Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Osamostatnenie sa

Príspevok v téme: Osamostatnenie sa
Julo543

Zdravim vas,
chcel som sa spytat, kolko ste mali rokov, ked ste sa osamostatnili od rodicov? ja mam 23 a byvam uz len ja s mamou. pocas semestrov byvam na private a doma som len cez vikend. ide ale o to, ze mama mi stale vyvolava, aj ked som u priatelky a je napr. 23:00 tak mi vola ze kedy pojdem domov, ze je vela hodin, aby som uz isiel. niekedy mi je to uz trapne aby mi stale vyvolavala a kontrolovala ma. ked sme nejaka partia vonku tak som tam najstarsi a nikomu rodicia nevyvolavaju, kde su a kedy pridu domov, len mne mama. nejeden krat sme sa pohadali kvoli tomu. priatelka je o 2 roky mladsia odo mna a tej mama nevyvolava kde je. aj ked sme niekedy na diskoteke tak mi vola ze kedy pridem domov a to uz je prosim pekne aj pol 2 v noci. Ona to obranuje tym, ze rodicia sa o deti nezaujimaju, ked im nevolaju a ze ona sa zaujima o nas. Ale mne to pride uplne nevhodne, ked mi stale vola ohladom takychto kravin a to uz mam 23 rokov. aj sa hanbim zato. co si myslite o tom? ako je to vo vasom pripade?
dakujem

beskyd

je to tu uplne na prd lebo sa v tejto rozkradnutej krajine s absenciou lacnejsich statnych resp. mestskych najomnych bytov prakticky neda zariadit vlastny bejvak tak, aby clovek mal svoj klud a zaroven nezivoril, resp. sa nestal hypootrokom, jedine ze by zarabal povedzme v BA tych 1 500 ecok v cistom a viac.. takze akurat mozes ostat na praviate dlhodobo a matka pochopi ze pupocna snura je uz davno prestrihnuta, ludia su ako program a ked budes zachovavat status quo, sami sa nepreprogramuju podla mna, treba zmenit okolnosti a mozno s tym pojde ruka v ruke aj zmena jej spravania. cize cim menej kontaktu, tym lepsie, mne toto nastastie nerobili ani v tvojom veku ale podla mna uz len znasanie pobytu rodicov v jednej domacnosti musi byt pre zdraveho dospeleho muza utrpne.

Julo543

je strasne na nas naviazana, nepoviem zavolat ked by nieco chcela alebo sa chcela dozvediet kde som, pokial by to nevedela, ale taketo stupidne veci, tak by som jej to nemal za zle. vsak predsa som uz dospely. uz som jej to aj vravel, ze nech vyvolava vnucencom a hovori im kedy maju ist domov a nie mne.

Magy

Julo543 - nezavidim, ale budes to musiet riesit radikalnejsie. bud ten telefon vypinat, alebo nedvihat. ako tu uz bolo napisane: nedokaze sa vyrovnat s tym, ze si uz dospely samostatny chlap a nepotrebujes, aby ti utierala zadocek. toto jej stale opakuj a casom sa sice trosku urazi, ale aspon si uvedomi, ze su aj ine veci a priority v zivote, ako to ci synacik vzal tabletku o tretej rano.

Julo543

hm neviem preco nema zaujmy, vzdy jej vravim, aby si nasla niekoho aby isla s niekym niekde, rozvedena nie je, len neziju v spolocnej domacnosti. ona bola upata na mna aj surodencov, lebo z manzelstva nic nemala. takze vlastne sme boli jej vsetkym. ja jej hovorim nech ide ku niekomu, ale ona nie, ze ma doma bordel a bude si upratovat. samozrejme vzdy to ostane len pri reciach a neupratuje. a stale riesi problemy nejake. ja nepoviem, ked by mi zavolala, ze nevie kde som. ale nie ked jej poviem kam idem a aby mi hovorila ze mam ist domov. proste ale toto mi pride ako rozkazovanie. vsak uz som dospely nie som 15 rocne decko. keby chcela aspon nieco normalne, ale zavolat mi na 10-20sec a povedat mi ze je vela hodin aby som siel domov, ozaj nestoji za minanie kreditu. aj vcera mi napr. volala, ked som bol u priatelky, ale som jej to zrusil lebo mi to prislo trapne. a preco mi volala? momentalne beriem penicilin, tak mi chcela povedat aby som ho nezabudol uzit. toto predsa nie je normalne. toto nie je kontrola ani smutno.

