Zarastajúci necht

veronika

Kto mi prosim poradi co so zarastajucim nechtom???Bojim sa to powedat rodicom a tiez sa bojim ist na chirurgiu lebo si myslim ze by ma tam sfukli ze kde som bola doteras lebo mne to trva uz asi 2 mesiace a niekedy do hrozne boliod hnisu mam vzdy spinavu ponozku takze si to musim obvazovat............Prosim nejaku domacu liecbu ale idskusanu ze to zaberie moj mail je 121Pink121@azet.sk

ewka

Mna moje nechty trápia už viac ako 5 rokov.Absolvovala som 11 cirurgických zákrokov....A nebola to nejaká fušerská práca.Mama je zdravotná sestra a má mnoho priateľov-chirirgov....Dokonca aj v rodine máme jednéhé....Operovalo ma 7 chirurgov....Zo začiatku mi strhávali celé nechty,potom len polovicu....rôzne plastiky,zrezávanie lôžka,zašívanie lôžka smerom dnu....Naposledy som mala na tom poondiatom palcy 22 stehov a bola som celkovo uspetá....A???? A nič!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Idem sa zblázniť....Už som skúšala liečebnú pedikérku,kožnú.....všetko a jediné čo mi odporúčajú je totálna amputácia palca...Ešte neviem čo spravím,lebo po tých 5 rokov som sa o tom niečo sama naučila a dokážem si to sama ošetrovať a "operovať"no niekedy mi to trvá aj 4 hodiny vkuse!.....

mata

bola som na chirurgie dva krat koli tomuto problemu,raz s jednym palcom potom s druhym. akurat teraz po roku sa mi to znovu zapalilo a strasne to boli. som uz z toho zúfala.chirurg mi necht zboku vystrihol a bolo to v pohode. ak nezaberie ta scholl tinktura musim ist znovu chirurgovi. tu injekciu treba vydrzat zakrok uz vobec nie je citit. akurat teraz ma to tak "potesilo" ked cestujem za prácou do zahranicia:-(((

mata

bola som na chirurgie dva krat koli tomuto problemu,raz s jednym palcom potom s druhym. akurat teraz po roku sa mi to znovu zapalilo a strasne to boli. som uz z toho zúfala.chirurg mi necht zboku vystrihol a bolo to v pohode. ak nezaberie ta scholl tinktura musim ist znovu chirurgovi. tu injekciu treba vydrzat zakrok uz vobec nie je citit. akurat teraz ma to tak "potesilo" ked cestujem za prácou do zahranicia:-(((

martinko klingacik

Mozem poradit ak sa vam zapaluje pri nechtoch tak to moze byt v dosledku zvisenej kiseliny mocovej v krvy.Na to je dobre pit vela zihlavoveho caju.

mimush

aj mne zarastal next.....sla som s tym ku chirurgicke a ta mi ho vystrihla...ale lokalnou operaciou....a uz mam s tym pokoj!

zuzana175

ja som si pomohla so zarastenym nechtom sama.najskor som skusala rozne masticky,ale to nepomahalo.bola to taka priserna bolest,ze som si musela ponozku davat minutu,aby som sa nedotkla toho miesta.nakoniec som pouzila výskoč.neviem,ci to poznate.mama vravi,ze sa to vyraba pri paleni slivovice a odleje sa to hned na zaciatku.natierala som si tym to bolave miesto a mala obviazane.samozrejme,ze kozicka okolo toho mi zisla,pretoze je to dost silne.takze ja by som doporucila to.drzim palce

luci

Mám osobnú skúsenosť zo zarastajúcim nechtom, prežila som si svoje ako ostatní... Práve dnes som sa vrátila z chir. ambulancie kde mi vykonali plastiku nechtového ložka. Všetko to začalo pred asi 4 mesiacmi, necht po ostrihaní začal v čižmách nepríjemne bolieť až nakoniec bolesť bola neznesiteľná, pridružil sa zápal a mokvajúca rana s vytekajúcim až zapáchajúcim hnisom, bolesť, prst modrel a puchol. Veľmi som sa bála chir. zákroku a to bol dovod preco som trpela takmer 4 mesiace. Najprv som skúšala repík, tea tree olej, ichtiolovú masť a stále rovnako, nemohla som obuť tesnejšie topanky a to už nie na opätku.Až napokon dnes som absolvovala tento spominaný výkon( pred 5 hodinami). No injekcia nebola príjemná ale dalo sa - a keď to už ja napíšem je čo povedať... následne som absolutne nič necítila, trvalo to všetko asi 15 min. Domov som prišla v pohode a hneď som si dala liek - ibobrufen. Inak prešlo zo pár hodín a nič výrazné necítim, nič zatial nebolí... dúfam že nebude!!! Zajtra idem na prevez. Chcem týmto len ostatným odkázať s podobným problémom že to vobec nič nieje, ja som sa hrozne bála - mala som prečítané všetky fóra a recenzie o tomto probléme, ktorý znel tak bolestivo!!! Nie nie je to také strašné!!!

biba

Z osobnej skúsenosti radím . Zarastený nechet dobre vydezinfikujte tak isto klasický pilníček na nechty. Pomaly a trpezlivo rozpilujte ním nechet až pokial sa dá.
Upozorňujem ide to pomaly, ale pri troške trpezlivosti to zvládnete. Celý nechet sa nasledne uvolní. V prvých dnoch musíte mat nechet obviazaný, aby sa nezadieral o ponožku a samozrejme širšie topánky. Ja som nechet pilovala na jar, tak som mohla nosit sandále. Upozornujem, že nechet dosť dlho vyrastá. Je tomu už tri roky a ja nepoznám bolesti od zarastajúceho nechtu. Radila to nejaká pani v časopise Život.