Ako sa zbavit byvaleho?

Príspevok v téme: Ako sa zbavit byvaleho?
eminka999

Ahojte, som rozvedena 6 rokov. Byvaly manzel nam neda dychat. Overuje, kde sme kedy isli, co robime, proste vsetko. Za 6 rokov podal 13 navrhov na sud, rozne nezmysli, zmeny styku s detmi, zverenie jemu do opatery...atd. ale na sud sa nikdy nedostavil, ani sa nevyjadril, proste neriesil. Teraz ho podavanie na sud preslo, ale komanduje deti telefonicky, musia podavat sms hlasenie, ak to neurobia, tak im telefonuje, ak nedvihnu telefon, ide za nimi do skoly. Vyzivne plati ako ho napadne, mimo toho detom za 6 rokov nic nekupil. Mna posudzuje a tiez sleduje, co robim, ako zijem, kde pracujem, od deti cerpa informacie, pritom zijem uz 3 roky vo fungujucom vztahu. Da sa tomuto nejako zabranit?..moja predstava je taka, ze sa o moj sukromny zivot ani o mna zaujimat nebude, deti moze vidiet kedy chce, po dohode (stym som nikdy nerobila sceny, aj ked to bolo mimo terminov stanovenych sudom). Deti zastrasuje a vyhraza sa im, ze ak neurobia to a tamto, tak im to vrati a podobne...raz slubil detom, ze pride pre nich, cakali cely den, stale posuval cas o hodinu..az nakoniec vecer napisal, ze ich vodil za nos, lebo im chcel vratit to, ze tyzden predtym knemu nechceli ist....dohovaranim ho len drazdim...to nema vyznam...ako ho zastavit??:.deti maju 13 a 9 rokov, dakujem..

Leela333

Fero, má to len nechať tak, len sa nečinne prizerať ako si taký narušený človek berie jej deti? Nemám slov na teba.

Dobre ti tu poradili, riaď sa tým, nechaj si vypracovať posudok, pokús sa získať zákaz priblíženia - proste čokoľvek, čo zabráni nejakému kontaktu s tebou alebo deťmi. A na tvojom mieste kašlem na nejaké výživné, len nech mám od neho svätý pokoj.

fero11111

nechapem ze takuto vec riesi tuna a nie vo svojom fungujucom vztahu novom a obdivujem ze ti takuto super vec radia asi ani sama netusis ake poklo otvaras a otvaras skor pandorinu skrinku lebo to co ti poradili len vyvola peklo a kazda akcia ma aj reakciu ...

eminka999

..dakujem velmi pekne, zacnem u psychologa a budem postupovat podla jeho rad...pojdem sa najskor poradit sama a potom aj s detmi...

Kostra

chod s detmi k detskemu psychologovi, ziskaj odborny posudok o tom, ze deti k nemu nechcu chodit.
vsetko musis mat vydokladovane, svedkov atd

eminka999

..zatial daval len tie podania na sud, na ktore nechodil....
..priamo sa na deti zacal zameriavat zhruba pred mesiacom, cize to je takto este kratko...predtym neriesil, ci deti idu, nejdu, niekedy nedosiel za nimi aj pol roka...akurat mi otravoval zivot tymi sudmi..
...este by som sa chcela spytat, ak pride pre deti v case, ktory ma stanoveny sudom a dieta place, nechce ist..ak by zavolal policiu, som povinna dat dieta aj v takom stave?..zoberu ho nasilu?..na kuratele mi povedali, ze deti mu "musim" davat, to mi teda velmi nepomohli

eminka999

nechce tym dosiahnut zrejme konkretne nic...tri tyzdne je na kamione v zahranici, a ked je tyzden doma, mame veselo, asi sa ventiluje, netusim o co mu konkretne ide...deti aj mna proste chce mat pod palcom...a hlavne im dokazat, ze on je ten lepsi, ja fakt neviem posudit...
....mensi syn tam nechce chodit, ak pride prenho, stretnutie umoznim, ak syn povie, ze ide, pustim ho, ak povie, ze nechce ist, nepustim ho...a byvaly samozrejme zacne pred detmi zjapat, ze ma na nich pravo, ze zavola policiu a vytiahnu ich von nasilim a budu musiet ist...tak sa dieta zlakne a nakoniec stym otcom odide...takto nejako funguje u nas branie deti...o casoch ani nehovorim, povie, ze pride o desiatej, su z toho dve hodiny poobede...

Agnes999

Tvoj ex je nejak psychicky naruseny, to co robi nie je normalne. Tazko s nim bojovat. Najlepsie asi bude, ked budes ty i s detmi navstevovat nejakeho dobreho psychologa, aby vam poradil, ako na takehoto cloveka. Precitaj si knihy "nenechte sebou manipulovat" a "laska a manipulace"