci na nete :)
a tie sladkosti trošku obmedziť a bude všetko ok :)

ebi77

PS
veľa ľudí ani netuší, že má premnoženú candidu v tele, a ani netuší, čo candida spôsobuje, a už vôbec nevedia, že candica môže byť pôvodcom vážnejšich ochorení a liečia tým pádom dôsledky, nie príčinu ochorenia

marry*

ja sa stravujem celkom zdravo, až na tie sladkosti. A celozrnné pečivo mozem jest? dakujem za rady..budem si to musieť naštudovať.