Uzlina nad klucnou kostou

Príspevok v téme: Uzlina nad klucnou kostou
Sejla30

Nasla som si asi 3 mm uzlinku v jamke pri pravej klucnej kosti.Nie je hmatna vzdy,len obcas,je skryta vnutri ako keby,pod kostou.Mam ju tam uz dlhsi cas.Na internete som patrala a vsetko nasvedcovalo rakovinu.Vie mi poradit nejaky odbornik?

Necitim sa zle,krvne testy mam v poriadku.Je to gulicka pohybliva,neboli ma.

WeWeronika

Veľkosť 3mm kiežby som mala ja také. V mojom zhluku (asi 5uzlov) nad kľúčnou kosťou sa nachádza aj uzlina vo veľkosti 2,7cm. Vyzerám ako by mi mala narásť druhá hlava z krku. Nič ma neboli, zápalove hodnotu v krvi (CRP) konečne v norme, len zhluk sa nemení. Rapídne narástol a stratiť sa nie a nie. Rontgen, ultrazvuk, CT mám už za sebou, už mi zostáva asi len biopsia , čo je odobratie vzorky či sa nejedná o lymfóm (rakovina lymfatického systému).

llek

Sejla, precitaj si kriticky svoje prispevky. Mas hmatnu 3mm uzlinu, ked ta presvedcime ze to nic nieje, tak ta 1x za 2 tyzdne zabolia klby (neviem ako si to usledujes pri normalnom zivote, ze je to prave 1x za 2 tyzdne), ked ani to nezaberie tak cela horis a mas "horucku"37,5 (horucka je az nad 38), ked nebude nikto reagovat na tvoju horucku, tak ta bude pobolievat palec na pravej nohe atd. Tebe sa pomoct neda. Vypni pocitac, odpoj sa od internetu, chod si zasportovat, precitaj si peknu knizku a zi normalny zivot a prestan sa pozorovat

Sejla30

Llek je to male,ano.Len ma znepokojilo ze je to tvrde a nebolo to tam.Este chcem povedat,ze ma kazde dva tyzdne tak dva dni bolia klby a svaly.Nemam teplotu,neviem tu bolest opisat je to zvlasna bolest....

Moze to nejak suvisiet?

Lulita

ja mam uzliny 1,5 cm a teda bola som dost vydesena, pri chorobe sa zvacsia, su nebolestive, potom zmensia, pre klud duse ma zrejme dr. posle na CT krku, lebo stale pokasliavam, akokeby mi v krku nieco vadilo a tiez mi to nie je jedno, ale stale si vravim, ze to je imunitou, ktoru mam na .....a chytim kadeco, som skoro stale chora, 3 mm uzlina bez inych potiazi podla mna nie je nic vazne

llek

Na supraklavikulu, teda oblast nad klucnou kostou ani na krk u chudeho cloveka nepotrebuje nikto sonografiu. Bud tam podozriva uzlina je a clovek ju nahmata alebo tam nieje. Ak to ma byt len ultrazvukovy ale nehmatny nalez, tak to nic nie je.
Sejla, vrtas sa v niecom co nie je nic.
3 mm uzlina je normalna, aj keby bola neviem kde, to jr nalez na spic prsta. To co sa popisuje ohladne abnormalnych uzlin v oblasti nad klucnou kostou, to sa vztahuje na uzliny aspon nad 1cm, ale skor by som povedala nad 1,5 cm. Ty googlis googlis ale citas len to co chces, to o tej velkosti si dako prehliadla. Rob nieco zmysluplne a prestan sa ohmatkavat, hned budes zdravsia