Elis85

Ja som také nezažila, mám dvoch rodičov a zrejme je to aj tým, že mám viacero súrodencov, mne mama takto von nikdy nevolá. Skús jej dohovoriť alebo jej sám zavolať v priebehu dňa, aby už potom ti nemusela volať večer.

Agnes999

Tak to ze ho porodila v bolestiach jej nedava narok riadit mu zivot este aj ako dospelemu. Ona sa k nemu proste priputala pupocnou snurou a nechce ho pustit a nechat zit. Matky nerodia svoje deti na to, aby im do konca zivota sedeli pri zadku. Preco si nenajde nejake zaujmy? Dobre, je rozvedena, moja mama je tiez rozvedena a zije sama. Ale ma mnozstvo priatelov a kamaratiek a stale niekam chodi. Ma 60 rokov a stale chodi na tury, do prirody, na bezky, ked je teplejsie na bicykel. Alebo s kamoskami na kavu. Nikdy sa nenudi. Preco sa niektore zeny tak nezdravo upnu na svoje deti a nenechaju ich dychat a zit ani ako dospelych. To nie je normalne.

Julo543

to s tymi drogami a alkoholom no neviem, ja uz mladez nie som :) . a skor si myslim, ze tu ide o doveru k tomu dietatu. zrejme, ked takto musi matka kontrolovat svoje dieta asi mu nedoveruje a preto mu vyvolava. ked mu nedoveruje, nespochybila pritom vychova? ja zas nepatrim medzi takych co chodia po vikendoch stale von a ozierat sa a opijat. sem tam nejake pivo. sem tam sa stane ze si vypijem tak poriadne, ale to vacsinou v ramci normy, alebo niekde na rodinnej udalosti. ale najlepsie na tom je, ze sa odvolava nato, ze ked rodicia detom nevolaju tak sa o nich nezaujimaju. skor si myslim, ze takym detom ti rodicia doveruju a maju aj s nimi lepsi vztah.

Mia_11

Julo to su proste matky ona ta porodila v bolestiach, vychvavala ta dala ti vsetko co ti videla na ociach a ked je uz tak neskoro je samozrejme ze sa o teba boji,ved si len raz pozri televizne noviny a potom pochopis ze sa rodicia boja o svoje deti, ved tam len davaju ako opita mlades havarovala, ako sa droguje a neviem co. Pochop ju a nehnevaj sa na nu, ked budes starsi jej este podakujes ze si o teba robila starosti.

Julo543

ano ale je ine sa zaujimat a "zaujimat" v zmysle rozkazovania. s jedny kamosom ked chodime von, tak jemu mama zavola, ale v takom zmysle, ze sa ho spyta, kde je. a to z toho dovodu, lebo ked odisiel von tak nebolo doma, aby jej povedal, kam ide. tak mu vola, aby zistila, kde je. ale nehovori mu nieco v zmysle pod uz domov je vela hodin. jemu jednoducho mama zavola a on jej povie, kde je a skym a tym to hasne. mne mama zavola a povie pod uz domov je kopa hodin. mi chces povedat, ze by bolo normalne ked budem mat napr. 26 tak mi bude vyvolavat a vraviet o 23:00 ze no pod uz domov je kopa hodin? myslim, ze nieco taketo je prehnane.

Julo543

ja to chapem, ze je sama a je jej smutno. ale ja k tej priatelke alebo von idem okolo 19:00-20:00 a nie hned rano, ze mama je cely den sama. ide o to, ze mi vyvolava uz v pokrocilych hodinach okolo 23:00-23:30, ze kde som a vtedy uz by mala spat alebo ja neviem co robit a nie ma kontrolovat a rozpravat mi aby som siel domov. raz som bol vonku a este o pol 4 nadranom mi volala, kde som. niekedy ked mam vypite a vola mi tak sa to snazim hrat aby nevedela ze mam vypite. myslis, ze toto je normalne a vola mi preto, ze jej je smutno o pol 4 rano? ja sa ten telefon aj hanbim zdvihat ci ked som u priatelky alebo aj vonku.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Osamostatnenie sa - Fórum - ZDRAVIE.sk