Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Život cudzinca na Slovensku

Príspevok v téme: Život cudzinca na Slovensku
mirka906

Ahojte chcem sa opýtať či niekto má s týmto skúsenosti. Teda či máte za partnera cudzinca a žijete na slovensku. Môj priateľ je z indonézie a zatiaľ tu iba pracuje neviem ani presne na ako dlho má víza ale chce tu ostať navždy, momentálne sa ešte nechceme zosobášiť, ale chcem sa opýtať .. keď mu už skončia víza jediným riešením aby mohol ostať na Slovensku je sobáš? A po sobáši ihneď dostane trvalý pobyt? Viem ze slovenské občianstvo tak lahko nedostane, ale mne stačí či manželstvom dostane trvalý pobyt alebo nie? prosim o informacie ak ste boli v podobnej situácii. Ďakujem :)

mirka906

2bodka : pravda..všetko sa da len treba chcieť :) je mi jasne že ľudia su všelijaký a hlavne slováci, ani nepoznajú a už odsudzujú, ešte horšie že bývam na dedine kde každý o každom všetko vie, ale mňa našťastie nazory ostatných nezaujímajú :)

A tebe takisto držím palce, odkial je vlastne ten tvoj "cudzinec" :)))

2bodka

mirka,
vsetko sa da, len treba chciet :)
Drzim vam palce :) Hlavne aby ste ustali slovensky rasizmus a kulturne rozdiely medzi vami :) Potom uz nejaka cudzinecka policia bude ako malina :D

mirka906

2bodka : diky za info, teraz má pracovné povolenie takže nemá iba turistické viza :) a do svadby sa určite nehrniem len kôli tomu aby som mu pomohla tu ostať,ja totiž do indonezie nechcem odísť a on bezproblemov suhlasí zo životom na slovensku, ale zatiaľ ešte svadbu veľmi neplanujeme..najprv sa chceme aspoň zčasti finančne zabezpečiť a potom možme premýšlať ale o svadbe, ale je mi dopredu jasné že to nebude nič jednoduché, už len koľko papierovania je okolo toho a všeličoho iného :/ ale pre lásku to stojí zato :)

2bodka

Trvaly pobyt mu bude udeleny najprv len na 5 rokov. Potom sa predlzuje.
Nie som si ista, ci je podstatny sobas. Pokial tu ma pracu, plati odvody, mal by poziadat o trvaly pobyt aj bez sobasa.
Predpokladam ale, ze ked tu pracuje, ma udelene aj pracovne povolenie, ze tu nie je len na turisticke vizum, a nasiel si pracu :)
Trvaly pobyt idem vybavovat aj ja pre svojho, ale s tym budem mat uz po svadbe :)
Hlavne sa do ziadnej svadby nehrn len kvoli tomu, aby si mu pomohla tu ostat, musis si byt nim uplne ista. A pokial by predsa len prislo k sobasu a nasledne ziadosti o trvaly pobyt, bud pripravena na kontroly z cudzineckej policie. Ja som teraz vybavovala iba Overenie pozvania pre udelenie viz a kontrola prisla, aby zistili, ci tento vztah nie je len fiktivny kvoli prachom. :) Dopredu sa ale priprav na super byrokraciu

mirka906

Tak rišeim to teraz pretože chcem dopredu na všetko pripravená.
Hľadala som na googli , sice som toho veľmi veľa nenašla ale všetko je lepšie ako nič, najlepšie bude obratiť sa na cudzineckú ... ďakujem všetkým za reakcie :)

kafe

ako už bolo spomenuté - cudzinecká polícia. Keď mu skončia víza a mal by tu prácu, môže dostať ďalšie víza, nemusíte sa brať. Ale s určitosťou to neviem, to ti povedia na cudzineckej konkrétnejšie.

Magy

mirka, myslim ze toto je dotaz pre advokata, ktory sa zaobera aj imigracnym pravom, ten ti presne vymenuje podmienky, za akych sa co da a co neda aj na zaklade statnej prislusnosti tvojho priatela.
to nema nic spolocne so vztahmi, to je cisto pravnicka zalezitost.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Život cudzinca na Slovensku - Fórum - ZDRAVIE.sk