Naražky na moju postavu

Príspevok v téme: Naražky na moju postavu
kailla

som maturantka, v triede mam same dievčata čoasi 90% su viac menej ako prst, proste ani gram tuku navyše..za to ja , mam ho dosť..a od leta zvlášť dosť. dosť ma zlostí že občas spolužiačky naražaju na moju postavu...ale moc to neriešim napr. ak jedia tie ryžove keksy tak sa mi stalo, že mi jedna povedala, daj si prospeje postave..ok. nevadilo mi to..ale minule som niečo spomenula, že som sa buchla do stehna, a jedna začala, že či sa čudujem ked mam taky veeľky zadok alebo niečo také,.. ja som bola ticho, ale ona stále viac a viac.. som dosť citlivka, takže mi to už vôbec nebolo prijemne...myslím si , že je dosť ubohe sa vysmievať človeku v jeho nedostatkoch.. nikdy som sa jej nesmiala ked prepadala 2 roky za sebou, alebo že má primítvne otázky ohľadom učiva...nehovorím že ja som bifľa,ale ona ma fakt niekedy primitívne pripomienky,. čo by ste jej povedali vy na mojom mieste? o postave..? čím dalej je to od nej horšie, a stále to hovorí, ked je tam najviac dievčat..

xdanielax

no kazdopadne, robit si z niekoho srandu, resp. mat hlupe narazky je len znakom toho, ze ten druhy sa v nejakom smere neciti spokojny sam so sebou.

kailla

adapterka a všetci ostatní - vynechávate veľmi dôležitý bod, ja sa NETRÁPIM nad každým slovom každej jednej osoby, len nad jednou osobou, ktorá to robí zámerne..a myslím, že ak by sme boli váhovo rovnaké, snažila by si nájsť iný dôvod na to, aby sa do mňa pustila.. a ak sa trápim , tak áno, nie som so sebou spokojná pretože takú postavu som nemala nikdy ,ako teraz, nikdy som bola nejaká štíhla, ale bola som so sebou spokojná..možno som mala 165cm a 65 kg, ale cítila som sa OK..

priemer 82

tento isty problem som mala aj ja, nevzdavaj sa.... tak ako oni narazalina moju postavu, musis aj ty na nich. a je mi luto, ze sa do teba tak navazaju. presla som si tym, aj ked som uz teraz trosku schudla. mozes na ne aj nereagovat, nie je to o tom, kolko mas toho na sebe (samozrejmne poial to nie je 2OO kg) ale co mas v sebe..ja viem ze ide o otrepannu frazu ale je tam aj kusok pravdy.su ludia, ktori jednoducho nedokazu byt inaksi....ber sa taka aka si, pokial to niekto nerespektuje jeho problem... staci nejake pekne oblecie alebo aj volnejsia tunika s tym sa aj vsetko zakryje a aj na postave to pekne ukaze...staci aj pekny uces pekne a jemno sa namalovat a nikto si nevsimne, ze mas par kil navyse...

Mimulus

adapterka - a ako si fungovala na základnej, strednej a vysokej keď si sa ako tvrdíš odmietala prispôsobiť? Viem, že zakladateľku toto nezaujíma ale zaujíma to mňa? Ako si zapadla napríklad do kolektívu ak si sa tomu kolektívu neprispôsobila?

nirv - kvôli váhe nikdy ale kvôli iným veciam a bolo ich naozaj veľa...

Len som tým chcel povedať, že aj ja som sa musel z časti prispôsobiť a správať sa ako uniformná spoločnosť len preto aby som prežil. Nikdy sa však nezmenili moje názory a hodnoty no ak chce zakladateľka žiť aspoň trošku lepší život tak jednoducho buď schudne alebo bude zažívať psychickú šikanu.

adapterka

nie nie, nemam to z telky ani z nijakych medii, ale tiez som chodila na zakladnu skolu, strednu skolu a vysoku skolu, takze sa opieram o osobne skusenosti a ludi, ktorych som osobne poznala. chuda nie som, je ma za co chytit hore aj dole.
keby ti ide len o teba tak nespominas ako dovod vysmech spoluziacok a neupokojovala sa tym, ze zas oni su blbe.

xdanielax

Pokial ma niekto nadvahu a je s tym stotozneny a je stastny, tak rozhodne outsider nebude. Ale pokial ma niekto nadvahu a tvari sa, ze je s tym stotozneny a pritom ho to vnutorne trapi, ten ma velke predpoklady byt outsiderom, lebo bude mrzuty, zavistlivy, nestastny atd atd ... A to vsetko len pre nejaku "normu" ktoru vymyslel neviemkto o tom, ako ma vyzerat "idealna zena" ...
Na prvom mieste je zdravo zit. A to rozhodne neznamena tlacit do seba tie tzv "dietne" ryzove chleby.

nirv

Len preto že ma nadváhu nie je outsider. Poznám kooopec dievčat aj žien čo majú kilá navyše a no problem, o váhu nejde, len o prístup. A ak sa s ti niekto vysmieva kvoli váhe, tak je vadny on, nie ty. Pokiaľ si ty niekomu nejak neublizila a nechcel ti to takto vrátiť.

Mimulus

nina22 - asi tu nie si dlho, pretože ak chce niekto pochopiť čo píšem tak musí vedieť číta medzi riadkami. Áno ak nechce byť nešťastná a zostať outsiderom tak by mala zostať zo stádom. Ja som to neurobil a som tam kde som v .... Ale aj keby som to mal do konca života ľutovať tak sa nikdy k stádu nepridám :)