Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Akné v 44 rokoch a HAK

Príspevok v téme: Akné v 44 rokoch a HAK
wanda.

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Mám 44 rokov a už 5 rokov beriem antikoncepciu Novynette. Beriem ju hlavne kvoli tomu, že som mala vždy veľmi silnú a dlhu menštruáciu a vďaka HAK sa mi všetko upravilo a v tomto ohľade som spokojná. No pred pol rokom sa mi začalo po rokoch opäť objavovať akné. Trpela som tým do asi 29 rokov, potom som mala pokoj. Išla som ku kožnej, predpísala antibiotiká a krém a povedala, že je to antikoncepciou. Vraj sú také čo sú prospešné na pleť a také čo nie. A Novynette prespešná nie je. Vraj keby som požiadala o zmenu HAK sa pleť upraví.
A tu je problém, že mám už 44 rokov. Mám ju zmeniť ? A ak áno za akú ? Viem, že najlepšie poradí gynekologička ale skúšam radu najprv tu. Neviem čo mám robiť.
Ja sa nechcem chváliť, ale som moderná, dobre vyzerajúca žena. ( detičky nemám, lebo som nemala žial šťastie na dobrého stáleho partnera )A s akné bojujem takmer celý život. A keďže pracujem v oblasti, kde sa vyžaduje bezchybný vzhľad chcela by som aj dobre vyzerať. No nechcem si ublížiť čo sa týka ženských vecí.
ďakujem krásne za rady.

wanda.

kočky, ďakujem za reakcie. ste zlaté. Ja viem, že diane je na akné, ale kedže mám 44 rokov tak neviem, či je vysoká dávka hormonov vhodná. Niektoré ženy v mojom veku čo naužívajú HAK sú už v prechode. Ach jaj, máme my trápenie :)

nirv

Mam ale dosť sa mi to zlepšilo, nechcem to zakríknuť, snáď sa to už nevráti. Začala som používať Zynerit, momentálne mam pleť bez zápalu....uvidím čo bude ked ho prestanem používať. Zabral skoro hneď, do tyzdna sa mi zhojili vsetky ranky.

nirv

Vieš čo Ebi, ja som predym brala Triregol, čo je vysokohormonalna antika staršieho typu, a ten mi vôbec nerobil problémy, ani po vysadeni. Tieto novšie sú tuším oveľa horšie ako tie staré. Chvíľu som brala aj Lindinette, z tej mi bolo úplne zle a to je nizkohormalna.

ebi7777777

ale ozaj wanda., ešte jedna dôležitá poznámka:
ja som pred Roaccutanom absolvovala spústu vyšetrení, všetky možné protilátky na baktérie a vírusy, endoskopiu žalúdka na podozrenie helicobactera, ten helicobacter je veľmi dôležitý, treba ho určtie dať vyšetriť, vyšetrenie zubov, či nemám hnis pod koreňom, dala som si dokonca vybrať mandle, toto všetko môže spôsobiť akné, najprv treba vylúčiť tieto veci a potom keď tak sa dať na Roaccutane.

ebi7777777

nirv
no veď hak ti len "doserie" ešte viacej tvoj hormonálny systém, jasne, že sa ti zhoršilo po vysadení,

nirv

Mne teda Diane35 z dlhodobého hľadiska nepomohla, ešte sa mi to po vysadeni zhoršilo. A to je najsilnejšia. Asi tak.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Akné v 44 rokoch a HAK - Fórum - ZDRAVIE.sk