Dieťa alebo práca?

Príspevok v téme: Dieťa alebo práca?
biela mačka

Takto: budem mať v marci 39 rokov, radi by sme mali s partnerom dieťa, lenže viem, že ked sa nebude dariť prirodzenou cestou, treba umelé oplodnenie - to je hradené poisťovňou 3x do veku 39 rokov vrátane...lenže odchádzam z práce, dala som výpoveď ja a ke´d si nájdem novú, neviem, či budem mať možnosť z nového zamestnania chodievať na potrebné vyšetrenia....

biela mačka

moment, ja mám v texte uvedené slovo práca a nie kariéra...a na partnera mi slovne nesiahaj, po tom dementovi som rada, že mám niekoho, kto si ma váži, tak pozor na reči....

tragedia

biela macka, ze kariera :-DDD vsak ziadnu nemas. Ide aj o to, ako sa k dietatu stavia tvoj priatel. A kolko zarobi on. A ci s tebou vydrzi (co si budeme nahovarat, si divna a potrebujes velmi tolerantneho zufalca). A ked ta necha, ci budes mat z coho zivit to dieta. atd atd atd

lea128

Poznam, zeny v tvojom veku, ktore dieta mali, no nedavali si ziadne podmienky, neriesili ziadnu imaginarnu pracu a nerozhodovali sa co uprednostnit. Ty mas teraz komplikacie s pracou, ktoru este ani nemas. A fakt sa ti moze stat to, ze nebudes moct chodit vzdy na vysetrenia. Tak sa rozhodni a zvaz aj financnu situaciu, ci chces mat dieta aj napriek tomu, zeby si si mala umele oplodnenie a vsetko okolo toho hradit v plnej vyske. Ak nie, je jasne, ze dieta skutocne nechces, len su uvedomujes, ze je to tvoja posledna sanca :)

Opica

Nadpis si hodila, ako keby si mala vybudovanu nejaku maxi karieru a rozhodujes sa medzi dietatom a karierou.. Ale ako sme sa dozvedeli, pracu novu este nemas a bohvie, ci tvoj priatel vie, ze s nim planujes dieta? Neber to v zlom, ale po vsetkych tych tvojich temach.. clovek nikdy nevie :D

Opica

Biela macka a uz si si nasla novu pracu? Z toho co citam, mi vychadza, ze este nie.. tak naco riesis dopredu xy veci, ku ktorym nemozes ani len tusit, ako sa zachova potencialny zamestnavatel, ked este ziadny nie je..

vebe

Viem, ze praca je dolezita. Lenze biela macka, ty si sem zvykla pisat uz davnejsi vselico a mam pocit,ze ty si taka neustala riesitelka, riesis,riesis, ale vysledky su take ani tak ani tak. Mozno sa mylim, je to len vonkajsi dojem. Odpovedz si jasne jednou vetou bez ale, a co ked, a co ja viem co, co je tvoja priorita. Ak dieta, tak sa snaz otehotniet a to ostatne uz nejako. Budes mat 39, kym sa to podari, kym to vynosis, kym porodis, cas bezi velmi rychlo a ked sa ti to podari, caka ta 15 rokov dost intenzivnej starostlivosti. Aj ked ma clovek deti, musi si casto stanovit priority a niektore veci na urcity cas dat prec, lebo deti su priorita

biela mačka

zamestnávateš mi nebude vychádzať v ússtrety, lebo už so mala vykričané, že som často PN, pritom ja pracujem aj počas PN a hneď po nemocnici, kde som bola z dovolenky, som išla pracovať ...preto chcem odtiaľ odísť...inak v mojom veku, keď sa nedarí do pol roka, treba umelé oplodnenie

kafe

veď ešte ani nevieš, či ste neplodní a už plánuješ vyšetrenia? A čo budeš robiť ak otehotnieš normálne? Pôjdeš radšej na potrat, lebo máš možnosť umelého oplodnenia a aj zamestnávateľ ti vychádza maximálne v ústrety, tak škoda toho nevyužiť?
Nájdi si prácu, v práci máš nárok na dovolenku (ak sa nebude dať vymeniť smena) a nerieš zbytočne veci dopredu.

Lulita

mas taky vek, ze bud ho budes at teraz, alebo nikdy, keby som chcela dieta, by som to neriesila, jedine ak mas blbu financnu situaciu a vtedy uz asi nic