Kolika u 3-týždňovej dcéry

sabi

Ahojte,moju 2 mesacnu dcerku tiez trapi kolika a nie je dojcena,dokrmujem ju Bebou hypoalargen a davame jej Espumisan kvapky proti krcom a ALOE VERA gel.Mozu aj kvapky a aj gel sfarbit stolicu do zelena??Vie mi niekto na toto odpoved??Vdaka

alva

Existuje nápoj, ktorý je vhodný pre kojace matky. Dieťatko, keď mamička pije tento nápoj je kľudné a mamička má aj dosť mliečka.

coci

Ahoj,Majka moja dcerka mala koliku 3mesice a mozem povedat,ze sme si uzili toho placu az moc.zacala plakat o 6hod a prestala o 9hod.nepomahalo nic robili sme vsetko to co nam druhy kazali co sa s tim uz stretli ale nepomholo nic az raz my kamoska povedala pockaj 3 mesiace a potom to prejde aj tak bolo.po 3mesiacoch jej nic nebolo a kojila som ju 10mesiacou.to ze ma tvoja mala zelenu stolicu to moze byt priznak toho ze nemas dobre mlieko a ze je stale hladna.skus sa na to spytat detskej lekarky.

eviska

majulka1:moj syn nastasie koliky vobec nemal.Ja to pripisujem tomu ze som denne vypila min.1 1/2 litra fenikloveho caju.Mozno to nebolo tym ale ako vravim koliky nepozname.K tym plienkam nasiroko.My sme v Severnom Irsku a asi by na mna vsetci cumeli keby som maleho zabalila nasiroko.Na RTG tiez nechodi kazde dieta(len ak to doporuci obvodak)

RNG

Niektore materske mlieko nema dost obrannych latok. Zadne mlieko je na ne najbohatsie, ako tu viaceri spravne poznamenali. Kvalita mlieka je velmi individualna a zavisi od stravy kojacej matky. Kedze dieta nema este spravnu crevnu floru, to trva mesiace vytvorit, odporucil by som matke brat collostrum,(prvodojene kravske mlieko, ktoreho obsah imunoglobulinov, rovnakych ako ludskych, zabezpeci obranu babatka)Cez jej organizmus sa cast dostane do mlieka.
Davkovanie asi 5 gramov denne

deniska

maja mala sa narodila o 2mesiace skor a mala kolike velmi sylne 4 mesiace.potom jej presli.moja rada je.ked zacnu bolesti daj jej sondicu do zadocku asy10cm do nutra,skrc nozicky k brusku a masyruj jej na lavej strane priblizne v bode kde je pryblizne ladvynka aj 2-3 minuty.sama uvydis jak sa jej ulavy.mne to ukazali v nemocnici v taliansku v specialnej nemocni mayer vo florencii.sondicky som jej robyla aj6krat za 24 hod.moja mala hlavne vecer po 7dmej hodine zacala mat bolesti a do 4teho mesiaca sme vobec nespali.nezabudni jej dat na zadocek vela kremu ,alebo oleja a to iste na sondicku.dufam ze ti to pomoze.vela stastia.deniska.pa

majulka1

Ahojte znova. Myslela som si potom že plače od nedostatku mlieka, ale sme ju vážili u lekárky a za mesiac pribrala 1,5 kila.

majulka1

Ahoj tatanka. ďakujem za radu. Aj moja malá pije presne tak hltavo a presne aj ja som nejedla takmer nič a stále plakala. Asi 4 deň jem toho viac a pestrejšie,len to čo zdúva nie a zdá sa mi že malá vynechá aspoň dva plače behom dňa. Sap nepomáhal tak jej dávam papaverin a ten niekedy zabere ale ak je kolika silná tak nezabere ani náruč, jednoducho ju nechám aby si to vyplakala a potom dkáže aj zaspať a na dlho. Vraj plač lieči tak som prešla na takú metódu a zaberá. Aj tak sa ju nedá niako ukojiť. Tie plienky už ani ja nemusím dávať, lebo tiež sme boli na mesiac u ortopéda a sestrička mi vravela že to má dobré tak ju nemusím trápiť a zdá sa mi aj preto kludnejšia. Zelená stolica je aj vďaka tej baktérii koliy, pýtala som sa lekárky, lebo moja vypije celý prsník a až pri druhom kojení jej dám druký, tak som to niekde čítala. Niekedy aj z oboch, ale pri cicení jedného z druhého samo od seby predné mlieko odtečie tak niekedy striedam. Ahoj

tatanka

No a co sa tyka zelenej stolice. Ta byva, ked babo pije len predne mlieko, cize musis ho nechat poriadmne vypit cely prsnik, alebo niekedy zo stravy matky, zevraj. A ja som dceru balila nasikoro necele dva mesiace, lebo sa jej lepsie hybalo a na kontrole po 3,5 mesiaca nam nezistili ziaden ortopedicky problem. Viem vsak, ze sesternica v Rakusku musela malu balit nasiroko podla odporucania pediatra a taktiez v Cechach je to normalne. Citala som, ze je to taky fenomen Strednej Europy tie zle rastuce klbiky babatiek. Pa