Poznať rodinu - vzťah

Príspevok v téme: Poznať rodinu - vzťah
utorok

Situácia:
Ste s partnerom už trošku dlhšie (nežijete spolu - vek) a kvôli nejakým okolnostiam ste ešte neboli uňho doma (pred domom áno). Nie ste zoznámený ani s jeho rodičmi. Videli ste ich, aj oni vás keď ste sa náhodou stretli v meste. To znamená, že veľmi nepoznáte ako žijú, len z rozprávania niečo viete. A ako sa hovorí, je dobre spoznať jeho najbližších, vzťah jeho rodičov, aby ste mali predstavu ako sa bude k vám správať, keď spolu budete aj o niekoľko rokov. Aj keď to je asi individuálne, niekto sa môže tak správať, niekto nie.
Ide o to, že mám trochu strach, keďže neviem ako sa k sebe správajú jeho rodičia. A keby som ich spoznala ešte o dosť neskôr, asi by bola blbosť ho nechať len kvôli tomu, že sa mi nepáči ako sa k sebe správajú a čo keď sa tak bude aj ON. Zatiaľ máme dobrý vzťah ale vraví sa, že človek si aj tak niečo odnesie zo svojej rodiny.
Myslíte si, že by to mohlo až tak ovplyvniť vzťah? Alebo je tu nejaký prípad, kedy ste dlho nepoznali rodičov partnera a ako to ďalej prebiehalo, či to prekážalo, či ste neskôr ľutovali a tak...? Ďakujem pekne za odpovede

utorok

Na začiatku som bola pozvaná k nim domov, lenže kvôli istým okolnostiam z mojej strany sa táto návšteva nemohla uskutočniť.
Ja len uvažujem, určite by som ho kvôli tomu nenechala, ešte keby sa on ku mne správal pekne. Jedná sa mi skôr len o nejaké skúsenosti, či je až také dôležité poznať okolnosti, podmienky v ktorých žil, vyrastal, alebo či bol nimi veľmi ovplyvnený a tak. Lebo niektorí považujú za divné, ak partnera nepredstaví po istom čase rodičom.

jahodka123

A keby sa jeho rodičia k sebe nesprávali zrovna pekne, tak by si ho akože opustila?? Dieťa nie vždy je ako rodič a rodičov si nikto nevyberá. A evidentne ešte nie je pripravený ťa s nimi zoznámiť alebo z nejakého dôvodu ešte nechce. Nechaj to tak, raz to možno príde. Mať tvoje problémy...