Riesenie sociálnej fóbie

Príspevok v téme: Riesenie sociálnej fóbie
peace

Ahojte, dlho, moc dlho som stravil pri PC studovanim ucinneho riesenia a liecenia socialnej fobie. Bohuzial som sa stretol iba s nazormi typu : psycholog urcite pomoze, psycholog nepomoze, treba psychiatra, psychiatra nie lebo AD su navykove a po vysadeni sa to vrati a mohol by som pokracovat hodne dlho.. Zaujimalo by ma ci sa najde niekto, kto sa SF zbavil a ma od toho pokoj, resp. niekoho komu sa jeho stav vyrazne zlepsil. Viem ze sa tato tema uz riesila ale verim tomu ze musi existovat nejake riesenie, mozno nie zapadna medicina ale nieco ine, nove. Chcem sa toho uz konecne zbavit a urcite aj vsetci ostatni co tym trpia. Dakuejm za odpovede :)

peace

Anielik: velmi pekne a mudro povedane, klobuk dole :)Ide o to ci si s tvojim zmyslanim schopna to urobit.. Dalsia vec je to, ze jeden den to ide samo od seba a vsetko je OK, aj ked sedim len pri kofole a dojde druhy den a uz sa mi to nedari ani ked vypijem neviem co, zavisi to od nalady a od daneho okamihu. Ja hladam nieco co ma oslobodi od SF nadobro.. Je to fobia, ktora je zalozena na uplnych nezmysloch, ako asi kazda :)Inak velmi rad by som sa stretol s niekym kto preziva to iste aspon by som v tom nebol sam :)

nirv

Mimulus - ťažko ; malinko; áno, vo vzťahu je to v pohode. Ale, nakoľko sa taká osoba zvykne dosť viazať , byť závislý na druhom, asi je to pre partnera dosť vycerpavajuce, závisí od povahy.

anjelik*

Unknown89, je to jednoduché, len treba vedieť, kto si a čím si. Že ty si svojimi pocitmi, že ty si ten, kto cíti a kto určuje svoje stavy. Že ty vedome ovládaš svoju dušu. Lenže problém, je, že sa orientuješ na základe už vytvorených spomienok o sebe. Tak porozmýšľaj, ako vidíš sám seba v spoločnosti a keď sa vidíš ako nula a nímand...tak to je tvoj vlastný, tebou vytvorený návod, za to žiadna spoločnosť nemôže..to si vytvoril ty sám. A ty jediný to vieš aj zmeniť. Uvedomiť si, že máš aj na viac, ako byť lúzrom, že zábava v spoločnosti nezačína a nekončí s tebou, že nikto tam nejde s tým, aby ťa znemožnil. V spoločnosti sa cítime dobre preto, lebo priamo zasahuje našu dušu a tou sme my sami....tak pekne seď a počúvaj a odpovedaj, keď ťa niečo múdre napadne, alebo si proste vychutnaj to pozorovanie, ako sa ľudia vedia baviť a čo pokladajú za zábavu. Ako sa menia ich reakcie so stúpajúcim promile. V takejto spoločnosti je najvítanejší ten, kto počúva, lebo ten odovzdáva svoju pozornosť, svoju dušu.(veľmi obrazne povedané) Alkohol mení tvoje reakcie, nie je lepšie vnímať skutočnosť neskreslene? :o)) Takže miesto alkoholu si dopraj vlastnú, tebou vytvorenú chémiu..radosť a pokoj a spokojnosť sám so sebou. :o))) Že sa tam dobre cítiš, že si to zvládol aj bez toho, aby si hladoval celý deň..a že keď sa aj niekto do teba obuje, dôvodom je jeho nemohúcnosť a jeho snaha o získanie energie, že to nie je preto, lebo ty si nikto,ale preto, že ten druhý je len také zvieratko a nič iné nevie robiť, ako atakovať. Náročné? :o)))

Mimulus

Ak má niekto SF tak ako nadväzuje kontakty? Koľko má taký človek priateľov alebo známych? Ako zvláda úzkosť a strach napríklad z pohľadu vzťahov - ak niekoho napríklad miluje?
Pýtam sa preto, pretože si myslím, že ak má taký človek niekoho skutočne rád, vie, že sa na neho môže spoľahnúť a obrátiť kedykoľvek tak sa ho pravdepodobne nebojí. Teda presnejšie je aj človeku s SF v takejto spoločnosti príjemne alebo je to naopak???

