Problém s andulkou

Príspevok v téme: Problém s andulkou
nikaa4

Prosím vás, nevie mi niekto poradiť? Mám cca 10 ročnú andulku. Už od rána je nejaká nepokojná. Veľmi neje, ale keď jej dáme z prsta, tak neodmieta. Ťažie sa jej dýcha a striasa ju, ale na bydle sa udrží, aj chodí po klietke, umýva sa... Zatvárala už oči, tak sme zhasli svetlo a nechali sme ju spať, ale bojím sa, že do rána by to nezvládla (zajtra s ňou ideme do veterinára). Dokážem jej nejako pomôcť? Prežije noc? Veľmi sa o ňu bojím, mám ju hrozne rada...

minajovci

Dobrí deň prosím nepomôžete mi? Mam kamarátku ktorej dnes zomrela andulka a ma druhu ale ta je veľmi smutná to viem že môžem bit od toho chorá a som už skúšala spojiť s mojou andulkou aby sa prosperovali ale neberie to a ona sa o svoju andulku boji čo ma robiť prosím ?

minaovci

Dobrí deň prosím nepomôžete mi? Mam kamarátku ktorej dnes zomrela andulka a ma druhu ale ta je veľmi smutná to viem že môžem bit od toho chorá a som už skúšala spojiť s mojou andulkou aby sa prosperovali ale neberie to a ona sa o svoju andulku boji čo ma robiť prosím ?

Deria

Nic neskusat len tak naslepo, vtaciky to moze stat zivot. Ked uz na vtacikovi pozname, ze je chory, väcsinou je to vazne a vtedy rozhoduje nielen den ale hodiny a treba s nim k odbornikovi na operencov. Vtak nie je pes, ci macka. Vie zdravotne problemy velmi dobre maskovat, (instinktivne, lebo prirode by padol za obet dravcovi)preto pri priznakoch ako hnacka, nechutenstvo, ci stale spanie by mal byt alarm, pokial to o 2 dni neprejde. Prave u vtakov je velmi nebezpecne experimentovat. Takisto ist k vet, ktory sa nespecializuje na vtactvo, lebo jeden nespravny liek, ci diagnoza a vtacik hynie. Prave preto, ze je tazke zohnat odbornika, je rozumne si vopred zistit, kde ho najdem, keby papuch ochorel, aby sa nestracal cas. Väcsinou treba cestovat trochu dalej. Najväcsia chyba je, ze majitel papucha ide k vet, ktoreho ma za rohom, lebo si mysli, ze je to jedno. A to je fatalna chyba! Opakujem to tu stale dokola, lebo vidim, ze sa to podcenuje. Ale komu naozaj na svojom milacikovi zalezi, nezveri ho do neodbornych ruk. Lebo ten najlepsi veterinar sa vobec nemusi vyznat v operencoch, takze pozor na to! Na Parrotclub sk sa mozete poinformovat, ktory vet na vtactvo sa v ktorej casti SR nachadza, teda ktory je k vam najblizsie. Zelam vam len zdravych papuchov. Zdravi budu, ked dostanu kvalitnu zmes krmiva, partnera, moznost denne lietat, zeleninu, rozne bylinky a samozrejme dobru hygienu. Som presvedcena, ze vtaci/zvierata trpia tiez depresiami, podobne ako clovek, ak su drzani osamote, ak su uväzneni v malej klietke a pod. Netvrdim, ze vtacik, ktory vsetko dostane, nemoze ochoriet ale depresivnemu sa viac oslabuje imunitny system a ochorie o to skor.
Sorry, ze som sa zas tak rozpisala ale koho to zaujima, mozno si predsa precita.

Deria

Skrupiny z vajec obsahuju vapnik, je mozne, ze si ho doplnaju, ak ho maju malo. Len sepiova kost nestaci ako prisun vapnika, hlavne ak samicka znasa, vtedy ho potrebuje viac, ako aj vitaminov. Preto im zeleninu striedaj, niektora obsahuje vapnik, napr.kalerab, brokoli, celer, petrzlen,myslim, ze aj cukina, atd. Rozdrvene skrupiny z vajec sa davaju takisto, najlepsie su samozrejme domace. Moji dostavaju vsetku moznu zeleninu, tiez nieco aj z ovocia. Take vitaminy su najzdravsie ale nesmu byt postrekovane a nestaci im dat raz za tyzden. Naopak, vajicko im kazdy den nedavaj, to je moc! Staci raz za tyzden, za dva. Mozes dat do vajca aj na drobno pokrajane pupavove listy a zihlavu. Velmi zdrave, moji to miluju ale rastliny sa nesmu trhat tam, kde jazdi vela aut.

CUCISMAJSTER

DOBRY DEN MAM PARIK ANDULIEK..PRED 13 DNAMI MI ZNIESLI VAJCIA KED SOM DNES KUKOL DO BUDKY VAJCIA BOLI ZJEDENE PRECO.KAZDY DEN IM ROBIM VAJECNU ZMES Z MRKOU A PISKOTAMI..MAJU AJ SEPIOVU KOST,CIM TO ZABRANIM ABY SA TO NESTALO ALEBO ABY SOM TOMU PREDISIEL.DAKUJEM

Eva Fialová

A zabudla som sa spítať že z čoho sú tie baktérie a čomu by sa mali moje ondulky vihíbať ... Vopred Ďakujem Eva

Eva Fialová

Ohoj Deria okolo problémou anduliek ti už Alexandra povedala asi 2 tíždňe po vianociach mi Kika dala svoje 2 andulky jedna jej andulka zobrela od staroby a druhá je normálna je možné že bi to môhla mať aj tá drujá andulka čo mi kika dala ? Vopred Ďakujem Eva