Rodinne prekliatie?

Príspevok v téme: Rodinne prekliatie?
nymphsimon

Dobry den,mam problem ktory ma velmi trapi,neviem ci tu sem to patri,ale predsa napisem strucne.Doma mame velke problemy uz asi 12 rokov,rodina upada ,neustale hadky,financne problemy,problemy v praci,my sme nevzdelany aj s bratom nemame stredne skoly.ja mam velku smolu,vsadekde som a idem,mam problemy ,teda ludia somnou,opovrhuju,klamaju,niesom im sympaticka..ci to bolo v skole alebo v praci.Kedsom robyla tak ma klamali ,obrali o peniaze,vzdy si namne nieco nasli..lebo moj problem je tenze som menej komunikativna..tak to ludia vyuzivaju.nemozem ist do prace lebo uz viem ze nembudem sa mat dobre.Proste smola.ci to je v praci alebo v osobnom zivote..boli sme uz aj u vestic,vseliakimy liecitelmi..ale nicnepomohlo..stale to pretrvava..a je to cim dalje tym horsie,uz aj na mojho priatela sa to lepi...prosim pomozte..dakujem za pochopenie.

Slecna A.

jan, na akej urovni "d"??? vysvetli, co je to uroven "d"
ako to ty volas, "psychologicke rady" su tu preto, lebo jej problem je psychickeho charakteru predovsetkym...V zivote je hlavne dolezite s akym pristupom sa postavime k svojim problemom. Ked sa niekto bude vecne lutovat a hovorit, ze druhy mozu za jeho problemy, tak vies co taky clovek vyriesi? Nic...nikdy sa nepohne z miesta. Ale ak si uvedomi, ze za vsetko si v zivote moze sam a zaujme voci tomu adekvatny postoj, mnohe sa moze vyriesit. Vzdy, vzdy, vzdy ked sa nam cosi zle deje, vzdy to zvalujeme na druhych....

Slecna A.

pocuj, bude to pre teba hrozne tazke, ale s pomocou psychologa by si to zvladla. Skus neobvinovat druhych ludi za vsetko, co sa ti v zivote deje. Pretoze ked o sebe pises, necitam nic ine, len "to oni mi ublizili, ludia mi ublizili, oni mi robili zle..."
Ano, je vysokopravdepodobne, ze LUDIA ti robili zle. Ale ty sama si zodpovedna za to, ako si sa k tomu postavila. Postoj, ktory si voci tomu zaujala je velmi zly. Ak ti aj vela ludi ublizilo, skus im napriek tomu odpustit. Odpust im to, co ti robili. To vsak neznamena, ze zacnes naopak hadzat vinu na sebe. To tym vobec nechcem povedat. Ale ak zmenis postoj k tomu, zmenis vsetko. To ti mozem odprisahat a garantovat. Menej osobneho ponizovania, menej lutovania sa, menej hadzania viny na inych, menej premyslania o tom, ake je vsetko strasne zle a aki su ludia k tebe zli...K tomuto sa urcite sama nedopracujes, myslim ze mas v sebe strasne zle navyky, ale s pomocou skutocne dobreho odbornika to pojde. Len uz prestan hadzat vinu na inych! TY sama mozes za vsetko, co sa ti v zivote udialo. TY sama vdaka sposobu, akym sa k udalostiam postavis...

okoloiduciXY

zosmiešňovania a ponižovania som si užil viac než dosť, či už na základnej alebo strednej. rodičia sú rozvedení, finančné problémy sú samozrejmosťou, vzťahy 0 bodov. okrádaný som bol celý život, ešte som musel brigádovať na dlh ktorý som si sám nespravil. preto si myslím že veta: "kto nezazil NEVIE" sa na mňa nevzťahuje. a vidíš, predsa len žijem. ľudí s problémami je viac než dosť, aj keď sa tým verejne nikto nechváli. existujú aj o dosť väčšie problémy ako máš ty alebo ja. inak povedané, buď rada že to nieje horšie, pretože vždy môže.

pokiaľ sa budeš ľutovať, správať sa tak aby ťa druhý ľutovali (často podvedome), plakať nad tým akí sú všetci nespravodliví a hovoriť ako je všetko nahovno, tak ti to určite nepomôže a zostane to také aké je. nieje všetko tragédia aj keď to je zlé. to že je veľa zlých ľudí nieje žiadna novinka, ale niesú všade. je veľa ľudí ktorí radi pomôžu za obyčajné ďakujem a ani by ich nenapadlo sa niekomu posmievať alebo polená hádzať pod nohy. krivdila by si mnohým ak by si si myslela opak.
a školu by si si mala dorobiť. bratranec mal problémy v škole a dorábal externe, takže viem že sa to dá aj inak ako v triede.

nirv

Pozri sa, každý múdry z neba nespadol. Ty uz asi ťažko dobehnes, čo si zameskala ako dieťa, aj ked by si chcela, mentálne kapacity sú obmedzené. Tak skús byť veselá a milá, to je dôležitejšie ako byť mudra, aspoň čo sa spoločenských vzťahov týka. Proste použi to, na čo máš. Psychológ by ťa mohol aspoň nasmerovať, chod k nejakému.

amanda23

ako sa citis sama ped sebou, tak sa na teba pozeraju aj ludia..citis sa nemozna a blba chudera, ktorej kazdy ublizuje, tak sa k tebe tak chova aj okolie, kym nezmenis svoj postoj k sebe, necakaj, ze to bude s tebou ine. Najlepsie, ked si najdes dobreho psychologa...Ziadny liecitel ani vestec ti s tym nepomoze, pomoze ti akurat k vacsej frustracii, ze si sa nechala osklbat ..