Problém s andulkou

Príspevok v téme: Problém s andulkou
nikaa4

Prosím vás, nevie mi niekto poradiť? Mám cca 10 ročnú andulku. Už od rána je nejaká nepokojná. Veľmi neje, ale keď jej dáme z prsta, tak neodmieta. Ťažie sa jej dýcha a striasa ju, ale na bydle sa udrží, aj chodí po klietke, umýva sa... Zatvárala už oči, tak sme zhasli svetlo a nechali sme ju spať, ale bojím sa, že do rána by to nezvládla (zajtra s ňou ideme do veterinára). Dokážem jej nejako pomôcť? Prežije noc? Veľmi sa o ňu bojím, mám ju hrozne rada...

Deria

Z mojich skusenosti sa tak chova vtacik, ak ho nieco znervoznuje. Nieco jej vadi. Uvidis, aka bude zajtra. Keby sa to zhorsovalo, potom s nou chod k vetovi. Len si prosim ta zisti, ktory sa vo vtakoch aj dobre vyzna, lebo takych je velmi malo. Take veci si vzdy treba zistit dopredu, lebo ked vtacik ochorie, niet na to cas. Mozno na Parrotclub.sk fore ti chovatelia poradia, kam sa mas obratit, teda ktory vet je dobry v tvojej blizkosti. Ja ti v tom tazko poradim, lebo nezijem na sk. Mrkvu nedavaj varenu ale cerstvu a osupanu. Pripevni jej ju stipcami, aby ju mohla obhryzat. S tym sa vtacik aj zabavi. Pozor, ten zeleny koniec z mrkvy treba odrezat, lebo to je jedovate. Pustas ju lietat, nemohla niekde odhryzt z nejakej rastliny?

nikaa4

Deria ďakujem za odpoveď :). Andulka skákala po klietke, stále si čistila perie na jednom krídle a hlavne sa možno aj trikrát za minútu striasla - teraz už myslím, že menej... Trus mala v poriadku. Ona práve bola našuchorená, ale bola naopak aktívna. Dávala som jej proso z ruky, keďže sa mi zdá, že z misky toho veľa nezjedla a dala som jej aj uvarenú mrkvu, ale nemyslím, že by to bolo z toho, pretože mrkvu konzumuje už dávnejšie a nikdy jej z toho nič nebolo.

Deria

V prvom rade potrebuje kazdy chory vtacit teplo a pokoj. Svetlo jej este nechaj, lebo ak pocas dna malo jedla, mozno si to rozmysli.:) Ale nechapem, co myslis pod "nespokojna"? Aky ma trus, normalny? Chory vtacik je väcsinou malo aktivny a sedi nasuchoreny. Mozno nieco zjedla, co jej nesadlo? Co si vezme z ruky? Co si jej dala?