Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Poznať rodinu - vzťah

Príspevok v téme: Poznať rodinu - vzťah
utorok

Situácia:
Ste s partnerom už trošku dlhšie (nežijete spolu - vek) a kvôli nejakým okolnostiam ste ešte neboli uňho doma (pred domom áno). Nie ste zoznámený ani s jeho rodičmi. Videli ste ich, aj oni vás keď ste sa náhodou stretli v meste. To znamená, že veľmi nepoznáte ako žijú, len z rozprávania niečo viete. A ako sa hovorí, je dobre spoznať jeho najbližších, vzťah jeho rodičov, aby ste mali predstavu ako sa bude k vám správať, keď spolu budete aj o niekoľko rokov. Aj keď to je asi individuálne, niekto sa môže tak správať, niekto nie.
Ide o to, že mám trochu strach, keďže neviem ako sa k sebe správajú jeho rodičia. A keby som ich spoznala ešte o dosť neskôr, asi by bola blbosť ho nechať len kvôli tomu, že sa mi nepáči ako sa k sebe správajú a čo keď sa tak bude aj ON. Zatiaľ máme dobrý vzťah ale vraví sa, že človek si aj tak niečo odnesie zo svojej rodiny.
Myslíte si, že by to mohlo až tak ovplyvniť vzťah? Alebo je tu nejaký prípad, kedy ste dlho nepoznali rodičov partnera a ako to ďalej prebiehalo, či to prekážalo, či ste neskôr ľutovali a tak...? Ďakujem pekne za odpovede

utorok

TinaM tie otázky by zneli nejako tak, ako si naformulovala plus možno z vlastných skúsenosti, či nejak ovplyvnilo vzťah to, že rodinu spoznal človek až neskôr, alebo či po čase aj tak sa začal správať ako napr. otec (v horšom zmysle) a tak. A tá posledná otázka znie blbo, lebo človek môže byť iný a len kvôli tomu ho nechať by bola asi blbosť, keďže človek nevie, či keď teraz máme dobrý vzťah, či sa zmení o niekoľko rokov, alebo nie.

TinaM

dobre, a teda tvoja otazka znie ako? Ci moze rodina ovplyvnit tvojho partnera?Alebo ci je nutne rodinu spoznat?Alebo ci sa mas s nim rozist, ak ma divnu rodinu?

utorok

Ešte že si vieš domyslieť čo a ako sa stalo. Nič som neprijala, pretože mi to nebolo treba a neposiela mi to pravidelne každý mesiac, len som povedala že sa tak stalo niekedy. Taktiež nebývame v jednom meste, jeden z rodičov pracuje v zahraničí väčšinou a druhý je väčšinou doma, takže to, koľko krát sme sa náhodne stretli, viem spočítať na jednej ruke. Išlo mi len o to skôr uviesť, že sme sa videli, vedia o mojej existencii aby ste si nemysleli že ma skrýva, alebo niečo podobné. A zas si myslím, že ak by ma chceli tam, tak povedia priateľovi nech ma pozve.

soffa

a nie je ti trapne prijat veci od jeho mame ked ti posle po priatelovi a vobec sa nepoznate.ze len tak medzi recou...toto ti posiela mama,ta dik,podakuj za mna:-))))no mne by bolo,aspon by som sa isla osobne podakovat.aj si zdravite ked sa stretnete,ci????no je to cele divne.mozno aj im je trapne ze si este u nich nebola,mozno si myslia ze tam ani nechces ist atd...no mala by si to najskor absolvovat!!!!!!!!!1

utorok

Lebo na začiatku mi rodičia zakazovali ísť k nemu (mala som málo rokov podľa nich). Takže v prvých rokoch ma tam volal, ale furt som vravela že neidem, nemôžem... Tak mi príde logické, že ďalej sa ma to už nepýtal. Hovorím, videla som ich, aj oni mňa, vedia o mojej existencii, aj jeho mama keď napríklad niečo mala a jej to netrebalo, tak mi to cez priateľa poslala či nechcem. Len k návšteve a takému tomu predstaveniu nedošlo. A mne to teraz príde blbé povedať, už môžem ísť k tebe, chcem vidieť ako žiješ, akoby som sa tam tiskala. To len pre ozrejmenie situácie.
Ale opakujem, nejaké skúsenosti nemá nikto, to správanie a tak? Viem, že niekto sa dokonca vyhýba a je rád, kým nemusí stretnúť svojich budúcich svokrovcov. Nie u každého je to tak, že čím skôr predstavím, tým lepšie.

winki

Nechápem za 5 rokov ste si nenašli cestu k jeho rodičom? Ja som svojho poznala deň a v ten den som aj neplánovane spoznala aj jeho mamu a babku......ale 5 rokov

utorok

Vzťah už prešiel všeličím. Sme spolu viac ako 5rokov, menej ako 10. Sme ten typ páru, ktorý začali spolu niekedy v puberte a ťahá sa to s nami ďalej a ďalej. Písala som, že on ma k ním volal niekoľko krát, lenže z mojej strany sa to nedalo kvôli určitým veciam a tak som ho musela odmietať (chápem, že ho to neskôr už prestalo baviť). Potom z toho už nejak upadlo. Ale fakt mi ide skôr len o to správanie, alebo či niekto nebol v podobnej situácií, že nepoznal rodičov napr. až do svadby, ako to dopadlo a tak.

JahO_Odka

Čo je na tom zvláštne? Možno má len pocit, že nie je nutné ťa s nimi ešte zoznámiť.
Nepíšeš totiž, že akí ste starí a ani ako dlho spolu chodíte.
Pokiaľ nie dlhšie ako rok, tak je to v pohode. Proste potrebuje istotu, chce vedieť, či váš vzťah ozaj niečo ustojí skôr, ako ťa zatiahne do rodiny :)

TinaM

A co povazujes za divne ty? Kazdy clovek ma iny nazor, predsa zalezi len na tom tvojom. Ked ti to prekaza, tak sa s nim porozpravaj. Iste, kazdy clovek si v sebe nesie to, s cim vyrastal, ale zase nemozme povedat, ze bude taky isty, ako jeho otec, alebo otcov pravy opak. Sama musis vediet, ako sa k tebe sprava.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Poznať rodinu - vzťah - Fórum - ZDRAVIE.sk