Mimulus

anjelik*

1.) ,,nie je to dobou, ale je to tým, že sa prirodzene v ľuďoch posilňuje to, v čom sú najlepší. A ak sú najlepší v depresiách a komplexoch, tak toto je výsledok,,

Dovoľ mi aby som Ti trošku oponoval. Áno je v tom v čom sú ľudia najlepší ale nie sú najlepší v tom čo si napísala, pretože ak by bolo takých ľudí veľa tak by sa ani jeden nikdy nepresadil. V ľuďoch sa bohužiaľ v dnešnej dobe posilňuje strach, nenávisť, majú veľa stresu, ak chcú preraziť tak vedia, že sa musia naučiť byť zlými, sebeckými, egoistickými a nebrať príliš ohľad na druhých. No a tí, ktorí nedostali do vienka práve tieto hodnoty alebo silu zmeniť sa a prispôsobiť tomu čo je v dnešnej dobe preferované tak majú smolu. Nedokážu v dnešnom svete bohužiaľ prežiť.

2.) ,,ale je zaujímavé občas ľudí v spoločnosti pozorovať, ako sa správajú a čo považujú za zábavu.,,

V tomto druhom príklade si si podľa mňa protirečila a odpovedala si si na prvú časť protiargumentom.

Ak je človek dobrosrdečný, láskavý,empatický,priateľský, pravdovravný, hrdý, ak má svoje hodnoty tak v tejto dobe jednoducho nedokáže prežiť ak ich nedokáže zmeniť!!!

unknown89

poslednu dobu mavam neustale zaludocny stres .. jednoducho "motiliky" v bruchu ...teda vacsinou ked niekam idem ... neskutocny stres... neviem to ovladat .. neviem ako sa mam ukludnit ... napr. mam vybehnut niekam v piatok vecer von ... viem co ma caka a aj tak mam cely den tento stav .. samozrejme nic nejem ... neda sa ... anjelik .. a nevies cim nahradit ten alkohol ? :) keby to bolo take jednoduche ... ale v kazdom pripade dakujem :)

zoe23

malá rada na úzkosť – keď vás chytí, snažte sa každý nádych sústrediť do oblasti, kde je zdroj úzkosti (napr. ak cítim úzkosť pri srdci, sústredím nádych tam) mali by ste mať pocit, že sa úzkosť rozplýva (rozpadáva) ....nevymýšľam si :)

anjelik*

Sú ľudia, ktorých máme radi a sú tí, ktorí nás môžu mať radi. :o)) Čím viac sa o ľuďoch naučíš, tým skôr zistíš, že každý je svojim spôsobom zaujímavý a každý ti vie niečo dať. Obrazne povedané. Pre mladých je prirodzené obklopovať sa čo najväčším množstvom ľudí, ale ak máš ten svoj okruh, kde sa cítiš dobre, nestačí to? :o) Ostatných sa proste zatiaľ nauč tolerovať aj s ich chybami. Je to jednoduché, netreba sa brať tak príšerne vážne, a nie že nejde to. Lieky nie sú dobrý nápad. Problém nevyriešia, keďže tým si ty sám a tvoj pohľad na ostatných. :o) Ale ak si sa ty raz pre vždy rozhodol, že sa s tým nedá nič urobiť, nikto na svete ťa nepresvedčí o opaku. ;o)